ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19

موضوع: جمع DAC

2010/05/06
    تهران
    291
    7
    011

جمع DAC

سلام بنده مي خواهم خروجي دو عدد dac را با هم جمع کنم مثلا اگر دو تا 12 بيت هست بشود 13 بيت به نظر شما تنها راه استفاده از op amp هست ؟
    آخه آنوقت من اگر براي جمع کردن از مقاومت 1 در صد هم استفاده کنم با دقت 12 بيتي که من دارم ايجاد خطا مي کند!!!!
    بهترين راه چيست؟ :rolleyes:
    دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.
    2012/07/21
    834
    23

پاسخ : جمع DAC

شاید اینجوری نشه. از اول دنبال DAC با دقت بیشتر باشی بهتره.
    من همیشه با R-2R کار می کنم و مقاومت 1%. دقتش خوبه. می تونی یه 14 بیتی R-2R رو شبیه سازی کنی و مقاومتهاش رو دستکاری کنی ببینی چقدر خطا داره. من قبلاً تست کردم با مقاومت 1% خطاش کمتر از یک LSB میشه.
    بیایید با Google آشتی کنیم!
    2010/05/06
    تهران
    291
    7
    011

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد رستمي
    شايد اينجوري نشه. از اول دنبال DAC با دقت بيشتر باشي بهتره.
    من هميشه با R-2R کار مي کنم و مقاومت 1%. دقتش خوبه. مي توني يه 14 بيتي R-2R رو شبيه سازي کني و مقاومتهاش رو دستکاري کني ببيني چقدر خطا داره. من قبلاً تست کردم با مقاومت 1% خطاش کمتر از يک LSB ميشه.
    سلام
    نمي دونمي اينجوري که مي گم درسته يا نه ولي اگر اشتباه هست دوستان درستشو بگويند ممنون مي شوم

وقتي ما 14 بيت داريم يم شود 16,384

وقتي مقاومت 1 در صد قرار مي دهم مي شود 1 در صد از 16,384
    مي شود 163.84
    و اين مقدار از 128 که مي شود 7 بيت هم تجاوز مي کند!!!!!

ولي مثلا مي خواهم عمل R2R را در يک 8 بيتي انجام بدهيم
    يک در صد از 256 مي شود 2.56 که مي شود گفت خطاي ناچيزي هست

البته اين روش را خودم تحليل کردم نمي دونم چقدر درست باشد.
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.
    2012/07/21
    834
    23

دکتر آبان سؤال می پرسی، بعد اسفند میای جوابا رو نیگاه می کنی؟!! نوبره واللا oo:
    2010/05/06
    تهران
    291
    7
    011

دکتر آبان سؤال مي پرسي، بعد اسفند مياي جوابا رو نيگاه مي کني؟!! نوبره واللا oo:
    مي خواستم بگم که من دکتر نيستم :job:
    2012/07/21
    834
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط 011
    مي خواستم بگم که من دکتر نيستم :job:
    شما مگه نماینده و وکیل وصیِ دکتر چمران در این فروم نیستی؟! هستی دیگه. اسمِ خودتو نذاشتی، عوضش شونصد تا جمله راجع به دکتر نوشتی. پس لقب "دکتر" برات پُر بیراه نیست و کاملاً برازنده ته...
    2010/12/05
    کاشان
    312
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط 011
    سلام
    نمي دونمي اينجوري که مي گم درسته يا نه ولي اگر اشتباه هست دوستان درستشو بگويند ممنون مي شوم

وقتي ما 14 بيت داريم يم شود 16,384

وقتي مقاومت 1 در صد قرار مي دهم مي شود 1 در صد از 16,384
    مي شود 163.84
    و اين مقدار از 128 که مي شود 7 بيت هم تجاوز مي کند!!!!!

ولي مثلا مي خواهم عمل R2R را در يک 8 بيتي انجام بدهيم
    يک در صد از 256 مي شود 2.56 که مي شود گفت خطاي ناچيزي هست

البته اين روش را خودم تحليل کردم نمي دونم چقدر درست باشد.
    درود ،
    دوست عزيز درسته خطا داريد اما 14 بيت رزوليش داريد .
    داستان خطا فرق داره ، dac شما بدون R2R هم خطا داره از کجا ميگي خطا نداره ؟ فاکتور مقايسه ات چيه ؟
    متوجه منطور شدي ؟
    2010/05/06
    تهران
    291
    7
    011

نقل قول نوشته اصلی توسط tofan8
    درود ،
    دوست عزيز درسته خطا داريد اما 14 بيت رزوليش داريد .
    داستان خطا فرق داره ، dac شما بدون R2R هم خطا داره از کجا ميگي خطا نداره ؟ فاکتور مقايسه ات چيه ؟
    متوجه منطور شدي ؟
    بله خطا هست ولي بحث ما روي درصد خطاي مقاومت و تأثير آن روي دقت هست
    2010/05/06
    تهران
    291
    7
    011

شما مگه نماينده و وکيل وصيِ دکتر چمران در اين فروم نيستي؟! هستي ديگه. اسمِ خودتو نذاشتي، عوضش شونصد تا جمله راجع به دکتر نوشتي. پس لقب "دکتر" برات پُر بيراه نيست و کاملاً برازنده ته...
    يادش بخير زماني که من در اين سايت عضو شدم و عکس شهيد چمران را قرار دادم سال 89 بود که تازه داشتم مقطع تحصيلي جديدي را شروع مي کردم.
    خيلي مذهبي تر بودم هدف زنده نگه داشتن بودش وگرنه که خيلي دوست داشتم شاگردشون بودم من حاظرم شاگرد خيلي از اساتيد بزرگوار اين سايت نيز باشم و اين را براي خودم بي ادبي مي دانم که لقبي بيش از حد به خودم بدهم و اين کار خيلي کار ناپسندي هست (لقبي به خود بدم که شايسته اش نباشم)
    بعضي از کاربرا اسم من را 2 مي گويند و بعضي هم همون 011
    ولي خب اسم من سيد محسن حسيني هست
    يه لينک پارات هم دارم که يکسري از کارها که با کمک کارمندهاي شرکت ساختم را در سايت قرار دادم وقت نداشتم بيشترش کنم
    http://www.aparat.com/fastelm
    2010/05/06
    تهران
    291
    7
    011

حالا اگر از خير جمع کردن اين dac بگذريم
    به نظرتون آي سي وجود دارد که بتونم اين dac ها را روي هم قرار دهم
    يعني اگر ميکروي من 12 بيت دارد من مي تونم در نرم افزار کاري کنم که بشود مثلا 24 بيت يعني 12 بيت ي يک خروجي و 12 بيت خروجي بعدي حال اگر بخواهم 12 بيت msb را روي 12 بيت lsb قرار دهم راهي که قبلا انجام شده باشد بلديد.
    واقعيتش تو رئيس شرکتي که من توش کار مي کنم نابغه ي الکترونيک و از فارق التحصيلاي سمپاد هست و نمي تونم زياد باهاش بحث کنم اون مي گويد نمي شه خش خش مي کند ولي من مي گويم احتمالا مي شود اگر يه رفرنس خارجي پيدا کنم مشکلم حل مي شود.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)