اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نرم افزار بسیار آسان و قدرتمند Dip Trace ویژه طرحی برد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نرم افزار بسیار آسان و قدرتمند Dip Trace ویژه طرحی برد

برنامه ای رو که میخوام بهتون معرفی کنم نامش Dip Trace هست. این نرم افزار ویژه طراحی شماتیک و بردمدارچاپی یا PCB هست.با این نرم افزار شما می تونید از ساده ترین بردها تا
    پیچیده ترین بردها مثل مادربرد و بردگوشی موبایل و برد رم ریدر کارت گرافیک و چیزهای دیگه ای از این دست رو طراحی کنید. این نرم افزار تمامی قابلیت های صنعتی و ماشین کاری مثل
    فایل برش و سوراخ کاری با CNCرو هم داره و می تونه فایل گرافیکی مخصوص اتوکد و پروتل رو هم تولید کنه و در ضمن قابلیت ماتریس و اندازه گذاریش به راحتی قابل تعریف و تغییره.
    همچنین این برنامه قابلیت تعریف و ساخت لایبرری قطعات جدید رو هم داره که در دو بخش Component یا شماتیک و بخش Patternکه مخصوص ساخت قالب روی برد هست رو در اختیار
    کاربرانش قرار میده.تو این نرم افزار قابلیت تعریف و تغییر شکل طول و عرض سوراخ ها هم وجود داره و همینطور پولیگان کردن و ترسیم دستی و اتوماتیک خطوط برد.
    این نرم افزار همچنین قابلیت تولید فایل سه بعدی برد رو همراه با قطعات نصب شده روی اون در اختیارتون گذاشته تا شما بتونین یه پیش نمایش فیزیکی و قابل درک از بردتون داشته باشین و
    مهمتر اینکه رنگ های برد و مسیرها و ماسک برد رو میشه سفارشی تغییر داد و مهمتر اینکه در حین چرخوندن شکل سه بعدی بر خلاف برنامه پروتل دوباره سازی یا Regenerate نمیکنه و با
    خیال راحت شما میتونید برد سه بعدی شده رو بچرخونید و زیر و روشو نگاه کنید.این نرم افزار حجم بسیار کمی داره و بدون هیچ مشکلی روی تک تکت سیستم عامل ها نصب و اجرا میشه .
    متاسفانه توی ایران هنوز کسی با این برنامه آشنا نیست و چیز زیادی در بارش نمی دونه.. اما بنده به عنوان کسی که چهارساله دارم با این برنامه کار می کنم از زیر و بم نرم افزار خبر دارم.
    اگه خواستین آموزش برنامه رو واستون میزارم .اما از همه چی گذشته یه بار امتحان کنید عمرا اگه دوباره برین سراغ برنامه پروتل. حرف پایانی اینکه سوزنتون یه جا گیر نکنه مثل پروتلی ها.

پاسخ : نرم افزار بسیار آسان و قدرتمند Dip Trace ویژه طرحی برد

علاوه بر مثال .لینک دانلود برنامه رو هم اگه بزارید خوب میشه + راهنما
    دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

منم دوس دارم نمونه کارایی که باش انجام دادینو ببینم
      و این که واقعا چیکار میکنه که Altium نمیتونه بکنه یا سخته باش؟!
      من که تا حالا جز Alllegro ندیدم برنامه قوی تری ( البته بیشتر تو زمینه آنالیز نویز PCB قوی تره )
      و این که ورژن جدید Altium که همون 14 هست واقعا حرفه ای شده و امکانات زیادی از جمله طراحی و شبیه سازی برد های قابل انعطاف هم بش اضافه شده و حتی باش میتونید تو بغل PCB قطعه کار بذارید که هیچجا ندیدم این امکانو
      ولی دوس دارم با نرم افزار های قوی تری هم آشنا شم
      درایور شبکه و nRF24L01
      کاتالوگ محصولات
      کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
      شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
      فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

http://www.diptrace.com/
        سایت سازندش

دیدگاه

برنامه جالبی هست، مخصوصا نسبت به حجم ای که داره (برای دانلود کمتر از 60M) قابلیت های خوبی داره. شما از سایت می تونید نسخه رایگان رو دریافت کنید البته محدودیت برای تعداد پین ها دارد. (تا 300 پین، فکر کنم منظوراش حداکثر تا 300 سوراخ روی pcb باشه) که اکثر کارهای دانشجویی رو جواب میده. نسخه آزمایشی 30 روزه هم داره که هیچ محدودیتی بجز زمان 30 روز نداره. صفحه اول سایت فیلم آموزشی هم داره که کم حجم هستند، حداکثر 4-5 دقیقه.
          البته پروتل یه نرم افزار باسابقه طولانی، تجاری و همچنین شناخته شده هست، شاید مقایسه این دو اصلا درست نباشه. (اختلاف حجم برنامه ها رو مدنظر داشته باشید)
          نسبت به نرم افزارهای هم رده خوداش مثل eagle و ... به نظر من واقعا بهتره و تو یه سطح دیگه هست.
          تصاویر نرم افزار و مثال ها : http://www.diptrace.com/screenshots.php

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
            و این که ورژن جدید Altium که همون 14 هست واقعا حرفه ای شده و امکانات زیادی از جمله طراحی و شبیه سازی برد های قابل انعطاف هم بش اضافه شده و حتی باش میتونید تو بغل PCB قطعه کار بذارید که هیچجا ندیدم این امکانو
            ولی دوس دارم با نرم افزار های قوی تری هم آشنا شم
            میشه کمی بیشتر در مورد ورژن جدید و چگونگی اعمال امکانات جدید توضیح بدید ؟
            با تشکر
            - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
            ارتباط با من : ir02x6
            طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

پاسخ

نوشته اصلی توسط htpd نمایش پست ها
              برنامه ای رو که میخوام بهتون معرفی کنم نامش Dip Trace هست. این نرم افزار ویژه طراحی شماتیک و بردمدارچاپی یا PCB هست.با این نرم افزار شما می تونید از ساده ترین بردها تا
              پیچیده ترین بردها مثل مادربرد و بردگوشی موبایل و برد رم ریدر کارت گرافیک و چیزهای دیگه ای از این دست رو طراحی کنید. این نرم افزار تمامی قابلیت های صنعتی و ماشین کاری مثل
              فایل برش و سوراخ کاری با CNCرو هم داره و می تونه فایل گرافیکی مخصوص اتوکد و پروتل رو هم تولید کنه و در ضمن قابلیت ماتریس و اندازه گذاریش به راحتی قابل تعریف و تغییره.
              همچنین این برنامه قابلیت تعریف و ساخت لایبرری قطعات جدید رو هم داره که در دو بخش Component یا شماتیک و بخش Patternکه مخصوص ساخت قالب روی برد هست رو در اختیار
              کاربرانش قرار میده.تو این نرم افزار قابلیت تعریف و تغییر شکل طول و عرض سوراخ ها هم وجود داره و همینطور پولیگان کردن و ترسیم دستی و اتوماتیک خطوط برد.
              این نرم افزار همچنین قابلیت تولید فایل سه بعدی برد رو همراه با قطعات نصب شده روی اون در اختیارتون گذاشته تا شما بتونین یه پیش نمایش فیزیکی و قابل درک از بردتون داشته باشین و
              مهمتر اینکه رنگ های برد و مسیرها و ماسک برد رو میشه سفارشی تغییر داد و مهمتر اینکه در حین چرخوندن شکل سه بعدی بر خلاف برنامه پروتل دوباره سازی یا Regenerate نمیکنه و با
              خیال راحت شما میتونید برد سه بعدی شده رو بچرخونید و زیر و روشو نگاه کنید.این نرم افزار حجم بسیار کمی داره و بدون هیچ مشکلی روی تک تکت سیستم عامل ها نصب و اجرا میشه .
              متاسفانه توی ایران هنوز کسی با این برنامه آشنا نیست و چیز زیادی در بارش نمی دونه.. اما بنده به عنوان کسی که چهارساله دارم با این برنامه کار می کنم از زیر و بم نرم افزار خبر دارم.
              اگه خواستین آموزش برنامه رو واستون میزارم .اما از همه چی گذشته یه بار امتحان کنید عمرا اگه دوباره برین سراغ برنامه پروتل. حرف پایانی اینکه سوزنتون یه جا گیر نکنه مثل پروتلی ها.
              لطفا راهنمایی بفرمایید چطور فایلهای dxf یا pdf و یا فایلهای پروتیوس و یا آلتیوم رو میشه توی این نرم افزار باز کرد. ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X