اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر مستر به اسلیو در RS485 ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر مستر به اسلیو در RS485 ؟

با سلام خدمت دوستان ( مهندسین عزیز :nerd

از همین ابتدا بگم که با بسکام کار می کنم نه با کدویژن...

در یک شبکه متشکل از یک مستر و چندین اسلیو با استفاده از RS485 ،

می دونیم که وقتی مستر می خاد تبدیل به اسلیو بشه و اطلاعات دریافت کنه باید جهت پین کنترل ADM485 رو تغییر بده ( RE و DE به هم وصل و مثلا به Portc.0 متصل اند و Portc.0 به صورت خروجی کانفیگ شده ) یعنی
    در اینجا باید Portc.0 = 0 بشود ...
    و در اسلیو این پین باید به صورت مثلا Portc.0=1 برنامه نویسی شود....

ولی در برنامه من تو شبیه ساز پروتئوس بعد از اینکه مستر یک دیتا را به یکی از اسلیو ها می فرسته و سپس تغییر جهت میده ، اسلیو تغییر جهت نمی ده و برنامه هزاران Warning رو نشون می ده و یه جورایی از کار می افته..
    می خواستم ببینم که این مشکل از شبیه سازه یا اینکه در عمل هم اینطوری می شه؟؟

زمان بندی ها رو هم که درست تنظیم می کنم باز هم همینطوری می شه..... برنامه خیلی ساده است... مستر یک عدد به یکی از اسلیو ها با کد مشخصه همون اسلیو می فرسته و اسلیو پس از خواندن و نمایش روی LCD یا 7seg باید عدد خودش رو برای مستر ارسال کنه....

[glow=red,2,300]یک سوال مهم تر : من می خام مستر به حالت آماده باش باشه و وقتی یکی از اسلیو ها یک دیتایی رو فرستاد اون رو بگیره و سپس به همه اسلیوها ( بقیه ) بفرسته .... چکار کنم راهنمایی ام کنید ... دو هفته است گیر کردم [/glow].... :angry:
    ممنون
    ask One Question

پاسخ : تغییر مستر به اسلیو در RS485 ؟

من تاپیک های مرتبط رو هم نگاه کردم چیزهایی یاد گرفتم ولی مشکلم حل نشد...
    دوستان لطفا اگه می تونند کمک کنند....

یک نفر در جایی همین مشکل را داشته گفته بود که از دو تا آی سی 485 برای هر میکرو استفاده کرده و مشکلش مرتفع شده...

به نظرتون راه حل خوبی است؟ :read:
    ask One Question

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X