ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2013/11/01
    138
    32

تایمر off-delay

سلام
    برای تشخیص دقیق دمای آب استخر توسط ترموستات و حذف تاثیر گرمای محیط روی آب درون لوله ها احتیاج به یک تایمر off-delay دارم که بتواند بین یک تا ده دقیقه زمان را تنظیم کند دقت هم تا حد دقیقه مشکلی ندارد فقط میخواهم وقتی برق 220 ورودی دستگاه وصل شد برای مدت تنظیم شده یک پمپ را روشن نگه دارد و بعد مدار را قطع کند اگر خود دستگاه بتواند جریان مورد نیاز یک پمپ 2 HP را تامین کند که چه بهتر دیجیتال هم نباشد و زمان را هم نمایش ندهد بهتره
    حالا سوال اساسی این است که این تایمر را من از کجا میتوانم تهیه کنم ترجیحا اگر نزدیک تجریش باشد که خیلی بهتره ؟ یک بار از 10-15 مغازه توی لاله زار پرسیدم گفتند ندارند و یا مولتی تایمر پیشنهاد دادند که خوب چون قیمت بالایی داشت من نگرفتم
    2007/02/18
    مشهد
    2,404
    148

پاسخ : تایمر off-delay

سلام

این کار نیاز به تایمر در قطع نداره و با تایمر معمولی هم میشه کارش رو انجام داد
    اکثرا در برنامه های پی ال سی و مدارات فرمان و .... سعی میشه از تایمر تاخیر در قطع استفاده نشه
    برای مثال موتور رو قطع می کنی ولی بعد از 10 دقیقه وصل میشه در صورتی که اصلا در جریان وصل بودنش نبودی
    مدار فرمان رو باید به ترتیب زیر ببینی
    اگه دما یه مقدار نیاز رسید تازه برق تایمر رو تامین کنه و باید از کنتاکت بسته تایمر که با نگهدار سری شده استفاده کنی

موفق باشی

هر زمان تونستید مطلبی رو به مادربزرگتون بفهمونید یعنی اینکه اون مطلب رو درست فهمیدید البرت انیشتن

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن
    2006/12/05
    تبریز
    1,009
    24

با سلام
    همونطور که فروشنده ها هم گفتن .فقط تایمر مولتی تایم به درد شما میخوره البته خروجیش میتونه تا 1 امپر رو تحمل کنه که این مورد در تمام تایمر ها مشترکه .وبرای استفاده از این تایمر جهت قطع و وصل کردن موتور 2 اسب که حدوود 1500 وات توان ورودی داره .باید از کنتاکتور در خروجی استفاده کنی
    روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است
    2013/11/01
    138
    32

دوست عزیز فقط با یک تایمر معمولی نمیشه این کار را انجام داد و نیاز به تایمر دوم off-delay هستش
    شما این مدل را تصور کن
    دمای آب کم شده است و دمای هوای موتورخانه بالا است در نتیجه وقتی تایمر پمپ را خاموش کرده دمای آب توی لوله ها که در مجاورت هوای موتورخانه است بالا میرود در نتیجه سنسور دما که روی لوله نصب شده دمای آب را اشتباه و هم اندازه دمای هوای موتورخانه تشخیص میدهد و در نتیجه سنسور دما مانع عملکرد و فعال شدن پمپ میشود
    راه حل من اینه که یک تایمر ساده 5 دقیقه ای off-delay را با مدار سنسور دما موازی کنم در نتیجه وقتی تایمر اصلی میخواهد پمپ را فعال کند برای 5 دقیقه اول سنسور دما اگر هم قطع کرده باشد از مسیر موازی تایمر off-delay پمپ اصلی کار میکند و در این مدت دمای آب داخل لوله با دمای آب اصلی برابر شده و سنسور دما دمای اصلی آب را تشخیص میدهد

لطفا در صورت آشنایی داشتن راهنمایی کنید یک تایمر ساده off-delay را از کجا میتوانم تهیه کنم
    2007/02/18
    مشهد
    2,404
    148

دقیق بگو میخای چکار کنی تا مدار فرمان رو برات ترسیم کنم :mrgreen:

هر زمان تونستید مطلبی رو به مادربزرگتون بفهمونید یعنی اینکه اون مطلب رو درست فهمیدید البرت انیشتن

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن
    2013/11/01
    138
    32

لطفا راهنمایی کنید یک تایمر ساده off-delay را از کجا میتوانم تهیه کنم
    2008/09/29
    6,000
    414

اگر علاقه و وقت داری میتونی خودت بسازی. شاید حدود 10 تومن دربیاد. که بیشتره قیمت رله میشه.
    2013/11/01
    138
    32

ممنون ولی وقتی این را 15 تومن میفروشند ارزش وقت گذاشتن برای ساخت را ندارد
    http://www.shivaamvaj.com/public/user_data/file/%D8%AF%D9%82%DB%8C%D9%82%D9%87/ii%D8%AF%D9%82%D9%8A%D9%82%D9%87.jpg
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8