اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جلوگیری از سوختن قطعات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جلوگیری از سوختن قطعات

سلام خدمت دوستان.
    اخیرا با یک مشکلی رو به رو شدم که به سختی ازارم میده؟

چند تا برد زدم که خوب بود و .... .
    اما بعد از مدتی برد اکسید شد و تصمیم گرفتم روی یک برد دیگه مصرف کنم.
    بردم دادم تعمیرات موبایل بهش گفتم یجوری ای سی رو در بیار نسوزه گفت از زیر بهش گرما نیدم ایسی اسیب نبینه! :smile:
    بعد از در اوردن قطعات که صحیح و سالم بودند تست کردم هر دو تاش موند رو دستم یه xmega و یه مگا.30 تومنی شد. :sad:
    چرا میسوزن؟ :cry2:
    زیاد بهش گرما ندادم اما.... .
    چکار کنم نسوزن.
    شما برای در اوردن قطعات smd چکار میکنید؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    اگه نیاز باشه هیتر هم میخرم.
    Someone who can change the world
    ELECTRONIC ENGINEER

پاسخ : جلوگیری از سوختن قطعات

یعنی هیچکس به من کمک نمیکنه؟
    هیچ کس قطعات smd رو از جاش در نمیاره؟
    ELECTRONIC ENGINEER

دیدگاه

من برای در اوردن قطعات Smd میام اول دور تا دور قطعه رو به طور کامل از روغن لحیم المانی استفاده می کنم بعد از اون هم دور تا دور قطعه رو با هیتر گرم می کنم . وقتی که دود روغن در امد میام با نوک پنس از گوشه قطعه به اون فشار میارم و همزمان روی پایه های اون قس رو هیت میگیرم کمی ک پایه ها جدا شد می روم سراغ گوشه دیگر قطعه و دوباره هیت می گیرم و مثل قبل بع از این قسمت تقریبا قطعه به طور کامل جدا می شود.
      تا به حال پیش نیامده قطعه ای به همین راحتی به سوزه . حتما مدارت مشکلی داره.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        با استفاده از هیتر و خمیر فلکس (نه مایع فلکس :arrow به راحتی جدا میشه به این ترتیب که :
        اول خمیر رو روی پایه ها و حتی روی خود آی سی میریزم به با درجه و باد مناسب (معمولا 300 و باد متوسط) حرارت میدم ، بعد از 20 تا 30 ثانیه جداسازی آی سی

دیدگاه

خمیر فلاکس به همه جای قطعت بزن بعد اگر بردت فایبره یا لازمش نداری از پشت برد و قطعت با هیتر حرارت بده تا دود بردت درباد بعد از طرف قطعه به همه جای قطعه حرارت برابر و بالا بده تا شل بشه و همزمان با یه چیزی بکشش یا از یه گوشه بالا بکش تا کم کم جدا بشه ولی دردسر بردای قدیمی خیلی بیشتر از جدیداست از سیم شیلد قله جمع کن و اضافه کردن قلع تازه هم میتونی استفاده کنی ولی کلا تجربیه.
          امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
          از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

بچه ها واقعا دستتتون درد نکنه امروز یکی رو کندم هنوز سالمه. :wow: :wow:
            با قرص قلع در اوردم.
            ELECTRONIC ENGINEER

دیدگاه

سلام
              یه سر به لینک زیر بزن

http://omidhabibi.persianblog.ir/post/56/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X