اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشکال در مدار gilbert vga

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشکال در مدار gilbert vga

با سلام

لطفا حتما کمکم کنید خیلی فوریه :cry:

مدار VGA شکلی که پلود کردم را می خوام با تکنولوژی cmos 0.18 um در نرم افزار Hspice شبیه سازی کنم اما با چند اشکال رو برو هستم:

1- Vcm که به نظر میاد ولتاژ حالت مشترک باشه، باید مقدار دهی بشه؟؟ و اگر آره چه مقداری باید داشته باشه؟؟
    2-پهنای باند این مدار رو به صورت تئوری چه جوری میتونم محاسبه کنم که بعدش با طراحی انجام شده w/l ترانزیستورها را محاسبه کنم؟
    3- ولتاژ Vb که برای منبع جریان هست رو با توجه به تکنولوژی هر مقداری می توان داد؟

http://8pic.ir/images/33766464387942305604.jpg

با تشکر

پاسخ : اشکال در مدار gilbert vga

سلام عزیزم
    1.این مدار رو از کجا آوردی؟مقالست؟اگه هست بزار.
    چون می خوام بدونم vcntrl ها چی هست. تا بفهمیم vcm چیه.
    2.معمولا برای محاسبه ی پهنای باند شما ببین ورودیت کجاست.خروجیت کجاست.بعد بیا ببین مسیر سیگنال از کجاها رد شده. تو این مسیر که از ورودی به خروجی میاد گره های زیادی رو طی میکنه.یکی از این گره ها نسبت به سایر گره ها خازن های بیشتری داره.این خازن بزرگتر باعث میشه که ما یه قطب غالب تو اون گره داشته باشیم و اون قطب غالب ، باعث محدودیت پهنای باند ما میشه.یعنی در واقع پهنای باند مارو معلوم میکنه.تو این مدار گره ی خروجی بیشترین خازن رو داره.بنابراین قطب غالب اونجاست.مقاومت خروجی رو هم که حساب کنی.ثابت زمانی و بعد از اون فرکانست بدست میاد.حالا w/l مدار شما هم روی مقدار خازن ها تاثیر میزاره و هم روی مقدار مقاومتت.

3. vb رو باید مقداری بزاری که اولا ترانزیستورت تو ترایود نره یعنی باید به سوئینگ تفاضلی هم یه نیم نگاه داشته باشی و ثانیا اینکه ترانزیستور دم روشن بشه.

دیدگاه

با سپاس از جواب شما
      این مدار در واقع VGA مربوط به یک AGC است که Vctrl در واقع خروجی انتگرال گیری است که خطای بین Vref و Vagc رو محاسبه می کنه ولی خب اینجا من به باقی مدار کاری ندارم دستی Vctrl رو تغییر میدم تا بهره تغییر کنه.
      شما با Hspice کار کردین یه سوال دیگه بپرسم؟ :redface:

دیدگاه

اگه اون مدارتو میزاشتی خیلی خوب میشد.اون مدار رو بزار.
        نه من با hspice کار نمیکنم.فقط cadence .

دیدگاه

من بعد مدت ها دوباره با همین مدار کار دارم!!!
          متاسفانه تنها این مدار رو در دست دارم.
          متوجه شدم که M5 و M6 در واقع جفت ترانزیستورهای تفاضلی هستند که gm5=gm6 -----> جریان های dcشون برابره و vcm باید طوری تنظیم شه این اتفاقات بیفته حالا من نمی دونم این نقطرو باید به قسمت دیگری از مدار مثل فیدبک وصل کنم و یا مقدار دهی کنم چه جوری باید بهش مقدار بدم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X