اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مطالب آموزشی در مورد تشخیص اثر انگشت

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مطالب آموزشی در مورد تشخیص اثر انگشت

دوستان سلام.
    با توجه به اینکه چندین تقاضا در این مورد شده بود، من مطالبی رو که چند سال پیش در مورد تشخیص اثر انگشت جمع آوری کرده بودم رو همه رو جمع کردم و اینجا قرار دادم.ا
    امیدوارم مفید باشه:

http://www.4shared.com/dir/5780367/a928f221/fingerprint.html

موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

پاسخ : مطالب آموزشی در مورد تشخیص اثر انگشت

سلام.
    در کل پردازش اثر انگشت به مراحل زیر تقسیم میشه(البته با یکمی تغییرات چون مقالات رو با دقت مطالعه نکردم)

1- ارتقاء کیفیت تصویر به این صورت که خطوط اثر انگشت از زمینه اون کاملا مجزا بشن ( با فیلتر gabor)
    2- تعیین نوع اثر انگشت ( 5 نوع داریم با توجه به قسمت مثلثی و چرخی در اثر انگشت)
    3- تعیین موقعیت نقاطی که خط اثر انگشت منقطع شده یا دو تا شده نسبت به اون نقاط مثلثی یا چرخشی
    با توجه به موارد بالا اثر انگشت رو تشخیص میدن البته حدودی هست دقیق مطالعه نداشتم.
    موفق باشید.

دیدگاه

سلام:
      آقای نحوی در مورد سنسور های اثر انگشت و اتصال این سنسور ها به میکرو مطلبی ندارد

دیدگاه

سلام.
        محمد جان یه سری به
        http://en.wikipedia.org/wiki/Fingerprint_authentication
        بزنید یه قسمت داره به اسم fingerprint sensor و انواع سنسور های اثر انگشت رو بررسی کرده.
        موفق باشید.

دیدگاه

با سلام ممنون از معرفی اون فیلتر واسه اثر انگشت میشه بیشتر در موردش توضیح بدین چون من خودم قصد داشتم برنامه ای برای جدا کردن تصویر از زمینه بنویسم می خواهم بدونم کارش خوبه .
          با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان.

دیدگاه

سلام.
            من خودم پیگیری جدی در مورد این فیلتر نداشتم، فقط میدونم این فیلتر خطوط اثر انگشت رو نمایانتر میکنه.
            چند تا کد نمونه متلب هم از اون فیلتر توی فایل های بالا هست
            موفق باشید.

دیدگاه

سلام
              این لینک رو نگاه بندازین

http://pagesperso-orange.fr/fingerchip/biometrics/biometrics.htm

موفق باشید

دیدگاه

سلام .................

دو تا لینک زیر مطالب خوبی در مورد finger print داره که دیدم زیاد با موضوع در تناقض نیست .. یکیش دیتابیس های این کاره و دیگری هم یه سورس کد ..

دیتابیس..
                http://www.advancedsourcecode.com/fi...ntdatabase.asp

سورس کد..
                http://www.advancedsourcecode.com/fingerprint.asp

موفق باشید ..
                دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام.
                  موضوع پایان نامه من تشخیص اثرانگشت مصنوعی از اثرانگشت واقعیه. پارتیشن بندی که من برای اینکار کردم اینه که اول حذف نویز کنم که الگوریتم RKTو فیلتر HYBRID MEDIAN رو انتخاب کردم بعد از اون میخوام با Sobel edge detector و vertical gradiant ناحیه لایه مصنوعی رو از واقعی جدا کنم اما برای تشخیص الگوریتم خاصی مدنظرم نیست با autocorrelation میشه یکارایی کرد اما من دراین مورد چیزی نمیدونم میشه راهنمایی کنید؟همچنین در موردrkt (rotating krnel transformationبرای حذف نویز واستفاده از اون تو مطلب هم اگه میشه یه توضیحی بدین.
                  ممنون

دیدگاه

سلام .................

نوشته اصلی توسط shila.a
                    سلام.
                    موضوع پایان نامه من تشخیص اثرانگشت مصنوعی از اثرانگشت واقعیه. پارتیشن بندی که من برای اینکار کردم اینه که اول حذف نویز کنم که الگوریتم RKTو فیلتر HYBRID MEDIAN رو انتخاب کردم بعد از اون میخوام با Sobel edge detector و vertical gradiant ناحیه لایه مصنوعی رو از واقعی جدا کنم اما برای تشخیص الگوریتم خاصی مدنظرم نیست با autocorrelation میشه یکارایی کرد اما من دراین مورد چیزی نمیدونم میشه راهنمایی کنید؟همچنین در موردrkt (rotating krnel transformationبرای حذف نویز واستفاده از اون تو مطلب هم اگه میشه یه توضیحی بدین.
                    ممنون
                    از بابت تاخیر معذرت میخوام .. در باره ی RKT من خودم زیاد نمیدوستم برای همین دنبال موضوع رفتم و به یه کد و یه مقاله رسیدم .. زیاد گشتم امــا مطلبی که بتونه خیلی خوب باشه، پیدا نکردم .. من کد رو براتون ضمیمه میکنم امـا در مورد مقاله نتونستم بگیرمش .. ظاهرا باید دسترسی خاصی داشته باشیم که من فعلا خونم و دسترسیم مثل بقیه عادیه .. توی لینک زیر درخواست دادم تا بچه ها اگه میتونن و امکانش رو دارن براتون پلود کنن .. امیدوارم بتونه کمکتون کنه .. شاد و موفق باشید ..

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=39097.0
                    فایل های پیوست شده

دیدگاه

سلام ..

کدی که در انتهای این پست ضمیمه شده، یک پیاده سازی کامل از سیستم تشخیص اثر انگشت با استفاده از نرم افزار MATLAB هست .. چند تصویر نمونه هم به عنوان تصاویر تست در فایل هستند که میتونن برای تست الگوریتم، مورد استفاده قرار بگیرن .. دو رفرنسی هم که این کد بر مبنای اونها (هر دو متعلق به یک فرد هست) پیاده سازی شده و منطق و ایده ی اون شکل گرفته، هم میتونید در ضمیمه ی این پست دانلود کنید .. امیدوارم این فایل ها بتونن براتون مفید باشن .. موفق و سلامت و شاد باشید ..
                      فایل های پیوست شده

دیدگاه

سلام ..

کدی که در انتهای این پست ضمیمه شده؛ برای مواردی مفید هست که در تشخیص و کاربردهای مرتبط با اثر انگشت؛ احتیاج به انشعاب ها (شاخه شدن ها) ی اثر انگشت و همچنین مرزهای بین منحنی ها (بافت به خصوص اثر انگشت) داریم .. امید که این فایل بتونه برای جمعبندی مطالب مطرح شده در این تاپیک مفید باشه .. موفق و سلامت و شاد باشید ..

فایل های پیوست شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام الدین
                          سلام .................

از بابت تاخیر معذرت میخوام .. در باره ی RKT من خودم زیاد نمیدوستم برای همین دنبال موضوع رفتم و به یه کد و یه مقاله رسیدم .. زیاد گشتم امــا مطلبی که بتونه خیلی خوب باشه، پیدا نکردم .. من کد رو براتون ضمیمه میکنم امـا در مورد مقاله نتونستم بگیرمش .. ظاهرا باید دسترسی خاصی داشته باشیم که من فعلا خونم و دسترسیم مثل بقیه عادیه .. توی لینک زیر درخواست دادم تا بچه ها اگه میتونن و امکانش رو دارن براتون پلود کنن .. امیدوارم بتونه کمکتون کنه .. شاد و موفق باشید ..

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=39097.0
                          سلام این کد ارسالی شما خیلی خیلی به من کمک کرد من خیلی ممنونم از لطف شما
                          آقای حسام الدین من با الگوریتم rkt کار کردم ولی هنوز که هنوزه متوجه نشدم اون الگوریتم چجوری نوشته میشه؟ چرا کرنل ها با زاویه تغییر میکنه؟ شما اشنایی نذ=دارین با این موضوع؟ یا یه مقاله ای در این مورد؟

دیدگاه

سلام ..

اون پست مربوط به خیلی مدت پیش هست .. باید دوباره بررسیش کنم اگه زمان اجازه بده .. امــا یه فایل PDF در انتهای همین پست ضمیمه شده که بیشتر در مورد این الگوریتم و نحوه ی کارش توضیح داده .. امیدوارم این فایل بتونه کمکتون کنه .. موفق باشید ..
                            فایل های پیوست شده

دیدگاه

خشید من برای پروژه ارشدم نیاز زیادی به یادگیری active contour هستم ولی چون رشتم کامپیوتر نیست چیزه زیادی سر در نمی یارم. با توجه به پستایی که شما گذاشتین می خواستم ببینم امکانش هست کلاسی برای یادگیری این موضوع بزارین یا کسی و در این زمینه می شناسین که بتونه یاد بده. ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X