اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دورهآ‌ی آموزشی مدارات خطی دانشگاه جورجیا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دورهآ‌ی آموزشی مدارات خطی دانشگاه جورجیا

سلام دوستان
    تو این لینک که گذاشتم یه مجموعهآ‌ی خیلی خیلی کامل و عالی از آموزش مدارات خطی رو میآ‌بینید که از دانشگاه جورجیا هستش!
    جالب اینکه زیرنویس انگلیسی داره و البته مدت دوره تموم شده و امکان شرکت تو هومآ‌ورکآ‌ها و کوییزها و در نتیجه کسب مدرک فکر میآ‌کنم کنسله ولی خوب خیلی کاربردی و خوب هست خصوصا اینکه بحثایی رو به صورت کاملا آزمایشگاهی و بحثآ‌هایی رو هم به صورت سیمولیشن توضیح داده.

https://class.coursera.org/circuits-001/lecture/index

اما یه سوالی برام پیش اومده که تو یکی از اون لکچرهای اون (اگه دانلود کردین لطفا دقیقهآ‌ی ۲ تا دقیقه ۳ رو ببینید)کمک استاده میآ‌گه که نیروهایی که بارهای الکتریکی به هم وارد میآ‌کنن از نوع نیروهای «الکترومغناطیسی» هستش!!!!!!(و اینآ‌جوری این موضوع رو میآ‌گه که نیروهای الکترومغناطیسی رو با قانون کلومب محاسبه میآ‌کنیم)

آیا درست میآ‌گه یا اینکه نیروهایی که ما محاسبه میآ‌کنیم «الکتریکی» هستش؟

یا اینکه میآ‌گه که نیرویی که پروتونآ‌ها رو داخل هسته کنار هم نگه میآ‌داره نیروهای قدرتمند الکتریکی هستند!!!!!(مگه پروتونآ‌ها با نیروهای الکتریکی همدیگر رو دفع نمیآ‌کنن؟؟بارهای همنام همدیگر رو مگه دفع نمیآ‌کنن؟اونآ‌وقت اون چطوری میآ‌گه که اینا همدیگر رو نگه میآ‌دارن؟-راستی قاطی کردم چه طوری این همه پروتون با بار هم نام توی هسته کنار هم نگه داشته میآ‌شن؟-)

اینا سوتی هستن یا اینکه من دارم اشتباه میآ‌کنم؟
    ممنون میآ‌شم توضیح بدین در این مورد.

راستی اون سایتی که گفتم دو تا دوره داره که سال ۲۰۱۴ برگزار میآ‌شه و اگه اون رو از اول ثبت نام کنید انشاالله مدرک هم میآ‌تونید بگیرید.
    دورهآ‌های زیادی داره
    توصیه میآ‌کنم حتما شرکت کنید

دورهآ‌هایی که قراره سه-چهار ماه آینده برگزار شه مال دانشگاه رایس هستش

بازم خواهش میآ‌کنم اون دو تا سوالم رو توضیح بدین خیلی رفته رو اعصابم و ذهنم رو مشغول کرده!!!

پاسخ : دورهآ‌ی آموزشی مدارات خطی دانشگاه جورجیا

شما چرا ویدئو های سایت مکتب خونه رو نگاه نمی کنی؟؟؟؟(هم فارسی هم روون)

دیدگاه

پاسخ : دورهآ‌ی آموزشی مدارات خطی دانشگاه جورجیا

خوب چند تا دلیل داره
      یکی اینکه مکتب خونه ویدیوهای بهترین دانشگاهآ‌های ایرانه ولی اونی که من گفتم بهترین دانشگاهآ‌های آمریکا،شیطان بزرگ(یه نگاهی به فرق مثلا دانشگاه تهران و اساتیدش و دانشگاهآ‌هایی مثل رایس و جورجیا و کلورادو ... بیندازی بد نیست)
      دوم اینکه اینجا یه روش آموزشی کاملا اینتراکتیو داره چیزی که تو مکتب خونه خبری ازش نیست و اونجا فقط چند تا ویدیوی ساده است که نه میشه سوال مطرح کنی نه کوییز و هامآ‌ورک داره و ...
      سوم اینکه اونجا مدرک میآ‌دن
      چهارم اینکه زبانم تقویت میآ‌شه
      پنجم اینکه زبان تخصصیآ‌م تکمیل میآ‌شه
      ششم اینکه مکتب خونه مدار نداره(۴ جلسه بیشتر نیست که واقعا به درد من نمیآ‌خوره)
      هفتم اینکه مکتب خونه هم خوبه ولی بهتر از اون اوجاییه که گفتم

================================================== ============================
      حالا من واقعا برام سوال پیش اومده که آیا کسی واقعا جواب سوالم رو بلد نیست که کسی ج نمیآ‌ده یا اینکه من سوالم رو خوب مطرح نکردم؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X