اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

DS1307 را راه انداختم ولی دوتا مشکل دارم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

DS1307 را راه انداختم ولی دوتا مشکل دارم

سلام دوستان

من یه مدار با DS1307 ساختم و ازش جواب گرفتم اما دوتا مشکل باهاش دارم

1- از باتری بکاپ جریان زیادی میکشه، یک باتری مادربورد روش گذاشته بودم که دو روز بعد از تست اولیه روشنش کردم دیدم باتری خالی شده و بعدش باتری قلمی گذاشتم و باز هم تمام شدن. مشکل از DS1307 هست؟

2- ساعت تقریبا هر یک روز چندین ثانیه عقب می افته...
    سعی کردم نکاتی که گفته شده را برای کریستالش رعایت کنم و موقع لحیم کردنش نذاشتم داغ بشه...

پاسخ : DS1307 را راه انداختم ولی دوتا مشکل دارم

سلام،
    از باطری بکاپ که نباید هیچ جریانی بکشه مگه زمانی که تغذیه اصلی رو قطع میکنید، تا جایی که یادمه 1307 زمانی باطری بکاپ رو فعال میکرد که vcc به کمتر از 0.7 ولت برسه. مطمئنی که باتری رو درست وصل کردی؟ اگه میتونی یه شماتیکی چیزی بزار...ضمنا اینکه زمان دقیق رو نشون نمیده کلا به شرایط کریستال و جنسش مربوطه، کریستال یک قطعه الکترومکانیکیه پس نسبت به تغییرات دمایی بسیار واکنش نشون میده. نویز هم خیلی تاثیر داره و بهتره روی برد براش گراند گارد تعبیه بشه. و البته قبل از تمام اینا جنس کریستال عامل بسیار مهمیه.
    کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

به قول دوستمون احتمال زیاد باطری رو اشتباه وصل کردی!!
      باطری بین پایه هایی 3 و زمین هست!!!!
      و ی پیشنهاد سازنده این که بگرد دنبال ds1340 چون داخل سایت این چیپ اعلام شده ds1307 برای اسباب بازی ها ساخته شده!!
      انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
      [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
      http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

باتری را درست وصل کردم. متاسفانه تازه ویندوز عوض کردم و هنوز پروتئوس نصب نکردم و دسترسی به شماتیک ندارم.
        درسته موقع که منبع اصلی وصله جریان نمیکشه، وقتی منبع قطع میشه از باتری که جریان میکشه زیاده و باتری را خالی میکنه.
        ممکنه ds1307 که استفاده میکنم اصلی نباشه و به خاطر اون باشه؟؟

کریستال را روی برد به صورت خوابیده قرار دادم و یه سیم انداختم دور گردنش و از پشت به منفی وصلش کردم.

از کجا میتونم آی سی اصلی و کریستال دقیق بخرم؟
        تمام ساعت سازای شهرمونو رفتم هیچ کدوم کریستال نداشتن(البته هر کدوم را کلی براشون توضیح دادم تا بفهمند چی میخوام، انگار اصلا کریستال را نمیشناسند حتی با اسم خازن ساعت هم نمیشناختن)

دیدگاه

کلی وراجی کردم که ستا انگشت مبارک یهو رفت روی تاچ و مرورگر به عقب برگشت و همش بهم خورد! خلاصه میکنم که کریستالو باید تو دکون بازار قطعه فروشی پیدا کنی نه ساعت سازی! دوما حتما چیپت مشکل داره با روش آزمون و خطا سعی کن بزرگترین مقاومتی رو پیدا کنی که به ازاش ساعت چیپ بهم نمیریزه، بعد بزاریش بین چیپ و باطری ساعتی. تا اینشکلی جریان کشی چیپو به حداقل ممکن برسونی.
          کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

در بعضی از بخش های تالار گفته بودن کریستالهایی ساعت سازها دارند دقیقتره، اینهایی که قطعات الکترونیکی میارند فله ای هستند و دقیق نیستن....

دیدگاه

شاید روی برد بین پایه های 3 و 4 و یا بین پایه های باتری ( که البته هر دو یکی هستن ) یه اتصال کوتاه وجود داشته باشه .
              اگر 1307 شما روی سوکت آی سی هست اونو در بیار و باتری رو هم در بیار و با اهم متر اتصال داشتن یا نداشتنش رو چک کن!

در ضمن من مدارات صنعتی زیادی رو با همین آی سی 1307 انجام دادم و مشکلی نداشتم ( خدارا شکر تا حالا ) . موفق باشید
              - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X