اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقسیم ولتاژ با آمپر های مختلف

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقسیم ولتاژ با آمپر های مختلف

سلام به دوستان بنده در یک مداری نیاز دارم که یک ولتاژ 12 ولت و 300 میلی آمپر را به 9 ولت 0.40 آمپر و 3 ولت 20 میلی آمپر تقسیم کنم برای اینکار یکی از دوستان گفتند که از فرمول R=V/I استفاده کنیم بنابراین بنده 9 / 0.40 کردم و جواب شد 22.5 این یعنی من باید از یک مقاومت 22 کیلو استفاده کنم ؟ 9 ولت 0.40 آمپر دارم ؟ باید چیکار کنم وقتی از دو تا مقاومت 10 کیلو استفاده میکنم دو تا ولتاژ 6.5 بدست میاد ولی آمپر خیلی پایینه ؟ ممنون میشم کسی کمک کنه تنکس وری ماچ
    یافته هایت را با باخته هایت مقایسه کن اگر خدا را یافتی هر چه باختی مهم نیست .

فریم ورک تحت وب ایرانی گتنا نسخه هشتم منتشر شد در این نسخه کتابخانه PDO اضافه شده است .

پاسخ : تقسیم ولتاژ با آمپر های مختلف

نوشته اصلی توسط gtna
    سلام به دوستان بنده در یک مداری نیاز دارم که یک ولتاژ 12 ولت و 300 میلی آمپر را به 9 ولت 0.40 آمپر و 3 ولت 20 میلی آمپر تقسیم کنم برای اینکار یکی از دوستان گفتند که از فرمول R=V/I استفاده کنیم بنابراین بنده 9 / 0.40 کردم و جواب شد 22.5 این یعنی من باید از یک مقاومت 22 کیلو استفاده کنم ؟ 9 ولت 0.40 آمپر دارم ؟ باید چیکار کنم وقتی از دو تا مقاومت 10 کیلو استفاده میکنم دو تا ولتاژ 6.5 بدست میاد ولی آمپر خیلی پایینه ؟ ممنون میشم کسی کمک کنه تنکس وری ماچ
    سلام
    دوست عزیز شما شاید بتونید با مقاومت ولتاژ رو کم کنید اما بعید می دونم بتونید جریان رو زیاد کنید
    در ضمن طبق فرمول P=VI ولتاژ 9ولتی تون 3.6 وات میشه
    و ولتاژ 3 ولتی تون 0.6 وات که با هم توانی در حدود 4.2 وات میشه ..این در حالیه که منبع شما فقط 3.6 واته..!!!
    ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

خیلی ممنون از کمکتون اما بالاخره باید بشه این سیصد میلی آمپر رو کم کرد مگه 300 میلی آمپر بیشتر از 0.40 آمپر نیست بالاخره باید بشه یک جوری کمش کرد به اون آمپر دلخواهمون ؟ راه دیگه ای در نظر ندارید ؟

فریم ورک تحت وب ایرانی گتنا نسخه هشتم منتشر شد در این نسخه کتابخانه PDO اضافه شده است .

دیدگاه

0.40 ، همون 400 میلی آمپر میشه. پس 300 میلی آمپر کمتر از 0.40 آمپر هست.

دیدگاه

سلام خیلی ممنون بابت راهنمای شما فرض کنید که ما مثلا یک آداپتور 12 سیصد میلی آمپر داریم و میخواهیم اونو به سه قسمت تبدیل کنیم مثلا 5 ولت 100 میلی آمپر و 3 ولت 50 میلی آمپر و 4 ولت 150 میلی آمپر من این تقسیم آمپر رو میخوام یاد بگیرم ممنون میشم اگر کمکم کنید .

دیدگاه

اگر می خواهید که جریان ها دقیق مقادیر مورد نظر شما باشند، بهترین کار استفاده از منبع جریان می باشد. تقسیم جریان مقاومتی رو در نظر بگیرید، به جای مقاومت ها سه منبع جریان با جریان های مورد نظر قرار می دهید. ساده ترین منبع جریان jfet ای که گیت و سورس به هم متصل شده و جریان IDss می کشد. با قرار دادن مقاومت مناسب نیز به مقادیر ولتاژها می رسیم. (jfet های کانال n)
            اشکال این روش پیدا کزدن jfet هایی که IDss آنها مقادیر 100 و 50 و 150 میلی آمپر باشد.

دیدگاه

سلام خیلی متشکرم اما من خیلی از حرفاتون سر در نیاوردم رشته من چیزی دیگری هست ولی به الکترونیک علاقه دارم اگر ممکنه ساده تر صحبت کنید پس این فرمول چیه ؟ R=v/i با این باید بشه جریان مناسب بدست آورد مثلا اگر من بیست میلی آمپر بخوام R=12/20 یعنی با یک مقاومت 0.6 اهمی باید این جریان بدست بیاد ؟

دیدگاه

این یه تقسیم جریان ساده. جریان I1 میشه R2 تقسیم بر R1+R2 ، بعد ضربدر جریان I
                و به همین ترتیب جریان I2 میشه R1 تقسیم بر مجموع R1+R2 ، ضربدر جریان I

حالا برای مدار شما یه شاخه دیگه به شکل اضافه میشه با مقاومت R3 و جریان I3 که می خواهیم جریان های 1 تا 3 برابر با 100 و 50 و150 باشه و در ضمن مقدار Iهم 300. که مقدار مقاومت ها میشه : 80 اهم برای شاخه 150 میلی آمپر، 240 اهم برای شاخه 50 آمپر و 120 اهم برای شاخه 100 میلی آمپر
                منتها با این روش ولتاژ 12 ولت می افته دو سر هر مقاومت و خبری از تقسیم ولتاژ نیست، فقط به جریان ها رسیدیم و ولتاز همون 12 مونده.
                شما اگر می خوای همزمان هر دوش رو داشته باشی، مقاومت R1 رو به دو تا مقاومت تبدیل می کنیم یعنی 80 رو با دو مقاومت 53.4 و 26.6 تعویض می کنیم که 26.6 پایین قرار میگیره. به این صورت 240 رو با 180 و 60 و درآخر 120 رو با 50 و 70 تعویض می کنیم. در عمل باید از مقاومت های نزدیک به این مقادیر که در بازار موجود هستند استفاده کنی. دو سر مقاومت های کوچکتر ولتاژهای مورد نظر می افته.

دیدگاه

آقا من اینو تست کردم ولی جواب ها جور در نمیاد ولتاژ ورودی 5 ولت با 1 آمپر برابر 1000 میلی آمپر است و همین طوری برای آزمایش دو مقاومت 220 اهم را موازی کردم طبق گفته شما
                  I1=R2/R1+R2 * I
                  I1=220 / 440 * 1000 = 500
                  چرا جواب ها اینطوری در میاد یعنی با موازی کردن دو مقاومت 500 میلی آمپر داریم ؟
                  و چرا در عمل روی برد برد وقتی امتحان میکنم فقط 46 میلی آمپر دارم ؟

و یک سوال دیگه این که شما گفتید برای تقسیم ولتاژ باید جای هر مقاومت دو مقاومت دیگر گذاشت مقاومت ها را چطوری بزارم سری یا موازی ؟ اگر ممکنه یک شماتیک بدید وقتی به جای هر مقاومت دو مقاومت اضافه میشه در فرمول تغییری ایجاد میشه ؟

شاید من جریان رو اشتباه اندازه گیری میکنم چون با تغییر مقاومت ها من برای همه مقاومت ها یک جریان دارم چطور باید جریان رو با مولتی متر اندازه بگیرم ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X