اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جریان اتصال کوتاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جریان اتصال کوتاه

سلام.
    برای طراحی تابلوی اصلی فشار ضعیف یک ساختمان اداری باید جریان اتصال کوتاه رو محاسبه کنم، ولی نمیدونم چجوری باید انجامش بدم! کسی میتونه راهنمایی کنه که با یه روش ساده بتونم محاسبش کنم؟ تابلو 45 کیلو وات سه فازه و بارهای روشنایی و موتوری داره.

پاسخ : جریان اتصال کوتاه

منظور شما از جریان اتصال کوتاه چیه ؟ آیا می خواهید سطح مقطع سیم انتخاب کنید یا فیوز

دیدگاه

پاسخ : جریان اتصال کوتاه

نوشته اصلی توسط electrocute
      سلام.
      برای طراحی تابلوی اصلی فشار ضعیف یک ساختمان اداری باید جریان اتصال کوتاه رو محاسبه کنم، ولی نمیدونم چجوری باید انجامش بدم! کسی میتونه راهنمایی کنه که با یه روش ساده بتونم محاسبش کنم؟ تابلو 45 کیلو وات سه فازه و بارهای روشنایی و موتوری داره.
      معمولن توی همچین تابلو های کوچیکی محاسبات اتصال کوتاه انجام نمیدن
      ولی قبل از اون به چند تا نکته توجه کنید

مثال : فرضا ترانس برق ورودی 100 کیلو ولت آمپره با جریان نامی 145 آمپر و uk=6%

جریان اتصال کوتاه = 145/0.06 = 2.5KA
      حالا مقاومت کابل و ... تا وقتی که به تابلو برسه رو حساب کنید و به صورت تکفاز جریان اتصال کوتاه تابلو رو بدست بیاد
      یک نکته دیگه اینه که این مقدار همین الان هم اونقدر کوچیکه که تمامی کلید ها بیشتر از 6 کیلو آمپر جریان اتصال کوتاه رو تحمل می کنن و به همین دلیل در مدارات کوچک این محاسبات انجام نمیشه

موفق باشید

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X