اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه مقدار آمپر را به مقدار دلخواه خود تبدیل کنیم ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه مقدار آمپر را به مقدار دلخواه خود تبدیل کنیم ؟

سلام دوستان من یک فن دارم که یک دور پورسرعت داره البته حالت عادی هم خیلی پرقدرته خیلی هم صدا میده دیوونه کننده هست حالا بگذریم روی این باطری نوشته نیاز به ولتاز 12 و 0.69 آمپر دارد من با یکی از دوستان صحبت کردم کفتم یک آدپتور 12 ولت دارم که 300 میلی آمپر هست گفت مشکلی نداره بهش وصل کنی به اندازه خودش آمپر میکشه خلاصه چشمتون روز بد نبینه دور پرسرعتش کار نمی کنه دود ازش بلند شد ولی دور معمولیش خوب کار میکنه سوال من اینه که چطور آمپر رو کاهش بدم به مقدار دلخواهم با چه مداری شماتیکش رو بگید میخوام 0.69 آمپر بشه و دوم اینه آیا اون سرعت بالا که داغون شده میشه درستش کرد ؟ فن هنوز عالی داره کار میکنه
    یافته هایت را با باخته هایت مقایسه کن اگر خدا را یافتی هر چه باختی مهم نیست .

فریم ورک تحت وب ایرانی گتنا نسخه هشتم منتشر شد در این نسخه کتابخانه PDO اضافه شده است .

پاسخ : چگونه مقدار آمپر را به مقدار دلخواه خود تبدیل کنیم ؟

قائدتا امپدانس خروجی باید طوری تنظیم شده باشه که خودش همون جریانو بکشه واقعا تعجب میکنم...
    ولی در کل
    راه اولش محاسبه است.
    راه دومش آزمایشه و راحت تره که بهت میگم:
    یه ولوم 200 کیلویی رو تا آخر زیادش کن(ماکزیمم مقاومت)
    مولتی مترتو تو حالت اندازه گیری جریان قرار بده
    مولتی متر و مقاومت و فن رو سری کن، مقاومتو آروم کمش کن تا فن روشن بشه و همزمان مقدار جریانو از مولتی متر بخون. به مقدار مورد نظر که رسیدی سریع تغذیه رو قطع کن(این کارو سریع انجام بده چونکه ولوم تحمل جریان بالارو نداره و یهو میبینی ازش دود بلند میشه!).
    حالا مقاومت ولومو اندازه بگیر و الان میتونی به همون اندازه ولوم بجاش مقاومت بزاری توی مدارت، البته باید از توان مناسبی استفاده کنی. ممکنه تا 1وات هم نیاز باشه.
    کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

پتانسیومتر یا همون ولوم سیمی بگیر مرگ نداره
      برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
      راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

واقعا متشکرم از کمکتون ولی نگفتید اون در تندش چی شد داغون شد ؟

فریم ورک تحت وب ایرانی گتنا نسخه هشتم منتشر شد در این نسخه کتابخانه PDO اضافه شده است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gtna
          شاید کارکنه خدا رو چی دیدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
          برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
          راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gtna
            واقعا نمیدونم...شاید اصلا نسوخته باشه، و فقط مثاومتش داغ کرده و پلاستیکی چیزی رو سوزونده...یا اصلا شاید توان مقاومتش پایین بوده و بکل از بین رفته باشه(منطقی نیست البته)! اما چون فن سالمه میشه تعمیرش کرد. باید سربزاری سرش ببینی دردش چیه :question:
            کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

اصلا این فن چطوری باز میشه ؟ هیچ جاش پیچ نداره فقط زیر برچسبش یک چیزایی هست که معلوم نیست چطوری باز میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gtna
                اصلا این فن چطوری باز میشه ؟ هیچ جاش پیچ نداره فقط زیر برچسبش یک چیزایی هست که معلوم نیست چطوری باز میشه
                اینا به هم پین شدن، پره ها به شاسی پین میشه، باز کردنش قلق داره اگه فقط از یک طرف پینشو بخوای باز کنی هرز میشه، اگه دیدی نمیتونی دیگه باید بیخیالش شی
                کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X