ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26
    2007/07/18
    175
    6

راهنمایی برای ساخت ترانس ها و سلف های منابع سوییچینگ

با سلام به همه دوستان
    از آنجایی که برای ساخت منابع سوییچینگ یکی از قسمت های مهم و اصلی ساخت ترانس ها و سلف های مورد نیاز در این نوع مدارات می باشد، چند سوال در همین مورد:
    1. دوستان راهنمایی (کتاب، جزوه، pdf ، word ، فیلم ، عکس و ...) در این مورد سراغ دارند؟
    2. آماده میشه خریداری کرد؟
    3. جایی میشه سفارش داد برای ساخت؟
    2012/09/10
    94
    6

پاسخ : راهنمایی برای ساخت ترانس ها و سلف های منابع سوییچینگ

سلام
    1-یه سرچ تو نت بزنید کلی مطلب هست.همین انجمن کلی مطلب آموزشی داره.باید خودتون پیگیر باشید و بگردید
    2-آماده هست اما همه ولتاژ و توانی نه!
    3-ترانسو میشه داد واسه پیچیدن اما اگه علاقه مندی خودت میتونی انجام بدی.البته با مطالعه و صبر زیاد.کلی تجربه هم کسب میکنی

2007/07/18
    175
    6

تو نت آموزش زیاده، اما با هیچ کدوم از اونایی که من دیدم نمیشه ترانس دلخواهت رو بسازی، تو انجمن هم وسط بحث سر از جاهای دیگه در می آری که ربطی به موضوع نداره.
    این یکی از مثال های سایت pi ، برای مثال T1 (وسط طرح، بالای صفحه) رو چطوری درست می کنن.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2012/09/10
    94
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط sherlock
    تو نت آموزش زیاده، اما با هیچ کدوم از اونایی که من دیدم نمیشه ترانس دلخواهت رو بسازی، تو انجمن هم وسط بحث سر از جاهای دیگه در می آری که ربطی به موضوع نداره.
    این یکی از مثال های سایت pi ، برای مثال T1 (وسط طرح، بالای صفحه) رو چطوری درست می کنن.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

دوست من اول کار که نباید یه مدار سخت رو ساخت!! گفتم باید صبر داشته باشی.کم کم که تجربت زیاد شه واست راحت میشه
    اما این ترانسی که گفتی.فرض کن اولیه 50 دوره و اونو پیچیدی.حالا ثانویه اول 30 دوره و اینم پیچیدی روش.حالا ثانویه بعدی(خروجی بعدی) رو همکه مثلا 20 دوره میپیچی.به همین سادگی!
    2007/07/18
    175
    6

کسی فیلم یا عکس در مورد نحوه پیچیدن این ترانس ها داره؟
    2009/12/25
    1,462
    45

نقل قول نوشته اصلی توسط meh_o
    دوست من اول کار که نباید یه مدار سخت رو ساخت!! گفتم باید صبر داشته باشی.کم کم که تجربت زیاد شه واست راحت میشه
    اما این ترانسی که گفتی.فرض کن اولیه 50 دوره و اونو پیچیدی.حالا ثانویه اول 30 دوره و اینم پیچیدی روش.حالا ثانویه بعدی(خروجی بعدی) رو همکه مثلا 20 دوره میپیچی.به همین سادگی!
    سلام.نه به همین سادگی هم که شما گفتی نیست.به نظره من که خیلی هم سخته.در این شکل باید اولیه رو در دو قسمت بپیچی یکی اوله کار و یکی آخره کار و بینش هم بایاس و دو خروجیه ثانویه پیچیده بشه.یادتون نره که سیم پیچی رو از ابتدایه قرقره شروع نکنید و یک فاصله کمی از دو طرفه قرقره داشته باشه و بعد با نوارهایه نازک اون قسمت خالی رو پر کنید.بعد از هر قمست عایق کاری بشه و تمیز و خوب پیچیده بشه و از ایجاد کوه ودره در سیم پیچی جلوگیری بشه و فاصله هوایی به مقداره لازم داده بشه و اندوکتانسه نشتی تا جایه ممکن کم بشه و ...
    در ضمن اصلا هیچ ترانسه آماده ای تو بازار نیست که بشه استفاده کرد.چون مقدار پیچیدنه اولیه و ثانویه و بایاس و فاصله هوایی و نوعه هسته و ... در حالتهایه مختلف فرق میکنه و ...
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی
    2007/07/18
    175
    6

به نظر من، کل سوییچینگ بعنی پیچیدن ابن چنین ترانس هایی، نقشه مدار و ic و قطعات و ... که تو نت و کتاب ها و ... خیلی زیاده. سایت هایی مثل pi هم که با توجه به خواسته هات مدار تحویل میده (من هم که حرفه ای نیستم، خودم طراحی کنیم. تئوری یه چیزایی خوندم و ...)
    اگه یه سایتی هم پیدا کنم، پیچیدن این ها رو با عکس یا فیلم توضیح بده، دیگه سوییچینگ میشه هلو.
    2012/09/10
    94
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط ms2000
    سلام.نه به همین سادگی هم که شما گفتی نیست.به نظره من که خیلی هم سخته.در این شکل باید اولیه رو در دو قسمت بپیچی یکی اوله کار و یکی آخره کار و بینش هم بایاس و دو خروجیه ثانویه پیچیده بشه.یادتون نره که سیم پیچی رو از ابتدایه قرقره شروع نکنید و یک فاصله کمی از دو طرفه قرقره داشته باشه و بعد با نوارهایه نازک اون قسمت خالی رو پر کنید.بعد از هر قمست عایق کاری بشه و تمیز و خوب پیچیده بشه و از ایجاد کوه ودره در سیم پیچی جلوگیری بشه و فاصله هوایی به مقداره لازم داده بشه و اندوکتانسه نشتی تا جایه ممکن کم بشه و ...
    در ضمن اصلا هیچ ترانسه آماده ای تو بازار نیست که بشه استفاده کرد.چون مقدار پیچیدنه اولیه و ثانویه و بایاس و فاصله هوایی و نوعه هسته و ... در حالتهایه مختلف فرق میکنه و ...
    بله شما درست میگید دوست عزیز.
    من میخواستم به این دوستمون بگم که کوه کندن نیست.درسته که یه سوئیچنگ بی عیب و نقص سخته درست کردنش و خیلی تجربه می خواد اما این تجربه باید از یه جایی شروع بشه.
    و در مورد این که گفتم آمادش هست منظورم این بود که از ترانس و سلف های موجود تو منابع دیگه استفاده کنی(مثلا پاور کامپیوتر)
    2012/09/02
    تبريز
    732
    20

پاسخ : راهنمايي براي ساخت ترانس ها و سلف هاي منابع سوييچينگ

من خودم اندوکتانس اوليه (L1) و جريان اوليه سيم پيچ (IL1) و تغييرات جريان اوليه و N1/N2 رو دارم.چطوري ميتونم با اين پيش فرض ها ترانسم رو کامل بپيچم؟
    تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........
    2009/12/25
    1,462
    45

نقل قول نوشته اصلی توسط meh_o
    بله شما درست میگید دوست عزیز.
    من میخواستم به این دوستمون بگم که کوه کندن نیست.درسته که یه سوئیچنگ بی عیب و نقص سخته درست کردنش و خیلی تجربه می خواد اما این تجربه باید از یه جایی شروع بشه.
    و در مورد این که گفتم آمادش هست منظورم این بود که از ترانس و سلف های موجود تو منابع دیگه استفاده کنی(مثلا پاور کامپیوتر)
    سلام.خب ترانسه سوئیجینگ رو که نمیشه از ترانسه های دیگه مثلا تو پاور کامپیوتر استفاده کرد.اونها برای همون مدار پیچیده شدن و به درده هیچ مداره دیگه ای نمیخورن.
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26