ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2008/07/11
    255
    6

بدست آوردن پهناي باند اسيلاتور؟؟؟

دوستان پهناي باند يک اسيلاتور که ورودي نداره رو چجوري بدست ميارن؟؟ اگه ورودي داشت منبع تو ورودي رو Sweep ميکرديم و تغييرات خروجي بر حسب فرکانس رو بدست مياورديم. اما حالا که ورودي نداريم بايد چه کرد؟؟؟؟ :angry:
    2008/02/25
    340
    2

پاسخ : بدست آوردن پهناي باند اسيلاتور؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hesan
    دوستان پهناي باند يک اسيلاتور که ورودي نداره رو چجوري بدست ميارن؟؟ اگه ورودي داشت منبع تو ورودي رو Sweep ميکرديم و تغييرات خروجي بر حسب فرکانس رو بدست مياورديم. اما حالا که ورودي نداريم بايد چه کرد؟؟؟؟ :angry:
    توی مقالاتی که راجع به اسیلاتور هست ببین چه نموداری و یا چه تعریفیو برای پهنای باند بکار بردن، اسیلاتورش کنترل شونده نیست؟
    حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
    خام بودم - پخته شدم - سوختم
    2013/10/24
    15
    1

با سلام
    دوست عزيز اگر درست متوجه شده باشم يک اسيلاتور داريد که يک تک تن (يک تک فرکانس) توليد مي کند چند پارامتر مهم در مورد اسيلاتور ها وجود دارد يکي از آنها نويز فاز است که به طور خلاصه مي توان تعريف کرد انحراف تغييرات تصادفي دوره تناوب يا انحراف نقاط عبور از صفر شکل موج در امتداد محور زمان نسبت به نقاط ايدال.به طور ساده با توجه به نوبر فاز ديگر يک تک فرکانس نداريم فرکانس هايي حول فرکانس اصلي با دامنه يا توان ثابت نيز داريم ( حال مي توان به پهناي باند اسيلاتور تک تن نيز رسيد)براي بدست آوردن توان سيگنال هاي حول فرکانس اصلي يا به طور کلي تر نويز فاز اسيلاتور از phase noise meter استفده مي کنند اما توسط اسکوپ هاي خاص و روش اندازه گيري جيتر مي توان اين پارامتر را نيز بدست آورد .
    موفق باشيد
    2008/07/11
    255
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط ROBERTO
    توي مقالاتي که راجع به اسيلاتور هست ببين چه نموداري و يا چه تعريفيو براي پهناي باند بکار بردن، اسيلاتورش کنترل شونده نيست؟
    سلام. Roberto جان ، توي مقالاتي که ديدم پهناي باند رو بر مبناي تغييرات ولتاژ VCO بدست آورده ولي مشکل من اينه که اسيلاتورم کنترل شونده با ولتاژ نيست و پهناي باندش قابل تنظيم نيست!!
    حالا اينکه تغييرات خروجي رو بر مبناي تغييرات چه پارامتري بايد بدست بيارم رو نميدونم.
    2008/07/11
    255
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza h
    با سلام
    دوست عزيز اگر درست متوجه شده باشم يک اسيلاتور داريد که يک تک تن (يک تک فرکانس) توليد مي کند چند پارامتر مهم در مورد اسيلاتور ها وجود دارد يکي از آنها نويز فاز است که به طور خلاصه مي توان تعريف کرد انحراف تغييرات تصادفي دوره تناوب يا انحراف نقاط عبور از صفر شکل موج در امتداد محور زمان نسبت به نقاط ايدال.به طور ساده با توجه به نوبر فاز ديگر يک تک فرکانس نداريم فرکانس هايي حول فرکانس اصلي با دامنه يا توان ثابت نيز داريم ( حال مي توان به پهناي باند اسيلاتور تک تن نيز رسيد)براي بدست آوردن توان سيگنال هاي حول فرکانس اصلي يا به طور کلي تر نويز فاز اسيلاتور از phase noise meter استفده مي کنند اما توسط اسکوپ هاي خاص و روش اندازه گيري جيتر مي توان اين پارامتر را نيز بدست آورد .
    موفق باشيد
    سلام. من نويز فاز رو بدست آوردم . شما روشي که بشه با استفاده از اون پهناي باند رو بدست آورد ميشناسيد؟؟ من روش تئوري يا روشي که بشه با استفاده از شبيه ساز ADS به جواب رسيد نياز دارم.
    2008/02/25
    340
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط hesan
    سلام. Roberto جان ، توي مقالاتي که ديدم پهناي باند رو بر مبناي تغييرات ولتاژ VCO بدست آورده ولي مشکل من اينه که اسيلاتورم کنترل شونده با ولتاژ نيست و پهناي باندش قابل تنظيم نيست!!
    حالا اينکه تغييرات خروجي رو بر مبناي تغييرات چه پارامتري بايد بدست بيارم رو نميدونم.
    سلام
    مقاله ای که VCO نباشه و مشابه کار خودت باشه پیدا نکردی؟
    تو اسیلاتورت خازن واراکتور نداری؟ اگه داری بر مبنای تغییرات اون خازن پهنای باند رو بدست بیار
    حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
    خام بودم - پخته شدم - سوختم
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6