اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در مولتی متر vc9805

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در مولتی متر vc9805

سلام خدمت همه دوستان

ببخشید دوستان،مولتی مترم وقتی حدود 1 دقیقه روشن باشه ، بازرش یواش یواش شروع به بوق زدن میکنه و دیگه قطع نمیشه ، در این حالت مولتی مترم هم بهم می ریزه ، خیلی روش کار کردم ولی درست نمیشه . به نظر شما مشکل از کجاست ؟

باتشکر.

پاسخ : مشکل در مولتی متر vc9805

نوشته اصلی توسط SINASET
    سلام خدمت همه دوستان

ببخشید دوستان،مولتی مترم وقتی حدود 1 دقیقه روشن باشه ، بازرش یواش یواش شروع به بوق زدن میکنه و دیگه قطع نمیشه ، در این حالت مولتی مترم هم بهم می ریزه ، خیلی روش کار کردم ولی درست نمیشه . به نظر شما مشکل از کجاست ؟

باتشکر.
    مدل مولتی متر رو ذکر کنین
    جسارتا باتری رو تست کردید ؟
    با یک مولتی متر دیگه ولتاژ باتری رو اندازه بگیرین شاید زیاد جریان میکشه و ولتاژ باتری افت میکنه یا اینکه جنس باتری خوب نیست

دیدگاه

سلام بر شما دوست من

ممنون از پاسخ شما ، و بیشتر ممنون شما خواهم شد در این وضعیت بد اقتصادی اگر چیزی به ذهنتون خطور کرد ، بفرمایید.

مدل مولتی متر من vc9805.از این سایت خریدمش
      http://iran-micro.com/%D9%85%D9%88%D9%84%D8%AA%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D8%B1-vc9805-(%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%A8%D9%87-victor-88c)-p-7370.html

همون اول اولش ، دماسنجش بخوبی کار میکرد ، ولی بعد از چند مدت ، دما رو ثابت نشون میداد (همش 28 درجه رو نشان میداد)، بعد از چند مدت ، وقتی سوئیچ میکردم روی فرکانس متر صدایی بازر در می اومد ، بعد از چند مدت دیگه وقتی مقاومت های پایین رو اندازه گیری میکردم (حدود زیر 100 اهم) بازر صدا میکرد ، یه چند مدتی هم بود ، اندازه خازن ها رو نشون نمیداد، الان هم همینجوری ، تقریبا هر دفعه که باز و بسته اش کردم وضعیتش بدتر شده . الان یک باطری 9 ولتی دیگه داشتم روش گذاشتم (با ولتاژ حدود 7 ) اون ارم باطری که همیشه روی مولتی متر هست ، دیگه نمایش داده نشد ، صدا ها قطع شد ، فقط در حالت (تست ، بازر ، صدا هست) و تمام تنظیمات بهم ریخته ، و ولتاژ ها به درستی نمایش داده نمی شود .
      حدود 6 پتانسیو متر بر روی دستگاه وجود دارد ، من کمی باهشون کار کردم ، تاثیر نداشت.....(تازه بدترشون کردم ، متاسفانه !!)

یک مدل مولتی متر دیگه دارم ،مدله best 9205 اینکی هم حدود چند ماه پیش ، موقعه اندازه گیری ولتاژ ac از دست دادمش ،(یکی صدای از مولتی متر در اومد ، فیوز سالم بود ، و تقریبا همه چیز سالمه ، به غیر از مسیر یک خط مسی که مال سوئیچ ولتاژ ac بود که تقریبا همه مسش از بین رفته بود ، و رسیده بود به یک مقاومت و بعد به lm324 ، ال ام 324 رو چند روز پیش در اوردم ، تست بازر کردم ، اما اتصال کوتاه نشده بود و به نظر میرسید سالم باشه . الان دوتا ال ام 324 نو دارم . ولی به نظر نمیرسه از lm324 باشه ، چون اصلا مولتی متر روشن نمیشه ......)

ببخشید که طولانی شد ، ممنون میشم راهنمایی فرمایید.
      باتشکر.

دیدگاه

سلام دوستان

لطفا راهنمایی فرمایید

باتشکر

دیدگاه

آقا بعد از 5 ماه به نتیجه ای رسیدی؟
          منم همین مولتی متر vc9805 رو برای کارم استفاده میکنم یه روز رفتم یه جایی یه بی سواد سلکتورش رو برداشته بود گذاشته بود رو ولتاژ 200mv وباهاش ولتاژ 220 ولت اندازه گرفت. از اون موقع فقط بازر و اهم مترش کار میکنه. وقتی رو ولتاژ میذاری فقط سوت میکشه. نمیدونم کدوم قطعه ممکنه آسیب دیده باشه. تا اونجایی که به ذهنم رسید قطعاتش رو تست کردم. دیگه نمیدونم چه کار کنم.
          کسی نظری داره؟
          HELLO WORLD

دیدگاه

سلام بر شما
            من تازه این پست شما رو دیدم.
            راستش من خیلی وقته گذاشتم کنار،گفتم بزارمش یک موقعه که وقت و حوصله اش رو داشتم روش خوب کار کنم....
            در اخر کار حدس میزدم اشکال از خود ایسی باشه،اما مال شما ممکنه مشکل چیزی دیگه باشه (شاید مقاومت هاش مشکل پیدا کرده باشه)
            حالا شما به کجا رسیدید؟
            باتشکر.

دیدگاه

سلام یه هفته پیش یه مولتی مترو برام آوردن که دقیقا همین مشکل رو داشت یعنی تو تمام رنجها بازرش صدا میداد
              یه فیوز smd داشت که اتصال باز شده بود اونو اتصال کوتاه کردم درست شد
              از یارو پرسیدم گفت که رنج رو اشتباه انتخاب کردن و ولتاژ بالا باهاش اندازه گرفتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanled
                سلام یه هفته پیش یه مولتی مترو برام آوردن که دقیقا همین مشکل رو داشت یعنی تو تمام رنجها بازرش صدا میداد
                یه فیوز smd داشت که اتصال باز شده بود اونو اتصال کوتاه کردم درست شد
                از یارو پرسیدم گفت که رنج رو اشتباه انتخاب کردن و ولتاژ بالا باهاش اندازه گرفتن
                زودتر میگفتی خوب :biggrin:
                تا اونجایی که یادمه خیلی چیزاش رو چک کردم. چیزی نیافتم. به هر حال خاطره شد رفت
                HELLO WORLD

دیدگاه

با سلام

کسی اطلاعی نداره که چطور میشه این مولتی متر رو درست کرد؟
                  باتشکر.

دیدگاه

جسارتا باتری را هم چک کنید که سالم باشه.
                    اگه تو برق زده باشن و ترکیده اون سلکتور را هم باز کنید گاهی مدار زیرش میسوزه.
                    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

سلام بر شما
                      ممنون از پاسختون
                      ---
                      باتری رو عوض کردم و فیوض رو هم عوض کردم ..
                      از حدود 1 سال پیش تا بحال روش کار کردم،ولی بازم نتونستم درستش کنم ..
                      الان وقتی بعد از چند ساعت روشنش میکنم،اولش همه چیز 0 هستش،ولی یک دفعه شروع میکنه به شمارش بالا تا به 200 خوردهی میرسه .. و در هر وضعیت همون عدد رو نشون میده!
                      --
                      اگر میشد درستش کرد خیلی خوب میشد.. چون با فرکانس متر و سلف متر و دماسنجش .. میشه کلی کار انجام داد..
                      باتشکر.

دیدگاه

شاید یه خازن توش خراب شده باشه چون بعد از یه مدتی این اداها رو در میاره.شماره آی سی اصلیش چیه؟یه ولتاژ رفرنس باید داشته باشه ممکنه اون ولتاژ به هم بریزه و دیوونه بشه!

دیدگاه

داداش من قصد بدی ندارم ولی بخدا حیفه وقتتو بخاطر یه مولتی متر هدر بدی نمدونم دانشجویی یا نه ولی اگرم هستی میدونی وقت چقد ارزش داره و هدر دادنش = مشروط

مولتی متر های سری جدید vc97 اتورنج هستن و مصرف باتریشون نصبت به سری های قبل بهتر شده و صدای بازرش هم کمتر شده ولی بدرد میلی ولت نمیخوره اگر کارت به میلی ولت ربط نداشته باشه حتما از این مولتی متر ها بخر واقعا چیز مشتیه

دیدگاه

با سلام
                            ---
                            کاربر saeed_06 ممنون از نظر لطفتون .. @};-
                            ولی دانشجو نیستم،و البته فشار مالی هم وجود داره،برای همین مجبور همین رو درست کنم (البته برای علم و اگاهی بیشتر هم هستش ..)
                            بازم ممنون از شما
                            -----------
                            اقای شاپوری .
                            قبلا چندبار خازن الکترولیت هاش رو عوض کردم و در اوردم و جا زدم،ولی بازم فرقی نکرد!
                            نمی دونم توضیحات قبلیم رو خوندید یا که خیر.. ولی مولتی متر به مرور اینطوری شد.. یادم می داد کم کم صدای بوق تویه همه رنج هاش می اومد .. و بعضی موقعه ها هم قاطی میکرد، و کم کم اوضاعش شد اینطوری و الان دیگه هیچ کدوم از قابلیت هاش کار نمی کنه ...
                            ایسیش از نوع غیر هستش .. اینم یک تصویر از مولتی متر .(البته ایسش زیر lcd قرار داره )
                            از هر جا مدار که میخواد بگید تا عکس بزارم براتون،اگر بنظرتون درست میشه ...
                            باتشکر از وقت که میذارید.

دیدگاه

اگه یه عکس هم از پشت بردش میذاشتی خوب بود.اون برد سلکتورش تو سوکتش محکم جا میره یا شله؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X