اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای تعمیر شارزر موبایل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای تعمیر شارزر موبایل

سلام به همه
    در این تاپیک قد دارم با کمک هم این شارزرا رو درست کنیم
    الان 3تا شارزر رسیده دستم ( یعنی ماله خودمه ) و بهنظر من گوشش بازه که نتونیم اونو تعمیر کنیم
    امروز یکی رو هر کار کردم درس نشد نمیدونم چه مرگشه
    معمولا این نوع شارزر ها رو تو چه قسمتهایی باید مورد بررسی قرار بدیم ؟؟
    فردا عکس میزارم :nerd:
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

پاسخ : کمک برای تعمیر شارزر موبایل

اگه از این چینی ها اند ارزش تعمیر برای استفاده رو ندارن .

ریپل خروجی شون اونقدر زیاده که من بهش led وصل کردم چشمک زدنشو به وضوح میدیدم

ولی برای یادگیری خوبه. منم یه چند تایی دارم :

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina8

خدا به گوشیایی که به اینا وصل میشن رحم کنه
      جهان سوم جايي است که هر کس بخواهد مملکتش را آباد کند، خانه اش خراب مي شود و هر کس که بخواهد خانه اش آباد باشد، بايد در تخريب مملکتش بکوشد
      دکتر محمود حسابی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina8

سلام
        ممنون
        من 13001 رو و یه زنر 6.8 رو عوض کردم و همچنین خازن 400ورودی رو ولی خروجی نداره به نظرتو مشکل از چیه ؟؟
        ببینیم میشه یکی راه انداخت ؟؟؟ :redface:

دیدگاه

سلام
          زدم ترکید

دیدگاه

مبارکه

منم یه دفه اومدم تعمیر کنم همینطوری شد . ترانزیستور و خازن ورودی رو عوض کردم زدم به برق %-( X_X .

فکر میکنم به خاطر اینه که ترتیب پایه های 13001 اونا با مال ما فرق داره

یا وقتی میسوزه یه جایی از مدار اتصال کوتاه میشه که وقتی ترانزیستور رو عوض میکنیم اون اتصال کوتاه دوباره ترانزیستور رو میسوزونه .

دیدگاه

سلام
              نه مقاومت ورودی 2.2 اهم نیم وات بود عوض کردم یه زنر 6.8 رو عوض کردم و 13001 رو هم عوض کردم
              بعد فقط اشتباه کردم خازن 400 رو عوض نکردم ولی با مولتی و سلف متر چک کردم درس بودش پس ایرادش از چیه که جریان زیاد کشید و دوباره 13001 و مقومت 2.2 ورودی رو ترکوند ؟؟
              دوستان صاحب فن ؟؟

دیدگاه

اکثر ترانزیستورهای 13001 و 13003 دو نوع ترتیب پایه دارن.رو بعضی ها نوشته 13001b و بعضی های دیگه بدون پسوند هستن.
                ترتیب پایه های اینا با هم فرق داره.
                اگه تو یه جهت ترانزیستور رو زدین دیدین میسوزه؛ باید ترانزیستور رو برعکس کنید.البته برعکس زدن ترانزیستور باعث سوختن زنر و ترانزیستور C945 هم میشه(رو بعضی ها فقط 13001 هست بعضی ها هم دو ترانزیستورین).
                معمولا رو همشون یه زنر 5.1 یا 5.6 ولتی هستش می تونید با تغییر زنر ولتاژ خروجی رو بالا پایین کنید اگه اشتباه نکنم ولتاژ خروجی حدود 0.7 ولت کمتر از ولتاژ زنر میشه.
                موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
                  اکثر ترانزیستورهای 13001 و 13003 دو نوع ترتیب پایه دارن.رو بعضی ها نوشته 13001b و بعضی های دیگه بدون پسوند هستن.
                  ترتیب پایه های اینا با هم فرق داره.
                  اگه تو یه جهت ترانزیستور رو زدین دیدین میسوزه؛ باید ترانزیستور رو برعکس کنید.البته برعکس زدن ترانزیستور باعث سوختن زنر و ترانزیستور C945 هم میشه(رو بعضی ها فقط 13001 هست بعضی ها هم دو ترانزیستورین).
                  معمولا رو همشون یه زنر 5.1 یا 5.6 ولتی هستش می تونید با تغییر زنر ولتاژ خروجی رو بالا پایین کنید اگه اشتباه نکنم ولتاژ خروجی حدود 0.7 ولت کمتر از ولتاژ زنر میشه.
                  موفق باشید.
                  اینم ممکنه باشه ولی مورد استفاده من 13001 بود جالبیش اینه که وقتی ترکید دقیقا مثل ترانزیستور قبلیش شد پس فک کنم مشکل از یه جای دیگش باشه نظری چیزی ؟؟؟بازم 13001 یه 10تایی میخرم بابت اطمینان
                  الان دیودزنرشم سالمه و بقیه چیزاش بجر مقاومت 2.2 ورودیش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                    اینم ممکنه باشه ولی مورد استفاده من 13001 بود جالبیش اینه که وقتی ترکید دقیقا مثل ترانزیستور قبلیش شد پس فک کنم مشکل از یه جای دیگش باشه نظری چیزی ؟؟؟بازم 13001 یه 10تایی میخرم بابت اطمینان
                    الان دیودزنرشم سالمه و بقیه چیزاش بجر مقاومت 2.2 ورودیش
                    سلام.من با این منابع زیاد کار کردم یک زمانی باهش درایور ال ای دی میساختم خیلی خوب نبود.بعضا هم ترانزیستورش میترکید.بله همونطور که دوستان گفتن 13001 و 13003 و کلا این خانواده پایه هاشون تو مدلهای مختلف جاش متغییره من حتی یک تاپیک زدم که چرا اینطوره خلاصه حتما با مولتی متر چک کن و بیست و کلکتور و امیتر رو پیدا کن و سرجایه خودشون لحیم کن.نکته دوم اینکه اکثرا مقاومت که به پایه ها هم متصله دچار ایراد میشه اونم چک کن و c945 هم چک کن تعداد زیادی قطعه نداره راحت تعمیر میشه.اگه و اگه دقت کن اگه ترانسش درست پیچیده شده باشه
                    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                      سلام.من با این منابع زیاد کار کردم یک زمانی باهش درایور ال ای دی میساختم خیلی خوب نبود.بعضا هم ترانزیستورش میترکید.بله همونطور که دوستان گفتن 13001 و 13003 و کلا این خانواده پایه هاشون تو مدلهای مختلف جاش متغییره من حتی یک تاپیک زدم که چرا اینطوره خلاصه حتما با مولتی متر چک کن و بیست و کلکتور و امیتر رو پیدا کن و سرجایه خودشون لحیم کن.نکته دوم اینکه اکثرا مقاومت که به پایه ها هم متصله دچار ایراد میشه اونم چک کن و c945 هم چک کن تعداد زیادی قطعه نداره راحت تعمیر میشه.اگه و اگه دقت کن اگه ترانسش درست پیچیده شده باشه
                      سلام همشهری ممنون
                      چطوری که یه ترانزیستور ترکیده پایه هاشو پیدا کنم ؟؟؟
                      لینک همین بحث پایه هارو اینجا میزاری ؟
                      اره من 2تا داشتم یکی ترانسش داغون شده بود پس فهمیدم ( یعنی یه پایش قطع بود ) بدرد دیگه نمیخوره ؟
                      با این دستگاه ترانسای سوئیچینگ میشه ترانس معمولی ساخت ممنون ؟
                      منظور از C945 چیه ؟

دیدگاه

من اصلا از اینا دل خوشی ندارم :angry:
                        برای کاری 15 تا یک مدل گرفتم هرکدوم یک ولتاژ م داد :surprised:
                        بین 5 تا 7 ولت دقیقا هم مشابه بودن فکر کنم تو ترانس پیچیشون خوب دقت نشده بود :eek:
                        همونطور که دوستان میگن به شدت ریپل داره من ریپلشو با خازن 1000 میکرو گرفتم
                        ولی بازم بگیر نگیر داره وقت نکردم با اسکوپ خروجی بگیرم ولی مثل اینکه نویز زیادی داره چون مدار من هر ساعت یک جور کار می کرد !!!
                        نکته جالبش واسه من اینه که پل دیود نداره !!! اگه کسی می دونه چرا توضیح بده ممنون میشم .
                        و اینکه من می دیدیم یک دفعه خروجی قطع میشه نگاه می کردم لحیم یک پایه کنده شده . خلاصه داستان ها داشتم با این .
                        و در آخر دفعه بعد که رفتم دوباره خریدم ازش مدار توش فرق داشت :sad: باز روز از نو روزی از نو :cry2:
                        اگه یکی از این مدار ها رو قدم به قدم تحلیل کنیم که ببنیم هر قطعش چه کاری انجام میده شاید بشه یه کارایی روش کرد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                          سلام همشهری ممنون
                          چطوری که یه ترانزیستور ترکیده پایه هاشو پیدا کنم ؟؟؟
                          لینک همین بحث پایه هارو اینجا میزاری ؟
                          اره من 2تا داشتم یکی ترانسش داغون شده بود پس فهمیدم ( یعنی یه پایش قطع بود ) بدرد دیگه نمیخوره ؟
                          با این دستگاه ترانسای سوئیچینگ میشه ترانس معمولی ساخت ممنون ؟
                          منظور از C945 چیه ؟
                          سلام.خب یک نقشه از همین مدارهایه تک ترانزیستوری یا دو ترانزیستوری پیدا کن (تو نت فراونه) بعد ببین بیس و کلکتور و امیتر به هر کدوم به کجا وصل شدن بعد ترانزیستوری که خریدی رو با مولتی متر پایه هاشو مشخص کن و وصل کن و یادت باشه احتمالا مقاومت یا مقاومت هایه وصل به پایه ها رو هم چک کنی. اون لینک که گفتی یادم رفته کجاست ماله خیلی ساله پیشه.عموما ترانسه اینها به این زودی خراب نمیشه.c945 منظورم یک ترانزیستوره که بعضا تویه این مدل منبع تغذیه هست.بله با دستگاهی که ترانسه سوئیچینگ میبندن میشه ترانسه به قوله شما معمولی بست کلا اون دستگاهها بیشتر برایه ترانسه معمولیه مگر دستگاههایه خاص.
                          منم مثله جنابه فول-جاب اصلا از این مدل تغذیه (ترانزیستوری) دله خوشی ندارم.به نظره من با آی سی بسازید.
                          ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

اینم باید با نرم افزار طراحی کرد دیگه درسته ؟؟؟
                            اخه باید راهی واسه تعمیرشون باشه ؟؟

دیدگاه

سلام به همه دوستان

این مدارات
                              1- بعضی مدلهاش پدر و مادر دار نیستند یعنی بقول آقای جبراییلی یک جور چشم بندی هستند قطعاتی مثل اپتو کوپلر رو بردشون هست که نشونه طراحی پدر و مادر داره ولی اون قطعه الکیه و اصلا تو مدار نیست
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=79833.msg483865#msg483865

2- بعضی مدلهاش پدر و مادر دارند اینو از طراحی بردش میشه فهمید قطعاتی بیشتر از یه دونه 13001 و ترانس و سه چهار تا مقاومت دارند در ورودی شون از پل دیود استفاده شده خازت صافی خروجیش پدر و مادر داره این سری شارژر ها معمولا سیم رابطش یا کانکتور اتصال به گوشیش خراب میشه یا در نهایت در اثر ضربه لحیم سردی پیدا میکنند
                              3- سری بعدی بینابین این دو تا هستند خیلی بد نیستند خیلی هم عالی نیستند بازاری های بهش های کپی میگن بقولی کپی با کیفیت بالا

اگه مدل اولی بتورتون خورد مستقیما تو سطل زباله بندازین یا حداقل برای کارهای حساس بکارش نبرین
                              مدل دوم رو میتونین براحتی استفاده کنین
                              در رابطه با مدل سوم احتیاط کنین اگه دیودش بصورت پل نیست اونو بصورت پل در بیارین خازن صافی خروجیشو جنس خوب بذارین .وصل کردن یک دیود زنر به موازات خروجی ( با ولتاژی حدود یک ولت بالاتر از ولتاژ منبع تغذیه ) میتونه مدارتون رو از ولتاژ بالایی که تغذیه تون ممکنه بده حفاظت کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X