اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

این باطری رو چه طوری شارژ کنم که نترکه ؟؟؟ (کنترل شارژ)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

این باطری رو چه طوری شارژ کنم که نترکه ؟؟؟ (کنترل شارژ)

سلام من برای تامین ولتاژ مدارم نیاز به یه باطری 12 ولت داشتم رفتم این رو خریدم
    ولتاژ 12 ولت تغذیه رو که میتونه تا 2 آمپر تامین کنه سک راست یه این دادم گفتم خوب هر زمان برق قطع شه از این استفاده میکنه مدار ، بعد از یک روز دیدم باطری به شدت گرم کرده چون دائما ولتاژ سرش بوده و شارژ میشده بی خیال این داستان شدم ، تا زمانی که بعد از یک هفته دیدم باطری باد کرده در حد انفجار این جوری که پرسیدم گفتند که باید مدار کنترل شارژ بزاری و با جرایان محدود و معلوم شارژش کنی حالا خواستم ببینم از دوستان کسی می تونه به من کمک کنه . که اصولی و درست این باطری رو شارژ کنم عکس هم خاطر مشخصات باطری گذاشتم .یعنی کنترل شارژ و یا هرچی دیگه
    معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

پاسخ : این باطری رو چه طوری شارژ کنم که نتزکه ؟؟؟ (کنترل شارژ)

تو نت زیاده دوسته من
    مسئله سر امپرشه کو اونم با یه تغییر قطعه درس میشه
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

پاسخ : این باطری رو چه طوری شارژ کنم که نترکه ؟؟؟ (کنترل شارژ)

ممنونم ولی خوب طبیعتا قبل از اینکه سوال مطرح کنم یه تحقیقی کردم ، چیزی پیدا نکردم ، دنبال یه نمونه می گردم که واسه کار خودم به کمک شما بهینه ش کنم برای این باطری و اصولش رو یاد بگیریم

دیدگاه

تو همین سایت اصولش هس سرچ کن میاد
        من فردا 7صبح باید برم سرکار دوسته من
        من واسه 12ولته 7امپر دارم و چون اماده بود سراغ یادگریش نرفتم فک کنم این مدارش واسه شمام ج بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal

من واسه 12ولته 7امپر دارم و چون اماده بود سراغ یادگریش نرفتم فک کنم این مدارش واسه شمام ج بده
          اگر همینش هم در احتیارم قرار بدی ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (به یاد استاد آقازاده)john lock
            اگر همینش هم در احتیارم قرار بدی ممنون میشم
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=80959.msg491886#msg491886
            بخون تا اخر
            موفق باشی

دیدگاه

سلام برای شارژ این باطری ولتاژ نباید بالاتر از 14 ولت و پایین تر از 11 ولت بیاد. وقتی باتری مرتب به شارژ وصل باشه اصطلاحا میگن اور شارژ شده که باعث داغ شدن بیش از حد باطری میشه. وقتی از حدودای 11 ولت هم بیاد پایین تر سل های باطری شما کاملا خالی شده . در هر دو صورت باطری صدمه میبینه. باید از شارژری استفاده کنید که وقتی نزدیکای 14 ولت حداکثر رسد قطع کنه و یه مقدار قبل از اون هم وصل کنه. ساختن این مدار راحت. شما با 1 دیود زنر و یک کامپریتور مثل lm339 میتونید به راحتی درستش کنید. باید از خاصیت هیسترزیس برای تولید بازه شارژ استفاده کنید. کار به این صورت هست که ولتاژ پایه مثبت رو در ولتاژی که می خواین قطع کنه ست می کنین با زنر و به پایه منفی نمونه ولتاژ دو سر باطری رو بدین. هر وقت ولتاژ از مقدار ست شده در پایه مثبت کمتر بشه وصل میشه و شارژ میکنه و باالعکس. هیسترزیس برای اینه که مقداری فاصله بین ولتاژ وصل و قطع داشته باشین تا پشت سر هم قطع و وصل نکنه. با فیدبک مثبت و تعیین مقاومت ها خاصیت هیسترزیس به دست میاد. lm339 از 4 مقایسه گر تشکیل شده و در واقع یک پ امپ بهینه شده برای کار در حالت مقایسه هست. سعی کنید از پ امپ هایی مثل lm324 در این حالت استفاده نکنید. از ال ای دی هم برای نشان دادن لحظه شارژ استفاده کنید. از سه مقایسه گر باقیمانده برای نشان دادن مقدار شارژ باطری به همین روش میشه استفاده کرد. البته سه لول از مقدار شارژ باطری. برای برق ورودی هم از ترانس استفاده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdimoh
                سلام برای شارژ این باطری ولتاژ نباید بالاتر از 14 ولت و پایین تر از 11 ولت بیاد. وقتی باتری مرتب به شارژ وصل باشه اصطلاحا میگن اور شارژ شده که باعث داغ شدن بیش از حد باطری میشه. وقتی از حدودای 11 ولت هم بیاد پایین تر سل های باطری شما کاملا خالی شده . در هر دو صورت باطری صدمه میبینه. باید از شارژری استفاده کنید که وقتی نزدیکای 14 ولت حداکثر رسد قطع کنه و یه مقدار قبل از اون هم وصل کنه. ساختن این مدار راحت. شما با 1 دیود زنر و یک کامپریتور مثل lm339 میتونید به راحتی درستش کنید. باید از خاصیت هیسترزیس برای تولید بازه شارژ استفاده کنید. کار به این صورت هست که ولتاژ پایه مثبت رو در ولتاژی که می خواین قطع کنه ست می کنین با زنر و به پایه منفی نمونه ولتاژ دو سر باطری رو بدین. هر وقت ولتاژ از مقدار ست شده در پایه مثبت کمتر بشه وصل میشه و شارژ میکنه و باالعکس. هیسترزیس برای اینه که مقداری فاصله بین ولتاژ وصل و قطع داشته باشین تا پشت سر هم قطع و وصل نکنه. با فیدبک مثبت و تعیین مقاومت ها خاصیت هیسترزیس به دست میاد. lm339 از 4 مقایسه گر تشکیل شده و در واقع یک پ امپ بهینه شده برای کار در حالت مقایسه هست. سعی کنید از پ امپ هایی مثل lm324 در این حالت استفاده نکنید. از ال ای دی هم برای نشان دادن لحظه شارژ استفاده کنید. از سه مقایسه گر باقیمانده برای نشان دادن مقدار شارژ باطری به همین روش میشه استفاده کرد. البته سه لول از مقدار شارژ باطری. برای برق ورودی هم از ترانس استفاده کنید.
                پس با این تفاسیر من نیازی به اون مدار بالا ندارم
                میتونید یه شماتیک دستی هم که شده به من بدید ممنون می شم چون این جوری در صد خطای من بالا هست

دیدگاه

سلام برای حل مشکل شما درمورد شارژ باتری
                  یه سری به این سایت بزنhttp://switching1388.blogfa.com/
                  کنترل شارژ دارن خواستی بگیر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X