اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ریاضی معضل دانشجو

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ریاضی معضل دانشجو

ریاضی خالصترین علمهاست. بی توجهی به این مادر علوم در ایران کار را بدانجا رسانده که طبق آمار گرفته شده درس ریاضی منفورترین درس در بین دانش آموزان ما میباشد. حال همین دانش آموزان برای تحصیل در رشته های مهندسی و علوم پایه به دانشگاه میایند و بعد از چند ترم متوجه ضعف خود میشوند چرا که ( مثلا&quot در رشته الکترونیک کسی که بر ریاضی مسلط نباشد مانند نابینایست که میخواهد بازی پازل را انجام دهد. و فراوان هستند این دانشجویان در دانشگاههای ما.
    تمام کسانی که تجربه ای در رفع این معضل همه گیر دارند نظر بدهند و راهکارهای خود را برای دانشجویانی از این دست ارائه دهند. در رابطه با ریاضی پایه کتابهای مفیدی که میشناسید معرفی کنید. ممنون !
    این منم مردی تنها در آستانه فصلی سرد

پاسخ : ریاضی معضل دانشجو

برای دانشجوها بهترین کتاب که خیلی ساده روان توضیح داده کتاب لوئیس لیتهلد
    موفق باشید
    فهبني صبرت علی عذابک فکیف اصبرعلی فراقک
    گیرم که برعذاب توصبر کنم ،چگونه بر جدایی ات شکیبایی ورزم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط artimeez
      رطبق آمار گرفته شده درس ریاضی منفورترین درس در بین دانش آموزان ما میباشد.
      سلام،

خوب من هم با نظر شما موافقم البته با کمی تغییرات. فکر کنم اگر کلمه ی منفور به کلمه ی ترس تبدیل بشه بهتر باشه. چون وقتی انسان از چیزی منفور هست، نسبت به آن هم نفرت دارد و هم ترس (ترس از رویارویی با آن مطلب) را دارد. اما فکر می کنم بشتر ما در رویارویی با ریاضی مشکل داریم.
      جالب هست که اشاره کنم به یه خاطره:
      یادم می آید در چند سال قبل که اول دبیرستان بودم، در دبیرستان ما آماری گرفته شد که کدام درس را از همه بیشتر دوست دارید. حدود 70 در صد این آرا اختصاص به ریاضیات داشت ، در همان سال این قضیه تعجب همگان را بر انگیخت. چون نمره ی بیشتر بچه هایی که در این آمار گیری شرکت کرده بودند پایین تر از 15 بود.

خلاصه به نظر می رسد که ما خودمان به ریاضی علاقه مند هستیم اما ریاضی را طوری یاد گرفته ایم که قدرت رویارویی با آن را نداشته و همیشه ترسی هر چند اندک از ریاضیات داریم.

البته شخصا راه حل هایی برای حل این مشکل به ذهنم می رسد ، اما انشاالله در پست بعدی بیشتر صحبت می کنیم. چون فعلا وقتم بسیار محدود هست و وقت کافی برای ادامه ی بحث را ندارم.
      تشکر.
      خدا حافظ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط smt

البته شخصا راه حل هایی برای حل این مشکل به ذهنم می رسد ، اما انشاالله در پست بعدی بیشتر صحبت می کنیم. چون فعلا وقتم بسیار محدود هست و وقت کافی برای ادامه ی بحث را ندارم.
        تشکر.
        میشه[size=10pt] زودتراین راه حل ها رو بذارید...
        ما همچنان منتظریم.
        من از جهان بي تفاوتي فکرها و حرف ها و صدا ها مي آيم... و اين جهان به لانه ي ماران مانند است...
        و اين جهان پر ازصداي حرکت پاهاي مردمي است که همچنان که تو را مي بوسند در ذهن خود طناب دار تو را مي با فند
        من از اين جهان مي آيم .آري (دكتر شريعتي)

دیدگاه

دسامبر 28, 2006, 10:01:24 pm !!!
          شما یه 2 سالی صبر کردین که راه حلهای جدید ارائه بشه
          وقتی با اینجور پستهای فسیل مواجه میشین ، به کاربر بهتره که یه pm خصوصی بدین ! و یاد آور بشین که فلان جا چندسال پیش قرار بود یه کاری بکنه !!!!!!!!!!

دیدگاه

بچه ها من واقعا با ریاضیات مشکل دارم و همین باعث میشه هر ترم از فکر کسب نمرات بالا و همچنین خوندن درسهای تخصصی دچار مشکل بشم و کلا نا امید از نتیجه ی کار :cry2:
            لطفا هر کی راهکاری بلده بگه که امثال من اینطور شکست خورده و نا امید دانشگاه رو با خاطره ی بد پشت سر نذارن :angry:
            من توی مبحث انتگرال مشکل دارم ولی هنوز هیچ منبع جالبی پیدا نکردم که کمکم کنه !!! دنبال یه منبع آموزش ساده ی انتگرال میگردم که حجم مطالبش هم اونقدر زیاد نباشه که نشه بهش فکر هم کرد !!! شما چه کتاب یا جزوه یا ... رو به من پیشنهاد میکنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

دیدگاه

با سلام
              مشکل ریاضیات رو میشه با کمی ریاضت کشیدن و خوندن کتاب های پایه ای خوب حل بکنید

اول یادتون باشه که توی ریاضیات مهمه که کار با ابزارها رو یاد بگیرید
              بعدا دنبال چون و چرا ها و فلسفه مباحث باشید
              بعدا وقتی که دارید مباحث ریاضی رو بصورت کاربردی استفاده می کنید کم کم متوجه فلسفه کاربرد مباحث مختلف میشید

برای شروع به شما کتاب جبر و آنالیز آقای قندهاری رو توصیه می کنم
              می تونید از کتاب هندبوک فرمول های ریاضی هم استفاده بکنید
              البته کتاب زیاده باید بگردید

راستی یه توصیه ای
              ادیسون مرد اول دنیای برق بعد از تلاش های بسیار تونست برای دنیا کار بزرگی انجام بده
              شما یا من واقعا چند بار برای هدف های زندگی مون تلاش کردیم

هر وقت داری ریاضی کار می کنی یادت باشه مشکل داشتن جزئی از فرآیند یادگیری که شما رو به سمت یادگیری سوق میده
              ناامید نباشید فقط تلاش بکنید

اگه درک مطالب ریاضی 1 درصد کار باشه 99 درصد بقیه تمرین تمرین و تمرینه

امیدوارم موفق باشی

دیدگاه

بعد از 3 سال این تاپیکو دوباره اوردم بالا :wow:
                کسی نطری نداره؟ امتحانا نزدیکه ها :cry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X