اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای ساخت ترانس ها و سلف های منابع سوییچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای ساخت ترانس ها و سلف های منابع سوییچینگ

با سلام به همه دوستان
    از آنجایی که برای ساخت منابع سوییچینگ یکی از قسمت های مهم و اصلی ساخت ترانس ها و سلف های مورد نیاز در این نوع مدارات می باشد، چند سوال در همین مورد:
    1. دوستان راهنمایی (کتاب، جزوه، pdf ، word ، فیلم ، عکس و ...) در این مورد سراغ دارند؟
    2. آماده میشه خریداری کرد؟
    3. جایی میشه سفارش داد برای ساخت؟

پاسخ : راهنمایی برای ساخت ترانس ها و سلف های منابع سوییچینگ

سلام
    1-یه سرچ تو نت بزنید کلی مطلب هست.همین انجمن کلی مطلب آموزشی داره.باید خودتون پیگیر باشید و بگردید
    2-آماده هست اما همه ولتاژ و توانی نه!
    3-ترانسو میشه داد واسه پیچیدن اما اگه علاقه مندی خودت میتونی انجام بدی.البته با مطالعه و صبر زیاد.کلی تجربه هم کسب میکنی

دیدگاه

تو نت آموزش زیاده، اما با هیچ کدوم از اونایی که من دیدم نمیشه ترانس دلخواهت رو بسازی، تو انجمن هم وسط بحث سر از جاهای دیگه در می آری که ربطی به موضوع نداره.
      این یکی از مثال های سایت pi ، برای مثال T1 (وسط طرح، بالای صفحه) رو چطوری درست می کنن.
      http://www.powerint.com/sites/defaul...tics/di147.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sherlock
        تو نت آموزش زیاده، اما با هیچ کدوم از اونایی که من دیدم نمیشه ترانس دلخواهت رو بسازی، تو انجمن هم وسط بحث سر از جاهای دیگه در می آری که ربطی به موضوع نداره.
        این یکی از مثال های سایت pi ، برای مثال T1 (وسط طرح، بالای صفحه) رو چطوری درست می کنن.
        http://www.powerint.com/sites/defaul...tics/di147.gif
        دوست من اول کار که نباید یه مدار سخت رو ساخت!! گفتم باید صبر داشته باشی.کم کم که تجربت زیاد شه واست راحت میشه
        اما این ترانسی که گفتی.فرض کن اولیه 50 دوره و اونو پیچیدی.حالا ثانویه اول 30 دوره و اینم پیچیدی روش.حالا ثانویه بعدی(خروجی بعدی) رو همکه مثلا 20 دوره میپیچی.به همین سادگی!

دیدگاه

کسی فیلم یا عکس در مورد نحوه پیچیدن این ترانس ها داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meh_o
            دوست من اول کار که نباید یه مدار سخت رو ساخت!! گفتم باید صبر داشته باشی.کم کم که تجربت زیاد شه واست راحت میشه
            اما این ترانسی که گفتی.فرض کن اولیه 50 دوره و اونو پیچیدی.حالا ثانویه اول 30 دوره و اینم پیچیدی روش.حالا ثانویه بعدی(خروجی بعدی) رو همکه مثلا 20 دوره میپیچی.به همین سادگی!
            سلام.نه به همین سادگی هم که شما گفتی نیست.به نظره من که خیلی هم سخته.در این شکل باید اولیه رو در دو قسمت بپیچی یکی اوله کار و یکی آخره کار و بینش هم بایاس و دو خروجیه ثانویه پیچیده بشه.یادتون نره که سیم پیچی رو از ابتدایه قرقره شروع نکنید و یک فاصله کمی از دو طرفه قرقره داشته باشه و بعد با نوارهایه نازک اون قسمت خالی رو پر کنید.بعد از هر قمست عایق کاری بشه و تمیز و خوب پیچیده بشه و از ایجاد کوه ودره در سیم پیچی جلوگیری بشه و فاصله هوایی به مقداره لازم داده بشه و اندوکتانسه نشتی تا جایه ممکن کم بشه و ...
            در ضمن اصلا هیچ ترانسه آماده ای تو بازار نیست که بشه استفاده کرد.چون مقدار پیچیدنه اولیه و ثانویه و بایاس و فاصله هوایی و نوعه هسته و ... در حالتهایه مختلف فرق میکنه و ...
            ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

به نظر من، کل سوییچینگ بعنی پیچیدن ابن چنین ترانس هایی، نقشه مدار و ic و قطعات و ... که تو نت و کتاب ها و ... خیلی زیاده. سایت هایی مثل pi هم که با توجه به خواسته هات مدار تحویل میده (من هم که حرفه ای نیستم، خودم طراحی کنیم. تئوری یه چیزایی خوندم و ...)
              اگه یه سایتی هم پیدا کنم، پیچیدن این ها رو با عکس یا فیلم توضیح بده، دیگه سوییچینگ میشه هلو.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                سلام.نه به همین سادگی هم که شما گفتی نیست.به نظره من که خیلی هم سخته.در این شکل باید اولیه رو در دو قسمت بپیچی یکی اوله کار و یکی آخره کار و بینش هم بایاس و دو خروجیه ثانویه پیچیده بشه.یادتون نره که سیم پیچی رو از ابتدایه قرقره شروع نکنید و یک فاصله کمی از دو طرفه قرقره داشته باشه و بعد با نوارهایه نازک اون قسمت خالی رو پر کنید.بعد از هر قمست عایق کاری بشه و تمیز و خوب پیچیده بشه و از ایجاد کوه ودره در سیم پیچی جلوگیری بشه و فاصله هوایی به مقداره لازم داده بشه و اندوکتانسه نشتی تا جایه ممکن کم بشه و ...
                در ضمن اصلا هیچ ترانسه آماده ای تو بازار نیست که بشه استفاده کرد.چون مقدار پیچیدنه اولیه و ثانویه و بایاس و فاصله هوایی و نوعه هسته و ... در حالتهایه مختلف فرق میکنه و ...
                بله شما درست میگید دوست عزیز.
                من میخواستم به این دوستمون بگم که کوه کندن نیست.درسته که یه سوئیچنگ بی عیب و نقص سخته درست کردنش و خیلی تجربه می خواد اما این تجربه باید از یه جایی شروع بشه.
                و در مورد این که گفتم آمادش هست منظورم این بود که از ترانس و سلف های موجود تو منابع دیگه استفاده کنی(مثلا پاور کامپیوتر)

دیدگاه

من خودم اندوکتانس اولیه (L1) و جریان اولیه سیم پیچ (IL1) و تغییرات جریان اولیه و N1/N2 رو دارم.چطوری میتونم با این پیش فرض ها ترانسم رو کامل بپیچم؟
                  تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meh_o
                    بله شما درست میگید دوست عزیز.
                    من میخواستم به این دوستمون بگم که کوه کندن نیست.درسته که یه سوئیچنگ بی عیب و نقص سخته درست کردنش و خیلی تجربه می خواد اما این تجربه باید از یه جایی شروع بشه.
                    و در مورد این که گفتم آمادش هست منظورم این بود که از ترانس و سلف های موجود تو منابع دیگه استفاده کنی(مثلا پاور کامپیوتر)
                    سلام.خب ترانسه سوئیجینگ رو که نمیشه از ترانسه های دیگه مثلا تو پاور کامپیوتر استفاده کرد.اونها برای همون مدار پیچیده شدن و به درده هیچ مداره دیگه ای نمیخورن.
                    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                      سلام.خب ترانسه سوئیجینگ رو که نمیشه از ترانسه های دیگه مثلا تو پاور کامپیوتر استفاده کرد.اونها برای همون مدار پیچیده شدن و به درده هیچ مداره دیگه ای نمیخورن.
                      دوست من اگه دقت کرده باشی گفتم آمادش هست ولی هر ولتاژ و توانی نه که منظورم با همون ترانسای پاوره!!اتفاقا یه کارایی میشه کرد.که واسه تازه کارا خیلی خوبه
                      به این یه نگاه بنداز
                      http://320volt.com/ei33-trafo-kullanarak-dc-dc-konvertor-200w-2x30v-sg3524-sg3525/
                      من قصد فریب یا دروغ گفتن به دوستانو ندارم که دادش من

دیدگاه

با سلام
                        خیلی جالب است همه اذعان دارند که اصل و پایه منابع تغذیه سویچینگ پیچیدن ترانس آنست ولی در سایت تا دلت بخواد بحث و مطلب در باره طراحی و محاسبات و غیره راجع به این منابع هست ، اما هنوز یک شیر پاک خورده ای نیامده بگه ترانس اینها را چطور میپیچند همه دوستان میدانند طراحی روی کاغذ یک چیز است و ساختن همان مدار طراحی شده که عملا کار کند چیز دیگریست وگرنه مطلب و شماتیک مدار و غیره تا دلت بخواد توی نت هست اما کدام از اینها را آیا کسی ساخته که کار کند؟ تکنولوژی یعنی این !! وگرنه در بورکینا فاسو هم میتوان به این مطالب و قطعات مداری دست پیدا کرد ولی آیا کسی هم آنجا میتواند اینها را بسازد که کار کند ؟ مشکل ما جهان سومی ها اطلاعات و دانش نیست که امروزه بسیار سهل و آسان در دسترس همه هست ، مشکل تجربه ساخت است که در اینجا نیست که امام علی(ع) فرمودند : التجربه فوق العلم تجربه بالاتر از دانش است .
                        حال با این مقدمه از همه دوستانی که تجربه عملی در پیچیدن این نوع ترانس ها دارند تقاضا دارم که تجربیات خود را در اختیار دیگران هم قرار دهند که
                        ذکات العلم نشره ذکات دانش انتشار و تعلیم آن به دیگران است

دیدگاه

سلام داداش من
                          حرف شما کاملا درسته ولی برداشتتون از حرف هایی که خودتون گفتین صحیح نیست.
                          گفتین تجربه!
                          آیا این که من چیزیو تجربه کنم و نتیجه ی کار و زیر و بم کار رو به شما بگم اسمش تجربه است؟؟
                          خیر!!!
                          اگه منظور شما از تجربه اینه!!!که به این میگن علم و دانش!!!
                          تجربه وقتی که مکتوب میشه و یا وقتی از زبان شخصی میشنویم به اون میگن دانش نه تجربه!!!
                          تجربه وقتی تجربه است که من خودم با چشمام ببینم و یا با گوشم بشنوم و یا از نزدیک حسش کنم.به مشکل بر بخورم و هر چه دیرتر به راه حل مشکل پی ببرم تجربش ارزشمند تره.
                          و همچنین اینکه اگه ما قرار باشه همه چیز رو خودمون تجربه کنیم که تو سطحی ترین مراحل میمونیم!!!
                          پس باید از منبع عظیم تجربه دانشمندان و متفکران بزرگ (که همون دانش و علمه) استفاده کنیم و با یا علی شروع به کسب تجربه کنیم.

از همه دوستان بابت پست نا مربوط عذرخواهی میکنم.
                          حالا دوست من از اولین مراحل شروع به کار سوئیچینگ هر سوالی داری بگو در خدمتم.(همه جوره تو زمینه سوئیچینگ سیستم صوتی اتومبیل در خدمتم)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meh_o
                            سلام داداش من
                            حرف شما کاملا درسته ولی برداشتتون از حرف هایی که خودتون گفتین صحیح نیست.
                            گفتین تجربه!
                            آیا این که من چیزیو تجربه کنم و نتیجه ی کار و زیر و بم کار رو به شما بگم اسمش تجربه است؟؟
                            خیر!!!
                            اگه منظور شما از تجربه اینه!!!که به این میگن علم و دانش!!!
                            تجربه وقتی که مکتوب میشه و یا وقتی از زبان شخصی میشنویم به اون میگن دانش نه تجربه!!!
                            تجربه وقتی تجربه است که من خودم با چشمام ببینم و یا با گوشم بشنوم و یا از نزدیک حسش کنم.به مشکل بر بخورم و هر چه دیرتر به راه حل مشکل پی ببرم تجربش ارزشمند تره.
                            و همچنین اینکه اگه ما قرار باشه همه چیز رو خودمون تجربه کنیم که تو سطحی ترین مراحل میمونیم!!!
                            پس باید از منبع عظیم تجربه دانشمندان و متفکران بزرگ (که همون دانش و علمه) استفاده کنیم و با یا علی شروع به کسب تجربه کنیم.

از همه دوستان بابت پست نا مربوط عذرخواهی میکنم.
                            حالا دوست من از اولین مراحل شروع به کار سوئیچینگ هر سوالی داری بگو در خدمتم.(همه جوره تو زمینه سوئیچینگ سیستم صوتی اتومبیل در خدمتم)
                            فقط سوئیچینگ ماشین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                            تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید دلشاد منور
                              فقط سوئیچینگ ماشین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                              بیشتر تجربه و اطلاعاتم تو زمینه سوئیچینگ ماشینه.حالا هر سوالی بود بپرسین بدونم که جواب میدم ، اگرم ندونم این فروم پر استاد ماشاا...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X