اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری فاصله زمانی بین دو پالس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری فاصله زمانی بین دو پالس

سلام بچه ها
    من میخواستم فاصله زمانی بین دو پالس مشخص رو با دقت میکرو ثانیه اندازه بگیرم. خوب حالا واسه این کار چه نرم افزار و سخت افزاری میخوام؟ اگه بشه این کارو با کامپیوتر انجام داد بهتره چون میشه اون دو پالس مد نظر رو مشخص کرد و هم محاسبات دیگه روی اونا انجام داد.
    باتشکر

پاسخ : اندازه گیری فاصله زمانی بین دو پالس

شما با یه میکرو ساده مثل avr میتونی این کارو انجام بدی
    لبه بالا رونده پالس اول تایمر میکرو رو راه بنداز
    لبه بالا رونده پالس دوم مقدار تایمر رو بخون و ذخیره کن
    در کل باید از تایمر ها استفاده کنی .
    ******** یَاربَّ الحسَینِ ؛ بحَقٍِّ الحسَینِ ؛ اِشفِ صَدرَ الحسَینِ ؛ بِظُهوُرِالحجَّةِ *******
    اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

اینکار رو من قبلا با یک آشکار ساز اختلاف فاز و بک مبدل فرکانس به ولتاز ( که میتونه یک خازن ساده باشه ) انجام دادم.
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
        اینکار رو من قبلا با یک آشکار ساز اختلاف فاز و بک مبدل فرکانس به ولتاز ( که میتونه یک خازن ساده باشه ) انجام دادم.
        ممنون دوست عزیز ولی من از این که شما گفتید سر در نمیارم میشه یه توضیحی بدید؟ آیا این که شما میگید سرعتش در حد نانو ثانیه هستش؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armay
          ممنون دوست عزیز ولی من از این که شما گفتید سر در نمیارم میشه یه توضیحی بدید؟ آیا این که شما میگید سرعتش در حد نانو ثانیه هستش؟؟؟
          نانو یا میکرو ؟ oo:
          اگه نانو باشه که خیلی کارت در اومده
          ولی اگه میکرو باشه، با یه میکروی ساده میشه. :nerd:
          خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

ااا :biggrin: ببخشید اشتباه شد. ازبی این چند وقته از نانو میگن ماهم قاطی کردیم oo: در حد همون میکرو خوبه :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armay
              ااا :biggrin: ببخشید اشتباه شد. ازبی این چند وقته از نانو میگن ماهم قاطی کردیم oo: در حد همون میکرو خوبه :agree:
              با خود سیستم نمی تونی فاصله دو تا پالس رو با دقت زیر میکرو ثانیه اندازه بگیری. در نتیجه باید اون زمان رو با میکرو اندازه بگیری و بفرستی به کامپیوتر.
              برای استفاده از میکرو باید یه کمی برنامه نویسی کنی و از تایمر های میکرو استفاده کنی، اصلا سخت نیست.

برای ارسال اون زمان به کامپیوتر هم میتونی از پورت سریال، پرالل و یا USB سیستم استفاده کنی.

اگر هم میخوای از پورت USB استفاده کنی و وارد جزییات این پورت نشی، میتونی از مبدل های USB به سریال استفاده کنی.
              خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

از ماژول CCP میکرو استفاده بکن.من با میکروهای PIC کار میکنم، تو میکروی PIC16F877A طبق دیتاشیت ماکزیمم دقتش 12.5 نانو ثانیه هست.فکر کنم شما میخوای فرکانس متر درست کنی دیگه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X