اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رله یا کنتاکتور چند آمپر مناسب این کار است ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رله یا کنتاکتور چند آمپر مناسب این کار است ؟

تصمیم دارم یک پمپ آب 1.5 اسب را که قبلا یک بار سیم پیچی شده با یک تایمر off delay کنترل کنم
    رله تایمر 5 آمپر است تا جایی که اطلاعات قدیمی یاری میکنه یک پمپ 1.5 اسبی حدود 6 آمپر جریان میگیره چون پمپ تعمیر شده است شاید 8 آمپر حالا دوتا سوال مطرح است
    1-به نظر شما این پمپ موقع استارت کردن حدودا " چند آمپر جریان میگیره ؟
    2-وقتی که پمپ از طریق یک کنتاکت دیگه در همین مسیر جریان و مدار فعال میشه جریان در رله تایمر وصل است ( رله تایمر از قبل از روشن شدن پمپ وصل است ) و فقط نقش قطع کننده جریان را بعد از چند دقیقه دارد . آیا به نظر شما باز هم نیازی به استفاده از کنتاکتور یا رله با آمپراژ بالاتر هست ؟

پاسخ : رله یا کنتاکتور چند آمپر مناسب این کار است ؟

نوشته اصلی توسط Glimpser
    تصمیم دارم یک پمپ آب 1.5 اسب را که قبلا یک بار سیم پیچی شده با یک تایمر off delay کنترل کنم
    رله تایمر 5 آمپر است تا جایی که اطلاعات قدیمی یاری میکنه یک پمپ 1.5 اسبی حدود 6 آمپر جریان میگیره چون پمپ تعمیر شده است شاید 8 آمپر حالا دوتا سوال مطرح است
    1-به نظر شما این پمپ موقع استارت کردن حدودا " چند آمپر جریان میگیره ؟
    2-وقتی که پمپ از طریق یک کنتاکت دیگه در همین مسیر جریان و مدار فعال میشه جریان در رله تایمر وصل است ( رله تایمر از قبل از روشن شدن پمپ وصل است ) و فقط نقش قطع کننده جریان را بعد از چند دقیقه دارد . آیا به نظر شما باز هم نیازی به استفاده از کنتاکتور یا رله با آمپراژ بالاتر هست ؟
    موتور های تکفاز 1.1 کیلو وات یا همون 1 اسب جریان نامی شون حدود 5.5 آمپره جریان راه اندازیشون چون دور 3000 هستن حدود 35 آمپره
    معمولن مدارات موتوری با زله ها حتی شیشه ای با جریان 16 آمپر هم راه اندازی نمی کنن و برای این کار از کنتاکتور 4 کیلو وات ( مقدار حداقلش ) استفاده کنید
    طبق مشخصات ارایه شده و کاتالوگ های مربوطه از سمت شرکت سازنده این کنتاکتور ها با جریان های هجومی مشکلی ندارن و رله های شیشه ای مناسب این کار نیستن

تایمر ها و کلا زله هایی که جریان 5 آمپر دارن با عبور حتی 1 آمپر در دراز مدت کنتاکتشون خراب میشه و کل قطعه رو باید تعویض کنی

ضمنا کنتاکتور 4 کیلو وات اشنایدر حدود 40 ت قیمت داره
    معادل اون از مارک هیوندای حدود 22 ت قیمت داره

موفق باشید

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

یک رله شیشه ای سه فاز 10 آمپر توی انبار دارم فکر میکنید آیا میتونم سه تا فازش را بهم بسته و برای این کار بصورت تک فاز ازش استفاده کنم ؟

دیدگاه

بله
        با اینکه رله شیشه ای مناسب مدار قدرت نیست ولی کار رو راه می ندازه

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

امروز موقع نصب کردن قطعات به یک موضوع جالب برخورد کردم
          برقکار قبلی برای کنترل پمپ از طریق مدار تایمر بجای اینکه جریان پمپ را با کنتاکتور قطع و وصل بکند این کار را با استفاده از فیوز محافظ جان روی تابلو انجام داده یعنی از طریق تایمر جریان را به فیوز محافظ جان قطع و وصل میکند اینطوری پمپ خاموش و روشن میشود
          آیا این کار درست است ؟
          محافظ جان تک فاز استفاده شده از زیر دو تا سیم بهش وصل میشه که برق به سمت پمپ از بالا هم دوتا سیم بهش وصل میشه که از تایمر میاد یک سیم نازک که خیلی مرتب بسته شده و از یک طرف به این فیوز وصله من اونجا دیدم که نمیدونم این برای چه کاری است و آیا با این روش بستن آیا این فیوز درست عمل میکند یا خیر ؟

دیدگاه

اون فیوز محافظ جان نبوده
            محافظ جان فقط می تون مدار رو قطع کنه و وصل اون بطور دستی ه

دیدگاه

تایمر قطع و وصلش چی مدلی هست؟؟؟

دیدگاه

تایمر دقیقه ای " شیوا امواج " است فکر کنم 15 تومن قیمت داشته باشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X