ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,494
    30

انتقال داده با نرخ بالای 250Mbps

با سلام

دوستان من باید یکسری داده از داخل یک حافظه (nand flash/usb flash) بخونم و بعد روی یک پایه i/o با نرخ حداقل 250Mbps انتقال بدم.

ممنون میشم، پردازنده ای که میشه اینکار رو باهاش انجام داد و بوردش هم موجود باشه به من معرفی کنید، یه چیزی مثله beagle board، اگه پیشنهادی دیگه ای هم دارید ممنون میشم بفرمایید.

در مورد beagle board تو چت رومش سوال کردم اونجا گفتن که GPIOهاش این فرکانس رو جواب نمیده و باید از FPGA استفاده کنم.
    2012/12/30
    بوشهر
    3,208
    1,115

پاسخ : انتقال داده با نرخ بالای 250Mbps

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba_led
    ...دوستان من باید یکسری داده از داخل یک حافظه (nand flash/usb flash) بخونم و بعد روی یک پایه i/o با نرخ حداقل 250Mbps انتقال بدم...
    منظورتون از پایه اینه که پروتکول سریال داشته باشه؟
    آخه چطوری؟ کلاک نمی خواد؟ یا می خوایید مثل UART بفرستید؟ شایدم منظورتون یه پورت کامل مثلا32 بیتی هستش؟
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,494
    30

بله، همراه با دیتا یه کلاک هم ارسال میشه که داده با اون سینک هست(مثلا داده روی خط تو لبه بالا رونده اون کلاک بروز میشه).
    2012/12/30
    بوشهر
    3,208
    1,115

باشه، بذار حساب کنیم:
    هر 1 مگابیت میشه 1 میلیون بیت پس اگه ضرب در 250 کنیم میشه 250 میلیون بیت
    اگه برای هر بیت یه کلاک لازم باشه؛ پس ما باید 250 میلیون کلاک بزنیم. یعنی میشه 250Mhz !
    بهتره توی Cortex-M دنبالش نباشی.
    شاید با زیادتر کردن خطوط داده بتونی انتقال بدی. مورد دیگه که هست مسئله نویز هستش. اگه درست به خاطر بیارم مثلا ST32 فروشگاه تا 50Mhz هم بیرون میده ولی توی دیتاشیت توصیه کرده که از فرکانس کمتر سعی کنید استفاده کنید چون اثرات نویز روش زیاده.
    این عوامل دست به دست هم میده که شما راهی جز FPGA نداشته باشید. :smile:
    2012/07/21
    834
    23

آقا مجتبی LED، این سرعت انتقال داده که مد نظر شماست خیلی بالاست. با توجه به تجربیاتم می گم که با میکروکنترلر و پردازنده معمولی نمی تونی این کار رو انجام بدی، مگر اینکه پردازنده ت از این خفنای توی FPGAها باشه که ارتباط سریال سرعت بالا داشته باشه.
    راه طراحیِ مستقیم استفاده از FPGA هست که بشینی براش پروتکل هم بنویسی. تازه گیرنده ش هم دردسرهای خاص خودش رو داره. راه بهتر (به نظر من) استفاده از ارتباطات استاندارد مثل USB، Ethernet و امثال اینهاست.

فاصله بین فرستنده و گیرنده رو هم باید مد نظر داشته باشی.
    بیایید با Google آشتی کنیم!
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,494
    30

امکان استفاده از اینترفیس های استاندارد نیست و باید طبق یه پرتوکل خاص داده ها ارسال بشن.
    مشکله دیگه ای که وجود داره حجم بالای داده است که باید خونده و ارسال بشه که 3گیگ هست!
    راه حلهایی که به نظر خودم میرسه اینه که:
    1. با استفاده از یک پروسسور که high speed usb host controller داشته باشه و fgpa، به نحوی که داده ها با پروسسور خونده بشن و از طریق یه باس 8 بیتی یا بیشتر به fpga منتقل بشن و ... . برای این منظور میشه از همین beaglebone black استفاده کرد و از طریق باس GPMC داده ها رو به FPGA منتقل کرد اما در این رابطه یه نمونه متقن که همچین کاری انجام شده باشه و جواب گرفته باشه پیدا نکردم.

2. استفاده از fpga و 3 گیگ رم و sd card، داده ها از sd card خونده و داخل ddr ram نوشته و بعد داده با نرخ مورد نظر از داخل ddr ram خونده و ارسال بشن.
    مشکل این روش، مقدار بسیار زیاد ram هست که نمیدونم چطور میشه یه همچین رمی داشت از طرفی ddr های میکرون تو این حجم bga هستن و خوب مشکلات مربوط به این پکیج رو در پی خواهیم داشت. شاید بشه از چند تا ram که پکیجشون bga نباشه استفاده کرد، شایدم از مموری کارتهای دسکتاپ.

3. از USB Host Controller core که تو اینجا توضیحاتش داده شده استفاده بشه:
    http://www.wiki.xilinx.com/USB+Host+Controller+Driver
    که حالا راه اندازیa یه طرف، لایسنسشم یه طرف.

4. استفاده از FT313H و FPGA ولی FPGA حتما باید دارای هسته ARM Cortex باشه مثلا FPGA های Altera Arria V or Cyclone V

به نظر خودم دومی معقولتر و عملیاتی تر هست ولی به لحاظ هزینه فکر میکنم اولی مناسبتر باشه. نظر شما چیه؟
    2012/07/21
    834
    23

می شه یکم شسته رفته و واضح راجع به صورت مسئله توضیح بدین؟ اینطوری من گیج شدم.. oo:
    بیایید با Google آشتی کنیم!
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,494
    30

صورت مسئله دقیقا همون چیزیه که قبلا گفتم،

ما یه سری داده داریم (به حجم 3 گیگ) که داخل یه مموری استیک (USB flash/sd card) قرار دارن و حالا باید این داده ها حالا فرضا بایت به بایت خونده بشن و سپس از طریق "یک پایه" با نرخ حداقل 250Mbps ارسال بشه (یک بیت، یک بیت داده با فرکانس 250 مگا هرتز شیفت داده بشه روی یک پایه I/O خیلی ساده و بدون هیچ گونه فریم خاصی) که همراه اون یک سیگنال کلاک (جهت سینکرونیزاسیون در گیرنده) هم ارسال میشه، مسلما چون باس داده تک بیتی هست پس فرکانس کلاک همون 250MHz خواهد بود.

این دقیقا همون چیزیه که به عنوان صورت مسئله موجود هست نه بیشتر و نه کمتر.
    2012/12/30
    بوشهر
    3,208
    1,115

همون 2 انگار بهتره. بقیه شون دوباره کار همین گزینه 2 رو انگار انجام میدن و تازه اگه گیرتون بیاد و دوباره راه اندازیش هم به قول خودتون داستانی خواد داشت.
    تازه شماره 2 یه موضوع آموزشی هم خواهد بود که احتمال زیاد بعدا هم بدردتون خواهد خورد.
    2008/09/13
    105
    1

پاسخ : انتقال داده با نرخ بالاي 250Mbps

سلام
    با FPGA ميشه . بهتره از پورت هاي تفاضلي استفاده کنيد. برد آماده هم بخريد که روش رم باشه و بهتره خود FPGA مموري کنترلر داشته باشه.
    اين عدد ارسالي هم بزرگ محسوب ميشه، خيلي حساب شده بايد از پايه بيرون بياد وگر نه ممکن است پايه ها رو از بين ببرد.
    { خلاف قوانین - پاک شد }
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16