اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال در مورد یک موتور سه سیمه ac

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال در مورد یک موتور سه سیمه ac

سلام

من الکترونیکی هستم و زیاد از موتورها و ژنراتورهای ac رو نمی شناسم
    موتور یه لباسشویی رو باز کردم که روی اون نوشته"M' 0 GEN.CO " و در قسمت پایین اون یه دایره با دوخط کنارش کشیده که کنارش نوشته"PULL..." که این فکر میکنم نحوه نصب اونه درسته. و سه سیم از اون بیرون اونده دوتاش زرد رنگه و یکیش مشکیه خیلی هم سنگینه اندازش هم درست مثل موتور کولره

از طرفی دو سیم زردرنگ به یه خازن بزرگ وصل شده یعنی موازی شده و از دوسر این خازنه دوسیم گرفته شده به همراه سیم مشکی که مستقیم از موتور اومده بود به لباسشویی میره

حالا می خوام در مورد این نوشته های روی موتور و نوع سیم پیچی های اون(ستاره-مثلث) و علت استفاده شدن از
    خازن رو بدونم. واینکه این ژنراتوره یا موتور؟

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.
    با تشکر :bye

پاسخ : یه سوال در مورد یک موتور سه سیمه ac

1-موتور هستش.
    تو ماشین لباسشویی ژنراتور چی کار می کنه آخه
    2-اون خازنی که شما فرمودین خازن راه انداز هستش که کارش راه اندازی موتور تکفاز هستش
    تو موتور های تکفاز دو گشتاور backward و forward وجود داره که اگه راه اندازی مثل این خازن نباشه موتور در ابتدای استارت به هیچ طرفی نمی چرخه در بعضی از موتور های تکفاز هم از سیم پیچ راه انداز هم استفاده میشه
    3-همونطور که گفتم این موتور تکفاز هست و در موتورهای تکفاز خبری از ستاره مثلث نیست
    4- یه عکس ازش بذار تا بیشتر بتونم کمکت کنم توضیحات شما کافی نبود
    خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]

دیدگاه

ممنون گرفتم

توان ورودی ژنراتور مکانیکیه و توان ورودی موتور الکترکیه
      از این سه سیم، مشکیه نوله و دوسیم زرد رنگ یکیش برا حالت راستگرده و دیگری هم برا چپگرد

درسته؟ :agree:

این خازن که نقش راه اندازو داره چطور کار میکنه و بر چه اساس تعیین میشه که باید چه خازنی رو موازی کرد چون خازنش بزرگه و وزنش نزدیک 1 کیلو باید باشه و در مورد سیم ژیچی این موتور هم دوست دارم بدونم
      با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 7480
        ممنون گرفتم

توان ورودی ژنراتور مکانیکیه و توان ورودی موتور الکترکیه
        از این سه سیم، مشکیه نوله و دوسیم زرد رنگ یکیش برا حالت راستگرده و دیگری هم برا چپگرد

درسته؟ :agree:

این خازن که نقش راه اندازو داره چطور کار میکنه و بر چه اساس تعیین میشه که باید چه خازنی رو موازی کرد چون خازنش بزرگه و وزنش نزدیک 1 کیلو باید باشه و در مورد سیم ژیچی این موتور هم دوست دارم بدونم
        با تشکر
        موتور رو با برق یا نفت یا ...راه اندازی میکنن اگه هدف تولید برق باشه اونو با یه زنراتور کوپل میکنن
        خازن راه اندازه دیگه اسمش روشه ،معمولا متناسب با نوع موتور تعیین و کارخانه سازنده در باره اون نظر میده
        ولی چون موتور سنکرون نیس فک نکنم کار راه انداز رو داشته باشه ( همه مطالب موتورا یادم رفته ) ولی تو ماشین مخصوص داشتیم که نوعی از موتورها رو باخازن راه اندازی میکردند ،در اینجا فک کنم نقش تولید توان رو داره

سیم پیچی خودش یه دنیاس ( ما که قدرتی هستیم نفهمیدیم :biggrin: )
        برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
        راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

همون طور که دوست عزیزمون ehsanajal گفتن این بحث خیلی مفصل هستش ولی توی اینترنت یه سرچ کنی در مورد خازن های راه انداز موتور های تکفاز و سیم پیچ راه انداز یه چیزایی دستگیرت میشه
          من اونقد رو این موضوع تسلط ندارم که برای شما بتونم مفهومی توضیح بدم در همین حد یاد داشتم که گفتم :mrgreen:
          خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
          [hr]

دیدگاه

اون سیم مشکی مشترک هستش و اون دوتا سیم زرد رنگ هم برای چپ گرد و راست گرد کردن موتور میباشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X