اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه بین دو میکرو به صورت بی سیم داده رد و بدل کنیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه بین دو میکرو به صورت بی سیم داده رد و بدل کنیم

دوستان بنده می خواهم به وسیله دو میکرو که یکی سرور هست و دیگر کلاین یک داده از کلاینت به سرور ارسال کنم مثلا کد 12345 رو ارسال کنم و از طرف دیگر این کد رو بخونم و روی یک ال سی دی نمایش بدم البته دقت داشته باشید که من میخواهم داده های به صورت بی سیم ارسال بشه متشکرم لطفا یک پروژه ساده بگذارید و یا اگر مقاله ای دارید اون رو اینجا قرار بدید که هم بنده استفاده کنم و هم دیگران بسیار متشکرم بالاخره ما شهرستانی ها از امکانات محروم هستیم و از طرف دیگر هم اشخاص با سواد تقریبا یا ناشناخته هستند یا اصلا نیستند شما تنها کسانی هستید که می تونید به داد ماها برسید :agree:
    یافته هایت را با باخته هایت مقایسه کن اگر خدا را یافتی هر چه باختی مهم نیست .

فریم ورک تحت وب ایرانی گتنا نسخه هشتم منتشر شد در این نسخه کتابخانه PDO اضافه شده است .

پاسخ : چگونه بین دو میکرو به صورت بی سیم داده رد و بدل کنیم

با سلام

راه های مختلی برای این کار وجود داره. و هر کدوم شرایط مختص به خودش رو داره.
    فاصلتون چقدره ؟
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

سلام کلا دو نوع ارتباط wifi (بدون سیم) برا میکرو وجود داره
      1- یک طرفه
      2-دو طره
      برای یک طرفه راهترین ماژول hm-t و hm-r است که توسط پروتوکل usart راه میفنه.(همونه که میخواستی....)

برای ارتباط دو طرفه از ماژول هایی مثل hmtr و ....... باید استفاده کرد که تفا وت این ماژول با ماژول بالایی اینکه با لایی 1طرفه است ولی این 2 طرفه و از پروتکل usart استفاده میکنه...

برای مقاله توی اینترنت که زیاد هست

اگه با بیسیک کار میکنی که راحت گیرت میاد ولی با کد ویزیون کارت کمی سخت میشه
      چون بیشتر مقاله ها با زبان بیسیک نوشته میشن .....

دیدگاه

از این که وقت میزارید واقعا ممنونم این ماژول هایی که معرفی کردید راه اندازیشون راحته ؟

فریم ورک تحت وب ایرانی گتنا نسخه هشتم منتشر شد در این نسخه کتابخانه PDO اضافه شده است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gtna
          دوستان بنده می خواهم به وسیله دو میکرو که یکی سرور هست و دیگر کلاین یک داده از کلاینت به سرور ارسال کنم مثلا کد 12345 رو ارسال کنم و از طرف دیگر این کد رو بخونم و روی یک ال سی دی نمایش بدم البته دقت داشته باشید که من میخواهم داده های به صورت بی سیم ارسال بشه متشکرم لطفا یک پروژه ساده بگذارید و یا اگر مقاله ای دارید اون رو اینجا قرار بدید که هم بنده استفاده کنم و هم دیگران بسیار متشکرم بالاخره ما شهرستانی ها از امکانات محروم هستیم و از طرف دیگر هم اشخاص با سواد تقریبا یا ناشناخته هستند یا اصلا نیستند شما تنها کسانی هستید که می تونید به داد ماها برسید :agree:
          منظورتون اینکه ما بیسواد هستیم اینجا جمع شدیم ؟
          - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

شوخی کردم . میدونم منظوری نداشتین . :mrgreen:

در ضمن دوست عزیز من هم با دوستمون h.torabi موافقم

راحتترین راه و فکر کنم ارزانترین راه همین استفاده کردن از ماژون hmtr هست که با پورت usart کار میکنه .
            یه مدلش رو من استفاده کردم بطور اسمی باید 300 متر برد می داشت ولی من حدود 70 متر ازش برد گرفتم بیشتر نشد . قیمتش دو عدد با دو آنتن حدود 110 هزار تومان میشه . البته آنتنش هم جدا فروخته میشه حواست باشه موقع خرید . در ضمن من یه جفتش رو دارم که بدردم نمی خوره حالا حالا ها اگه بخوای بهت بدم . قیمتش رو هم از بیرون بگیر . بهم بگو من کمتر برات حساب می کنم . خودم همون حدود 110 خریدم . سالم هست در مدار استفاده نشده و فقط یکبار اونو تست کردم .

مدلش هست : HM-TR433-232 روی خودش MAX232 داره و اگر بخوای به میکرو وصلش کنی باید از یه ای سی MAX استفاده کنی .
            یا می تونی این مدلش رو پیدا کنی و بخری : HM-TR433-TTL که مستقیم به میکرو وصل میشه . موفق باشید

دیدگاه

از جوابتون بسیار متشکرم بنده بررسی های لازم رو انجام میدم و نتیجه رو اعلام میکنم

دیدگاه

سلام مدل مکس هم که مستقىم وصل میشه.
                فرق شوون تویه وصل کردن به پى سى.

دیدگاه

مهندسین گرامی راه اندازی این ماژول راحته ؟ من خیلی از الکترونیک سر در نمیارم در حد یک مبتدی هستم

دیدگاه

سلام مدل مکس هم که مستقىم وصل میشه.
                    فرق شوون تویه وصل کردن به پى سى.
                    جداً نمی دونستم . ممنون که گفتید . :biggrin:

مهندسین گرامی راه اندازی این ماژول راحته ؟
                    دوست عزیز فقط اگه بلد باشی با پورت سریال میکرو یا همون USART کار کنی تمومه . البته همین مورد هم خیلی کار سختی نیست .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X