اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در رفع عیب ups

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در رفع عیب ups

سلام
    1 مدار ups مشکلی داره که در صورت وجود برق شهر در خروجی های اون میشه برق شهر رو گرفت ، اما وقتی برق شهر رو قطع میکنیم ، دیگه هیچ کدوم از 2تا خروجیش که برق شهر رو میسازه دیگه خروجی نداره و فقط حدو 9 ولت میده ، ضمنا از طرفیم 1کاید داره که 3 تا ال ای دی سبز ، قرمز و زرد رو روش داره و وقتی که اونو فشار میدیم در حالتی که برق شهر به دسستگاه وصل نیست سریع قطع میکنه و وصل نمیمونه ، باتری هم از نوع خشک هست و دستگاه ups ذکذ شده برای کار 2دستگاه کامپیوتر میباشد .

دوستان ممنون میشم کمک بفرمایید .
    وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.

پاسخ : مشکل در رفع عیب ups

صدتا دلیل میتونه داشته باشه . ممکنه شارژر خراب شده و باتری رو شارژ نمیکنه . ممکنه خود
    باتری معیوب باشه و سریع افت میکنه . ممکنه سوئیچ های بخش اینورتر سوخته باشن و دستگاه
    شات دان میکنه و ....
    باید همه چیزو چک کنید . دستگاه چه شرکنیه؟ سوئیچینگه یا ترانس هسته آهنی داره ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aLBORz MasHaD
      سلام
      1 مدار ups مشکلی داره که در صورت وجود برق شهر در خروجی های اون میشه برق شهر رو گرفت ، اما وقتی برق شهر رو قطع میکنیم ، دیگه هیچ کدوم از 2تا خروجیش که برق شهر رو میسازه دیگه خروجی نداره و فقط حدو 9 ولت میده ، ضمنا از طرفیم 1کاید داره که 3 تا ال ای دی سبز ، قرمز و زرد رو روش داره و وقتی که اونو فشار میدیم در حالتی که برق شهر به دسستگاه وصل نیست سریع قطع میکنه و وصل نمیمونه ، باتری هم از نوع خشک هست و دستگاه ups ذکذ شده برای کار 2دستگاه کامپیوتر میباشد .

دوستان ممنون میشم کمک بفرمایید .
      مدل دستگاه چیه ؟
      اول باتری ها رو تست کن احتمال داره خوابیده باشن. ups وقتی می خواد روشن بشه چه بار روش باشه چه نباشه یک جریان لحظه ای از باتری می کشه تا ببینه okهست یا نه اگه نباشه سریع قطع می کنه .
      اگر مشکل از باتری نباشه احتمال داره ماسفتها یا IGBT های دستگاهت سوخته باشه .

دیدگاه

مهندس من از UPS عکس گرفتم و پ کردم ، این مدلشه ، راستش من تا به حال باهاش کار نکردم و نمی دونم چطوری شروع کنم و چطوری تمومش کنم .
        1 کلید توی عکسا که 3تا ای ای دی بهش متصله که توی دستم گرفتم و خروجی UPS رو بهم 220 میده ،اما وقتی برق شهر رو ازش قطع میکنم خروجشم دیگه چیزی ندارم و رله هم صداش میاد که بسته میشه .
        <a href="http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=c2af84f8b0c3f4f45c4e0f366a95d18a" target="_blank">UPS1.zip</a>

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=c2af84f8b0c3f4f45c4e0f366a95d18a
        وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.

دیدگاه

سلام
          شما باید ببینید وقتی که برق شهر وصل هست
          چراغ هایی که روی پنل هست چه وضعیتی رو نشون
          میده(online-bypass)
          اگر تو مد بایپس باشه باید ببینی باطری ها سالم اند یا نه
          (چه مدت باطری ها از عمرش میگذره؟)
          اگر باطری ها سالم باشند مشکل از مدار هست که به
          احتمال زیاد ups همیشه باید تو مد بایپس باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
            سلام
            شما باید ببینید وقتی که برق شهر وصل هست
            چراغ هایی که روی پنل هست چه وضعیتی رو نشون
            میده(online-bypass)
            اگر تو مد بایپس باشه باید ببینی باطری ها سالم اند یا نه
            (چه مدت باطری ها از عمرش میگذره؟)
            اگر باطری ها سالم باشند مشکل از مدار هست که به
            احتمال زیاد ups همیشه باید تو مد بایپس باشه
            من با این اصطلاحات در رابطه با UPS آشنا نیستم و اولین باره که دارم با ups کار میکنم oo:
            در حد مبتدی توضیحاتونو بدین بهتر می تونم درک کنم
            چه طور سالمی باتری(چه مدت باطری ها از عمرش میگذره؟) رو تشخیص بدم؟
            اگر باتری سالم باشه مشکل از مدار باشه ، چطوری باید تشخیص بدم که از کجاشه؟؟؟
            این مد بایپس چیه؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل در رفع عیب ups

من با این اصطلاحات در رابطه با UPS آشنا نیستم و اولین باره که دارم با ups کار میکنم oo:
              در حد مبتدی توضیحاتونو بدین بهتر می تونم درک کنم
              چه طور سالمی باتری(چه مدت باطری ها از عمرش میگذره؟) رو تشخیص بدم؟
              اگر باتری سالم باشه مشکل از مدار باشه ، چطوری باید تشخیص بدم که از کجاشه؟؟؟
              این مد بایپس چیه؟
              اگر تا به حال باطری رو تعویض نکردید عمر باطری با
              ups برابر هست (شاید روی باطری تاریخ ساخت و انقضا باشه)
              اون ledها رو بزار سر جاش ببین کدوم روشن میشه وقتی به برق وصله
              روی پنل جلویی میتونی اصطلاحاتی رو که زیر ledها هست رو ببینی
              online: یعنی ups به درستی کار میکنه
              bypass: یعنی ups مشکل داره و برق ورودی رو مستقیم داره به خروجی وصل میکنه

ups رو از برق بکشید و یه لامپ(یا هر مصرف کننده دیگه ) که ولتاژ مصرفی براربر باطری
              داره رو به باطری وصل کنید و با ولت متر ولتاژ باطری رو اندازه بگیرید
              باید حداقل برابر ولتاژ نامی باطری باشه

دیدگاه

اگر تا به حال باطری رو تعویض نکردید عمر باطری با
                ups برابر هست (شاید روی باطری تاریخ ساخت و انقضا باشه)
                اون ledها رو بزار سر جاش ببین کدوم روشن میشه وقتی به برق وصله
                روی پنل جلویی میتونی اصطلاحاتی رو که زیر ledها هست رو ببینی
                online: یعنی ups به درستی کار میکنه
                bypass: یعنی ups مشکل داره و برق ورودی رو مستقیم داره به خروجی وصل میکنه

ups رو از برق بکشید و یه لامپ(یا هر مصرف کننده دیگه ) که ولتاژ مصرفی براربر باطری
                داره رو به باطری وصل کنید و با ولت متر ولتاژ باطری رو اندازه بگیرید
                باید حداقل برابر ولتاژ نامی باطری باشه

ups رو وصل کردم led نارنجی روشن شد
                کلید رو فشار میدم ، led سبز روشن میشه
                ضمنا 2تا موتور موازی رو هم مستقیم به باتری متصل کردم و روشن شد

دیدگاه

اقا احسان الان که زدم به برق و کلید رو فشردم ، یه لحظه led قرمز روشن میشد و بعد خاموش
                  http://www.uplooder.net/img/image/84/cbba9f4dc97f65e2a16f8e832f4fd639/P141113_19.47.jpg

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل در رفع عیب ups

اقا احسان الان که زدم به برق و کلید رو فشردم ، یه لحظه led قرمز روشن میشد و بعد خاموش
                    http://www.uplooder.net/img/image/84/cbba9f4dc97f65e2a16f8e832f4fd639/P141113_19.47.jpg
                    فکر کنم باطری سالم باشه ولی اگر میشد ولتاژش رو اندازه بگیرید بهتر بود
                    اون چراغ ها هم نشون میده ups داره کار میکنه
                    برق شهر رو از ups وقتی داره کار میکنه بکش و ببین چراغ ها
                    چه وضعی پیدا میکنن

دیدگاه

وقتی led نارنجی روشنه 13.62 ولت داره و وقتی led نارنجی و سبز روشنه 13.54 ولت رو نشون میدهد و وقتیم که برق شهر از دستگاه قطعه 12.73 نشون میده ، لازم به ذکر که باتری رو از مدار اصلا قطع نکردم و مقداراشو گرفتم

وقتی که کلید رو فشردم led نارنجی و سبز روشنه و وقتی برق شهر رو قطع میکنم مدار 1لحظهled قرمز رو روشن میکنه و بعدش خاموش میشه

دیدگاه

وقتی led نارنجی روشنه 13.62 ولت داره و وقتی led نارنجی و سبز روشنه 13.54 ولت رو نشون میدهد و وقتیم که برق شهر از دستگاه قطعه 12.73 نشون میده ، لازم به ذکر که باتری رو از مدار اصلا قطع نکردم و مقداراشو گرفتم

وقتی که کلید رو فشردم led نارنجی و سبز روشنه و وقتی برق شهر رو قطع میکنم مدار 1لحظهled قرمز رو روشن میکنه و بعدش خاموش میشه
                        ولتاژی که نوشتید نشون میده که باطری سالمه
                        مشکل باید از خود ups باشه که در این صورت از دست شما کاری ساخته
                        نیست و باید به نمایندگی ببرید
                        البته ببینید داخل دستگاه فیوز هست , اگر هست
                        تستشون کنید ببنید سالم هستند؟

دیدگاه

ولتاژی که نوشتید نشون میده که باطری سالمه
                          مشکل باید از خود ups باشه که در این صورت از دست شما کاری ساخته
                          نیست و باید به نمایندگی ببرید
                          البته ببینید داخل دستگاه فیوز هست , اگر هست
                          تستشون کنید ببنید سالم هستند؟
                          مشکل اینجاست که شرکت اینو داده من تعمیرش کنم و من فقط طراح PCB و برنامه نویسشم توی شرکتم و یه قولی دادم و توش موندم oo:
                          تا به حال هم سروکار با UPS نداشتم
                          ببنید توی عکسا توجه کنید ، 4تا رله داره که وقتی برق شهر قطع میشه یه لحظه LED قرمز روشن و بعدش خاموش میشه و از طرفیم توی مدار کنار ماسفت ها 1رگولاتور 7812 داره و با اینکه هیتسینگ داره داغ کرده

دیدگاه

مشکل اینجاست که شرکت اینو داده من تعمیرش کنم و من فقط طراح PCB و برنامه نویسشم توی شرکتم و یه قولی دادم و توش موندم oo:
                            تا به حال هم سروکار با UPS نداشتم
                            ببنید توی عکسا توجه کنید ، 4تا رله داره که وقتی برق شهر قطع میشه یه لحظه LED قرمز روشن و بعدش خاموش میشه و از طرفیم توی مدار کنار ماسفت ها 1رگولاتور 7812 داره و با اینکه هیتسینگ داره داغ کرده
                            رگولاتور ها کلا گرم میشن ولی بیش از حد گرم شدن طبیعی نیست
                            یک لحظه روشن شدن چراغ ایراد نداره.
                            رله ها رو نمیشه به راحتی سر در بیاری چون سیماتیک مدار رو نداری
                            اگر باطری داری باطری رو عوض کن ببین چی میشه
                            وگر نه بگو بفرستن واسه تعمیر

دیدگاه

اقا احسان مرسی ، اما باید خودم جعمش کنم :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X