اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن آرایه از UART

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خواندن آرایه از UART

سلام دوستان
    می خواستم بدونم برای اینکه 4 مقدار رو به pic بفرستم و بعد از دریافت هر 4 مقدار برنامه شروع به کار کنه چیکار باید بکنم؟
    مساله اینجاس که از این 4 مقدار 2 تاش کاراکتر هستند مثلا A یا B ولی 2 تا مقدار دیگه اینتیجر 16 بیتی هستند
    با کامپایلر میکرو سی کار میکنم

برای اینکار یه ارایه 6 اندیس تعریف کردم که 2 تا از اندیسها برای 2 تا مقدار کاراکتری و 4 تا برای 2 عدد 16 بیتی ، میدونم که UART مقادیر رو 8 بیت به 8 بیت منتقل میکنه
    برای همین 2 مقدار برای هر اینتیجر تعریف کردم که مقدار بالا و پایین هر اینتیجر رو تو اونها بریزم و اینطرف بخونم

اما مشکل اینجاس که نمیتونم مقدار رو به درستی از UART بخونم و تو آرایه ها بریزم :cry2:

ممکنه یه مثال برای من بزارین که ببینم چطور عمل میکنه؟ البته فکر کنم در ارسال از کامپیوتر هم بایستی یه چیزایی رو رعایت کرد که نمیدونم .
    ممنون

پاسخ : خواندن آرایه از UART

خیلی باحاله
    انگار تالار pic خوابیده
    خودم حلش کردم ، فقط کافیه یه ارایه تو قسمت رسیور تعریف بشه و اندیس اون تو هر بار اضافه بشه
    مساله مهم تو برنامه من این بود که آرایه من نوع char بود که وقتی میخواستم عددی مثل 150 رو بهش ارسال کنم این عدد به صورت 1و5و0 ارسال میشد
    من کاراکتری رو که مقدارش 150 بود رو ارسال کردم و اونطرف مقداری که در حافظه ذخیره شده بود مقدار باینری بود یعنی همون 150 بود که راحت تونستم 2 مقدار 8 بیتی رو به هم بچسبونم و مقدار16 بیتی دلخواهم رو بگیرم .
    دم خودمم گرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X