اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای درب باز کن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای درب باز کن

سلام
    قصد دارم توسط ریموت کنترل و درب باز کن آیفون درب منزلمون رو از داخل کوچه باز کنم
    حالا سوالم اینکه اگه بخوام یه ولتاژ 12 جدا بصورت لحظه ای و توسط رله ریموت کنترل به درب باز کن آیفون بدم برای خود آیفون مشکلی ایجاد نمیکنه؟ منظورم اینکه ولتاژ از طریق سیم هایی که درب باز کن رو به آیفون وصل میکنه به آیفون منتقل نمیشه؟
    آیفونمون هم تصویری رنگی شرکت تابا هست
    گفتا خموش حافظ کین غصه هم سر اید

پاسخ : راهنمایی برای درب باز کن

نوشته اصلی توسط Ehsan1100
    سلام
    قصد دارم توسط ریموت کنترل و درب باز کن آیفون درب منزلمون رو از داخل کوچه باز کنم
    حالا سوالم اینکه اگه بخوام یه ولتاژ 12 جدا بصورت لحظه ای و توسط رله ریموت کنترل به درب باز کن آیفون بدم برای خود آیفون مشکلی ایجاد نمیکنه؟ منظورم اینکه ولتاژ از طریق سیم هایی که درب باز کن رو به آیفون وصل میکنه به آیفون منتقل نمیشه؟
    آیفونمون هم تصویری رنگی شرکت تابا هست
    سلام
    اصلا فک کن برق منتقل شه
    که میشه
    خب یه دیود ساده بذار سر راهش دیگه نمیشه :biggrin:
    یعنی 2 تا دیود یکی برای مسیر برق خود دربازکن که با آیفون کنترل میشه
    یکی هم برای مدار و رله خودت که اگه آیفن دستور داد تو مدار تو برق نیاد
    به همین سادگی
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

خوب چرا رله ریومت رو سر راه کلید آیفون نمیذاری؟انگار یکی کلید درب باز کن رو زده باشه.
      مدار ریموت کنترلر رو خودت درست کردی دوست عزیز؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
        سلام
        اصلا فک کن برق منتقل شه
        که میشه
        خب یه دیود ساده بذار سر راهش دیگه نمیشه :biggrin:
        یعنی 2 تا دیود یکی برای مسیر برق خود دربازکن که با آیفون کنترل میشه
        یکی هم برای مدار و رله خودت که اگه آیفن دستور داد تو مدار تو برق نیاد
        به همین سادگی
        ممنون دوست عزیز
        راستش خودم هم فکرم به دیود رسید ولی خوب گفتم بپرسم
        بعد باید به هر سیمی که برق داخلش میاد یه دیود وصل کنم دیگه؟ چون که هر کدوم دوتا سیم دارند یکی ورودی یکیم خروجی :icon_razz:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sanup2006
          خوب چرا رله ریومت رو سر راه کلید آیفون نمیذاری؟انگار یکی کلید درب باز کن رو زده باشه.
          مدار ریموت کنترلر رو خودت درست کردی دوست عزیز؟
          به این راهم فکر کردوم ولی چون آیفون تصویری هست و توش یکم پیچیدست ترجیح میدم بیرون بزارم اگه صوتی معمولی بود میزاشم چون جا هم داره توش
          نه ریموت داشتم از قبل ولی اگه شما خواستید بسازید اینو در نظر بگیرید که خروجیش به صورت پالسی باشه که درب باز کنتون نسوزه :applause:
          راستی این ریموتی که دارم خروجیش به صورت دائمی هست میشه به لحظه ای یا همون فیلیپ فلاپ تبدیلش کنم؟

دیدگاه

اگه شما خواستید بسازید اینو در نظر بگیرید که خروجیش به صورت پالسی باشه که درب باز کنتون نسوزه
            در این مورد خودم یک مدار نسبتا ساده ولی شلوغ طراحی کردم و خودم الان دارم از اون استفاده می کنم به اینصورت که:

وقتی کسی کلید در باز کن رو میزنه در باز میشه اما اگه کسی کلید رو نگه داره مدار صبر می کنه وقتی دستشون رو از روی کلید برداشتند یک پالس کوچیک میفرسته
            و در باز میشه

دیگه هم عمر دربازکن هم زیاد میشه و هم قیژقیژ دربازکن رو دیگه نمیشنوید فقط با 2تا 555 و 4تا رله
            "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
            ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
            ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
            پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

منم یکی رو دربازکن خونمون گذاشته بودم. آیفون ما صوتی هست و ترانسش دوتا خروجی AC و 12 ولت داره که بینشون منفی مشترک هست که منفی مستقیم به دربازکن میره و وقتی کلید فشار داده میشه سر دیگه ac به دربازکن میرفت حالا از ترانس سر ac رو با سیم های زیادی که همراه سیم آیفون هست که معمولا 6-8-12 رشته هستند کشیدم بیرون و وقتی رله گیرنده وصل میشد ac به دربازکن میرفت و درباز مشید انگار کلید دربازکن رو زدی خیلی راحت.
              2 نکته خلی مهم هستند که خیلی بهش دقت کنید. طول سیم کشی اگه زیاد باشه باعث افت ولتاژ میشه و وقتی دربازکن فعال میشه دیگه صدا نمیاد و نمیره! پس بهتره یا قطر سیم رو که معمولا04 هست رو به 06 تغییر بدهید یا یه ترانس ac همون نزدیک در بذارید همین کارو من انجام دادم. دوم اینکه عملکرد رله بصورت لحظه ای باشه تا بوبین دربازکن نسوزه که اکثر گیرنده های لرن کد و فیکس کد چند نوع حالت عملکرد رله دادند که بذاریدش رو حالت لحظه ای اگرم اتفاقا گیرندتون حالت لحظه ای نداشت خیلی ساده با یه 555 براش بسازید اگه دیدید لحظه ای ندارید بگید مداش رو با 555 براتون بذارم. موفق باشبد
              در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
              گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسخ ها
                من خودم بیشتر نزرم اینکه توی سیم کشی آیفون دست نبرم و همون نزدیک درب ورودی یه منبع تغذیه آیفون مجزا و همچنین مدار گیرنده ریموت رو داخل یه جعبه قرار بدم و با توجه به راهنمایی دوستمون بوسیله دیود هم از برگشت ولتاز به آیفون و بلاعکس جلوگیری کنم بنظرتون چطوره؟
                راستی یه مدار گیرنده رادیویی دارم قدیمی هست و سه تا خروجی رله هم داره(سه کانال) که واسه دزدگیر اماکن بوده قبلا عکسشو میزارم ببینید کجاشو باید دست کاری کنم که بصورت لحظه ای عمل کنه؟

دیدگاه

سلام

دوست عزیز شما نه دیود میخوای و نه هیچ قطعه ی دیگری

تنها شما باید پیکره بندی رله رو به صورت زیر انجام بدید

در ضمن بدلیل اینکه ولتاژ AC ترانس به در باز کن متصل میشه،پس قرار دادن دیود منتفی است....!

♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

آقا واقعا دمت گرم
                    خیلی خیلی ممنون
                    نمیدونم چطوری ازت تشکر کنم خیلی حال دادای که با شکل توضیح دادی
                    یا علی
                    پس اوکی شد دیگه ایشالا میریم واسه نصبش

دیدگاه

دوست عزیز توضیحات شما یکم گنگ هستش که موجب اشتباه بین بچه ها شده.شما یه رله جدا گونه که مربوط به ریموت هست رو میخوای وارد مدار کنید یا همون رله پنل خارجی رو تحریک بکنید؟

اگر مدار ریموت رله خروجی داره که کاری نداره یه سیم که مستقیم رفته به در بازکن سرجاش میمونه سیم بعدی وارد رله ریموت میشه و خروجیش به درب بازکن وصل میشه.

در مورد خروجی دائم ریموتتون هم عرض کنم که قبل از راه انداز رله که معمولا یک ترانزیستور هست یه منو استابل قرار بده.
                      حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

آقا واقعا دمت گرم
                        خیلی خیلی ممنون
                        نمیدونم چطوری ازت تشکر کنم خیلی حال دادای که با شکل توضیح دادی
                        یا علی
                        پس اوکی شد دیگه ایشالا میریم واسه نصبش
                        انجام وظیفه بود
                        و اما در مورد گیرنده
                        خروجی آی سی PT نمایش داده شده در شکل به صورتMomentry یا لحظه ای که به احتمال 90 در صد با ای سی فلیپ فلاپ 4013 بصورت Latch یا دائم تبدیل میشه
                        و شما می تونید به دو صورت عمل کنید
                        1-خروجی آی سی PT رو که پایه های 12و13 هستند با یه ترانزیستور تقویت و یه رله بدید و یا
                        2-آی سی 4013 رو از مدار خارج کنید و در عوض پایه های 5رو به 1 و 9 رو به 13 در روی برد متصل کنید
                        ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بینوایان
                          انجام وظیفه بود
                          و اما در مورد گیرنده
                          خروجی آی سی PT نمایش داده شده در شکل به صورتMomentry یا لحظه ای که به احتمال 90 در صد با ای سی فلیپ فلاپ 4013 بصورت Latch یا دائم تبدیل میشه
                          و شما می تونید به دو صورت عمل کنید
                          1-خروجی آی سی PT رو که پایه های 12و13 هستند با یه ترانزیستور تقویت و یه رله بدید و یا
                          2-آی سی 4013 رو از مدار خارج کنید و در عوض پایه های 5رو به 1 و 9 رو به 13 در روی برد متصل کنید
                          صبح بخیر
                          بازم ممنون
                          اوکی روش دوم رو تست میکنم خبرشو میدم فعلا

دیدگاه

روش دوم رو انجام دادم
                            آی سی رو کلا درآوردم
                            1رو به 5 و
                            13 رو به 9 با سیم وصل کردم
                            وقتی به مدار گیرنده ولتاژ وصل میکنم فورا دوتا صدای تیک تیک رله میاد ولی ریموتم کار نمیکنه!؟
                            مشکل از کجاست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ehsan1100
                              روش دوم رو انجام دادم
                              آی سی رو کلا درآوردم
                              1رو به 5 و
                              13 رو به 9 با سیم وصل کردم
                              وقتی به مدار گیرنده ولتاژ وصل میکنم فورا دوتا صدای تیک تیک رله میاد ولی ریموتم کار نمیکنه!؟
                              مشکل از کجاست؟
                              دوست عزیز ...ازت عذر میخوام
                              پایه های 1 رو به 3 و
                              13 رو به 11 متصل کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X