اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حداکثر توان تحملی atmega8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حداکثر توان تحملی atmega8

سلام
    حداکثر توانی که یک میکرو میآ‌تونه تحمل کنه چقدره؟
    منظورم اینه که اگر حداکثر جریان خروجی ۳۰۰ میلی آمپر باشه آیا مثلا از همه پایه های خروجی میکرو میآ‌شه استفاده کرد؟ مثلا هر یک از ۲۳ پایه ۵ ولت و مجموعا ۳۰۰ میلی جریان داشته باشه؟
    از دیتا شیت پیدا نمیکنم متاسفانه :angry: :cry2:

پاسخ : حداکثر توان تحملی atmega8

دیتاشیت اتمگا8 صفحه 233
    من فکر کنم این جریان کم باشه. می خوایین باهاش چیکار کنین که کارتون به اینجا کشیده؟

دیدگاه

من به 16 تا از پایه های این میکرو می خوام به صورت مستقیم led وصل کنم به نظرتون عیبی نداره بدون استفاده از مقاومت این کار رو انجام بدم یعنی میکرو هیچی نمیشه ؟
      و اگه مقاومت باید بزارم چه مقداری بزارم تا نور led ها خیلی کم نشه ؟
      مرسی :biggrin:
      خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
      [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 4850
        من به 16 تا از پایه های این میکرو می خوام به صورت مستقیم led وصل کنم به نظرتون عیبی نداره بدون استفاده از مقاومت این کار رو انجام بدم یعنی میکرو هیچی نمیشه ؟
        واسه مقدار مقاومت اگه بخواییم حرفه ای عمل کنیم به رنگ LED بستگی داره و باید به دیتاشیت مراجعه کنیم و انتخاب کنیم ولی خب در حالت زیاد ثابت نیست. من از 100R و 330R دیدم تا 1 کیلو. 330 باید مناسب باشه.

دیدگاه

دوست عزیز من از هر پایه ی مکرو 8 20میلی کشیدم 16 پایه با احتساب مقاومت 330 یا 220 راحت 18 تا 20 ولت یده ولی اگه از همه پایه هاش استفاده کنی به نسبتی افت میکنه من از یک پورت میکرو برای هر پایه 45 میلی هم کشیدم هیچی نشد اینجوری دو سه روز هم تست کردم میکرو نسوخت

دیدگاه

من می خوام برای propeller clock از این آرایش استفاده کنم برای همین نمی تونم برای هر led یدونه مقاومت بزارم به نظر شما چه طوره همه پایه های کاتدشون رو به هم وصل کنم بعد با کاتدشون مقاومت موازی کنم :question:
            بدون مقاومت led ها نمی سوزن ؟
            خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
            [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
              دیتاشیت اتمگا8 صفحه 233
              من فکر کنم این جریان کم باشه. می خوایین باهاش چیکار کنین که کارتون به اینجا کشیده؟
              من میآ‌خوام از ۱۵ تا ۲۳ تا از پایهآ‌ها (در شرایط مختلف) برای راهآ‌اندازی و روشن کردن شاخه هایled استفاده کنم. حساب کنید در بدترین حالت از هر پایه بخوام ۲۰ میلی آمپر جریان بکشم و همشون ۵ ولت بشن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 4850
                اگه مقاومت بذاری یا نذاری در هر حال باید تعداد ledهای سریت جوری باشه که ولتاژی که رو دوسرشون می‌افته ولتاژ هدایت همشونو تامین کنن. که هر led معمولا دو سه ولت برای هدایت لازم داره. رنگش در این زمینه و نوعش موثره. اگه روشن بشن بسته به این که جریان عبوریشون چقدره مقدار روشناییشون هم کم و زیاد میشن. البته باید خیلی جریان ازشون عبور نکنه چون عمرشون کم می‌کنه
                بهتر اینه که از یک مقاومت برای احتیاط استفاده کنی چون در غیر این صورت اگر به هر دلیل جریان عبوری زیاد بشه ledهات میسوزن. به نظر جریان نزدیک به ۲۰ میلی آمپر مناسب باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X