اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد راه اندازی استپ موتور 6 سیمه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد راه اندازی استپ موتور 6 سیمه

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
    من تعدادی استپ موتور دارم و برای ساختن یک دستگاه نیاز به راه اندازی استپ موتور دارم .
    میخواستم من رو راهنمایی کنید تا مداری بسازم که بتوان به وسیله یک کلید موتور به سمت راست و با یک کلید به سمت چپ و فقط به هنگام فشار دادن کلید موتور روشن شود . ممنون میشم که شماتیک مدار و برنامه بیسکامش رو در اختیار بنده بگزارید .
    ترجیحا با میکرو کنترلر AVR و درایور موتور L298 باشد . با تشکر فراوان .

پاسخ : کمک در مورد راه اندازی استپ موتور 6 سیمه

استپر 6 سیمه را هم یونی پولار و هم میشه بایپولار درایو کرد. مطلب تو نت زیاد هست یه سرچ بزنید
    Weakness of attitude becomes weakness of character
    Albert Einstein

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rectifier►
      استپر 6 سیمه را هم یونی پولار و هم میشه بایپولار درایو کرد. مطلب تو نت زیاد هست یه سرچ بزنید
      خیلی سرچ کردم اطلاعات و شماتیک های زیادی هم بدست آوردم حتی برنامه هایشون رو هم دارم اما هیچکدوم اونطوری که من در بالا گفتم نیستش

دیدگاه

اول شما باید نگا کنید که موتورتون چند ولت هستش.بعد قرار گیری سیم های اون(مهمه که تشخیص بدین کدوم مشترک هستش).بعد سرعت چرخش موتور همه اینا شرت هستش.ظاهرا شما این موتور ها رو از دستگاه فتوکپی در آوردید که احتمالا 24 ولت هستن.در ضمن برای راه اندازی استپ موتور نیازی به l298 نیست و شما این کار رو با چند تا ترانزیستور هم می تونید انجام بدید.من یه مدار راه انداز استپ درست کردم با بسکام اگر میخوایید میتونم قرار بدم ولی بگم که زیاد حرفه ای نیست و ساده هستش.
        حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روزبه صابری (iranprotel.com)
          اول شما باید نگا کنید که موتورتون چند ولت هستش.بعد قرار گیری سیم های اون(مهمه که تشخیص بدین کدوم مشترک هستش).بعد سرعت چرخش موتور همه اینا شرت هستش.ظاهرا شما این موتور ها رو از دستگاه فتوکپی در آوردید که احتمالا 24 ولت هستن.در ضمن برای راه اندازی استپ موتور نیازی به l298 نیست و شما این کار رو با چند تا ترانزیستور هم می تونید انجام بدید.من یه مدار راه انداز استپ درست کردم با بسکام اگر میخوایید میتونم قرار بدم ولی بگم که زیاد حرفه ای نیست و ساده هستش.
          ممنونم ازتون آقا روزبه مدارتون و بیسکامش رو برام بزاری ممنونت میشم . من هرچی سرچ کردم فقط ندارایی بودن که با L298 درست میشدن البته من یه درایور L298 هم خریدم .
          من واسه درست کردن یه دستگاه پرفراژ نیاز به راه اندازی 2 تا استپ موتور دارم یکی واسه عقب و جلو کردن گونیا واسه اندازه کاغذ و دیگری واسه پایین آوردن تیغ پرفراژ که نقششو کشیدم و فقط راه اندازی استپ موتور مونده که کار عملیش رو شروع کنم .
          موتور گونیا باید با یه دکمه راست و با یه دکمه هم به چپ بچرخه موتور تیغ هم باید با یه دکمه بچرخه مهم نیست در چه جهتی .
          میتونی کمکم کنی ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X