اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرام کردن جیتگ با isp تفاوت دارد ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرام کردن جیتگ با isp تفاوت دارد ؟

با سلام
    من یه مدار دارم که atmega32 داره
    هر کاری کردم از طریق isp پروگرام کنم نشد
    ولی با پروگرامر یونیورسال و از طریق پینهای جیتگ ایسی تونستم پروگرام کنم ولی جواب نگرفتم
    حالا سوالم اینه که پروگرام کردن ایسی با یکی از این دو روش فرقی داره ؟
    چون تو isp از پینهای miso mosi sck reset استفاده میشه
    ولی در جیتگ از tck tms tdi tdo res استفاده میشه
    میشه تفاوت در پروگرام کردن این دو و اینکه جای هم جواب میدهند رو به من بگید
    با تشکر

پاسخ : پروگرام کردن جیتگ با isp تفاوت دارد ؟

با داشتن پروگرامر جیتگ میشه برنامه رو دیباگ کرد، یعنی خط به خط کد رو تغییر داد و سریع تغییراتو توی رفتار میکرو مشاهده کرد، به طبع سخت افزار گرون تری هم میخواد. اما با isp فقط میشه توی هربار کل رجیسترهارو بازنویسی کرد نه دونه دونه. یعنی کل هکس از اول ریخته میشه.
    کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

با تشکر
      ولی من یه مدار درست کردم که هر کاری کردم نتونستم از طریق isp با stk200 پروگرام کنم
      بعد با پروگرام یونیورسال پینهای از طریق جیتک و سیم کشی پایه های جیتک تونستم پروگرام کنم ولی مدارم اصلا کار نمیکنه به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه فیوز ها رو هم درست پروگرام کردم
      در ضمن مدار من از یه ال سی دی 2*16 استفاده میکنه که من به جای استفاده از ال سی دی خودش از ال سی دی 2*16 بزرگ استفاده کردم
      پینهای ال سی دی 2*16 با هم یکس هستند یا باید تغییر بدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tps_star
        با تشکر
        ولی من یه مدار درست کردم که هر کاری کردم نتونستم از طریق isp با stk200 پروگرام کنم
        بعد با پروگرام یونیورسال پینهای از طریق جیتک و سیم کشی پایه های جیتک تونستم پروگرام کنم ولی مدارم اصلا کار نمیکنه به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه فیوز ها رو هم درست پروگرام کردم
        در ضمن مدار من از یه ال سی دی 2*16 استفاده میکنه که من به جای استفاده از ال سی دی خودش از ال سی دی 2*16 بزرگ استفاده کردم
        پینهای ال سی دی 2*16 با هم یکس هستند یا باید تغییر بدم
        من یکبار با چنین مشکلی مواجه شدم و بعد کلی علافی فهمیدم مشکل از زیف سوکت پروگرامرم بود! :rolleyes: ببین با کابل ISP میتونی میکرو را روی مدار یا برد برد پروگرام کنی؟؟ اگه بازم نشد با میکروی دیگه امتحان کن شاید مشکل از میکرو باشه.
        در مورد ال سی دی چند مدل 2*16 داریم که ترتیب پایه هاشون فرق داره! سعی کن دیتا شیت ال سی دی جدید رو پیدا کنی و با قبلیه مقایسه کن
        کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X