اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تایمر off-delay

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تایمر off-delay

سلام
    برای تشخیص دقیق دمای آب استخر توسط ترموستات و حذف تاثیر گرمای محیط روی آب درون لوله ها احتیاج به یک تایمر off-delay دارم که بتواند بین یک تا ده دقیقه زمان را تنظیم کند دقت هم تا حد دقیقه مشکلی ندارد فقط میخواهم وقتی برق 220 ورودی دستگاه وصل شد برای مدت تنظیم شده یک پمپ را روشن نگه دارد و بعد مدار را قطع کند اگر خود دستگاه بتواند جریان مورد نیاز یک پمپ 2 HP را تامین کند که چه بهتر دیجیتال هم نباشد و زمان را هم نمایش ندهد بهتره
    حالا سوال اساسی این است که این تایمر را من از کجا میتوانم تهیه کنم ترجیحا اگر نزدیک تجریش باشد که خیلی بهتره ؟ یک بار از 10-15 مغازه توی لاله زار پرسیدم گفتند ندارند و یا مولتی تایمر پیشنهاد دادند که خوب چون قیمت بالایی داشت من نگرفتم

پاسخ : تایمر off-delay

سلام

این کار نیاز به تایمر در قطع نداره و با تایمر معمولی هم میشه کارش رو انجام داد
    اکثرا در برنامه های پی ال سی و مدارات فرمان و .... سعی میشه از تایمر تاخیر در قطع استفاده نشه
    برای مثال موتور رو قطع می کنی ولی بعد از 10 دقیقه وصل میشه در صورتی که اصلا در جریان وصل بودنش نبودی
    مدار فرمان رو باید به ترتیب زیر ببینی
    اگه دما یه مقدار نیاز رسید تازه برق تایمر رو تامین کنه و باید از کنتاکت بسته تایمر که با نگهدار سری شده استفاده کنی

موفق باشی

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

با سلام
      همونطور که فروشنده ها هم گفتن .فقط تایمر مولتی تایم به درد شما میخوره البته خروجیش میتونه تا 1 امپر رو تحمل کنه که این مورد در تمام تایمر ها مشترکه .وبرای استفاده از این تایمر جهت قطع و وصل کردن موتور 2 اسب که حدوود 1500 وات توان ورودی داره .باید از کنتاکتور در خروجی استفاده کنی
      روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

دوست عزیز فقط با یک تایمر معمولی نمیشه این کار را انجام داد و نیاز به تایمر دوم off-delay هستش
        شما این مدل را تصور کن
        دمای آب کم شده است و دمای هوای موتورخانه بالا است در نتیجه وقتی تایمر پمپ را خاموش کرده دمای آب توی لوله ها که در مجاورت هوای موتورخانه است بالا میرود در نتیجه سنسور دما که روی لوله نصب شده دمای آب را اشتباه و هم اندازه دمای هوای موتورخانه تشخیص میدهد و در نتیجه سنسور دما مانع عملکرد و فعال شدن پمپ میشود
        راه حل من اینه که یک تایمر ساده 5 دقیقه ای off-delay را با مدار سنسور دما موازی کنم در نتیجه وقتی تایمر اصلی میخواهد پمپ را فعال کند برای 5 دقیقه اول سنسور دما اگر هم قطع کرده باشد از مسیر موازی تایمر off-delay پمپ اصلی کار میکند و در این مدت دمای آب داخل لوله با دمای آب اصلی برابر شده و سنسور دما دمای اصلی آب را تشخیص میدهد

لطفا در صورت آشنایی داشتن راهنمایی کنید یک تایمر ساده off-delay را از کجا میتوانم تهیه کنم

دیدگاه

دقیق بگو میخای چکار کنی تا مدار فرمان رو برات ترسیم کنم :mrgreen:

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا راهنمایی کنید یک تایمر ساده off-delay را از کجا میتوانم تهیه کنم

دیدگاه

اگر علاقه و وقت داری میتونی خودت بسازی. شاید حدود 10 تومن دربیاد. که بیشتره قیمت رله میشه.

دیدگاه

ممنون ولی وقتی این را 15 تومن میفروشند ارزش وقت گذاشتن برای ساخت را ندارد
                http://www.shivaamvaj.com/public/user_data/file/%D8%AF%D9%82%DB%8C%D9%82%D9%87/ii%D8%AF%D9%82%D9%8A%D9%82%D9%87.jpg

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X