اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه برای یک مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه برای یک مدار

سلام دوستان.من یک مدار طراحی کردم که برای تست اون همیشه از منبع دی سی 9 ولت به عنوان تغذیه استفاده میکردم.
    حالا میخوام پی سی بی اون رو بزنم و در عمل از آداپتور استفاده کنم. برای این کار در طرحم از جک استفاده کردم.
    مشکلم اینه برای حذف ریپل تغذیه شنیدم که از یک مدار شامل سلف به صورت سری و دو خازن موازی (یکی خازن پلاریزه و دیگری معمولی) باید استفاده کنم.میخوام بدونم اندازه ی خازنها و سلف و ولتاژ یا وات هریک از این سه قطعه رو چند بذارم؟( مثلا خازن 1000 میکرو 16 ولتی و ...؟)
    ممنونم از راهنمایییتاتوون

پاسخ : تغذیه برای یک مدار

نوشته اصلی توسط mahboob2
    سلام دوستان.من یک مدار طراحی کردم که برای تست اون همیشه از منبع دی سی 9 ولت به عنوان تغذیه استفاده میکردم.
    حالا میخوام پی سی بی اون رو بزنم و در عمل از آداپتور استفاده کنم. برای این کار در طرحم از جک استفاده کردم.
    مشکلم اینه برای حذف ریپل تغذیه شنیدم که از یک مدار شامل سلف به صورت سری و دو خازن موازی (یکی خازن پلاریزه و دیگری معمولی) باید استفاده کنم.میخوام بدونم اندازه ی خازنها و سلف و ولتاژ یا وات هریک از این سه قطعه رو چند بذارم؟( مثلا خازن 1000 میکرو 16 ولتی و ...؟)
    سلام کلا این منابع همین مشکل رو دارن چون دی سی خالص نمیشن
    من یه راه دیگه رو پیشنهاد مکنم که خودم مشکل نداشتم تو یه مدار دیگه
    اونم اینه که از رگولاتور 9 ولتی با خازنهای پیشنهادی استفاده کنی البته تا 1 امپر فک کنم بیشتر ج نمیده و ورودیشم مهمه فک کنم 14 ولت باید باشه
    اگرم امپر کمتر می خوای فک کنم 78l09 خوب باشه فقط از رو دیتاشیتش عمل کن
    این قد اطلاعات داشتم ببخشید
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

اینقدر سخت نیست بخواد ریپل رو حذف کنی ؛ شما از رگولاتور KM2576 با ولتاژهای مختلف از نوع ثابت و همینطور از نوع متغییر یا ADJ (ادجاست) که قابل تنظیم هست می تونی بهره ببری و یه نوع رگولاتور سوئیچینگه با آمپر بالا در صورتی که به هیت سینگ مجهزش کنی .
      در ضمن برای حذف ریپل از خازن های الکترولیتی برای ورودی و خروجی رگولاتور حدود 1000میکرو بزار و برای حذف نویز محیط از خازن عدسی 104 در قسمت ورودی و خروجی رگولاتور .
      ولتاژ نامی خازن الکترولیتی هم باید بیشتر از ولتاژ اعمالی باشه ، مثال : منبع تغذیه با ولتاژ 20ولت ؛ ولتاژ نامی خازن الکترولیتی متصل به آن 25ولت به بالا .
      وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahboob2
        اگر جریان زیادی از مدارات نمی کشی، همون فیلتری که خودت گفتی جواب میده.

تو این فیلتر بهتره که ظرفیت خازن ورودی بالا باشه، سلف رو تا جایی که می تونی بزرگ انتخاب کن (می تونی از چک استفاده کنی) خازن خروجی هم مثل ورودی نمی خواد بزرگ در نظر بگیری. انتخاب سلف بستگی به جریانت داره، هر چه جریان بیشتر، سیمی که برای سلف استفاده می کنی باید سطح مقطع بیشتری داشته باشه، حتما از هسته استفاده کن و سیم رو دور اون بپیچ که سلف بزرگتر شه. خازن رو هم دوستان اشاره کردند.

دیدگاه

نویز شما فرکانسش حدود 100 هرتزه و قابل شنیدنه . برای ساخت فیلتر نمیتونی
          از هسته فریت و امثال اینا استفاده کنی . فیلترت باید روی ترانس هسته آهن پیچیده
          شده باشه . همون فیلترهایی که روی پخش ماشین میزارن .
          بهتره برید یدونه نویز گیر پخش ماشین بخرید . البته جنس مرغوبشو پیدا کنید . نه ایرانی

دیدگاه

از همه دوستان ممنونم برای پاسخشون. ولی من میخوام از مدار زیر که به عنوان یک فیلتر برای حذف ریپل استفاده میشه، استفاده کنم. فقط مقدار المانها رو نمیدونم چی بذارم؟ :cry:
            کسی هس کمکم کنه؟
            مدارم متشکل از خازن و سلفه

دیدگاه

کسی جواب منو نمیده؟

دیدگاه

quote author=mahboob2 link=topic=85252.msg525409#msg525409 date=1383808156]
                کسی جواب منو نمیده؟
                [/quote]
                ریپل
                مگه مدارتون چیه ؟الان تو همه فلزیابها که تغذیهشون باید بدون ریپل باشه از رگولاتور مناسب و خازن استفاده میشه (خیلی کم از سلف استفاده شده )
                مدارتو بزا
                برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahboob2
                  سلام
                  بهتره اول مدارتون رو با اداپتور 9 ولتی امتحان کنین
                  اگر جواب داد که هیچ
                  اگر جواب نداد ( نویز و هوم و ریپل و یا کسر آوردن ولتاژ داشت ) آداپتور 12 ولت براش بگیرین و اونو با 7809 که روی بردتون قرار میدین تبدیل به 9 ولت کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahboob2
                    کسی جواب منو نمیده؟
                    مدارتونو بزارین و به همراه توضیح تا بتونیم کمک کنیم
                    وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X