اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درمورد spi

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درمورد spi

با سلام خدمت اساتید محترم یه سوال داشتم درمورد استفاده از spi در کدویژن تابع spi درکدویژن همزمان ارسال و دریافت را انجام میدهد واگر بخواهیم فقط ارسال داشته باشیم نمیتونیم یعنی حتما باید آرگومان تابع مشخص باشد ولی در بسکام یک تابع جدا برای نوشتن و یک تابع جدا برای خوندن داریم spiin ,spiout حالا سوال من اینه که این تابع چجوری کار میکنه آخه اگر بخواییم فقط بخونیم باید در حالت slave باشه میکرو ولی جایی که من میخوام از این تابع استفاده کنم میکرو master هست چی کار کنم؟

پاسخ : سوال درمورد spi

سلام

اگه به help کدویژن دقت کرده باشین نوشته در صورتی که بخواین فایل رو ارسال کنید در داخل پرانتز تابع متغیر حاوی دیتای ارسالی رو بنویسید و در صورتی که می خواین از پروتکل اطلاعاتی دریافت کنید فقط کافیه یه متغیر رو برابر با تابع با پرانتز خالی قرار بدین.
    و مقدار متغیر همون مقدار دریافتی شما خواهد بود.
    موفق باشید
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

ممنون از پاسختون ولی مطمئنا من این کارو کردم و بعدا به این مشکل برخوردم، حتما باید داخل پرانتز پر باشه وگرنه برنامه ایراد میگیره و اولش هم گفتم مشکلش اینه وگرنه مشکلی نداشت ، help کدویژن هم دیدم بله نوشته هم ارسال هم دریافت ولی به طور همزمان این کارو میکنه وباید آرگومان داخل تابع spi یک مقدار باشه

دیدگاه

دقیقا و اگر یه مثال ساده رو هم نگا می کردین می دیدین که باید توش صفر نوشته بشه :دی

موفق باشید
        چرا ناراحتی پاتریک!
        + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
        تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
        محصولات

دیدگاه

از داخل help که مثالی پیدا نمیکنی برای این کاربرد مثالش برای xmega هست ولی اگر منظورتون عدد صفر هست که خوب میریزه بهم کار رو من با یک mmc دارم ارتباط برقرار میکنم و اون لحضه نباید عدد صفر ریخته بشه داخلش حالا نمیدونم منظورتون اینه که اگه داخل پرانتز صفر باشه در حالت ورودی فقط کار میکنه خوب اگه بخواییم خود عدد صفر رو برای گیرندمون بفرستیم که بازم کار خراب میشه شاید من نفهمیدم چی شد

دیدگاه

باتحقیقاتی که تو نت و چندتا کتاب کردم به این نتیجه رسیدم این تابع نمیتونه در حالت master به درستی دیتای ورودی بگیره باید اگر بخواییم این کار رو بکنیم باید خودمون دست بکار بشیم و دو تابع جدا گانه receive , send بنویسیم که در حالتی که میکرو میخواد دریافت کنه بره در حالت slave و بخونه و دوباره اگر خواست بفرسته بره تو حالتmaster و ارسال کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X