اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک! برای تقویت دستگاه اکو تندر از چه امپلیفایری استفاده کنم؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک! برای تقویت دستگاه اکو تندر از چه امپلیفایری استفاده کنم؟؟

سلام من میخوام یه دستگاه اکو تندر رو قسمت آمپلیفایرش رو تعویض و تقویت کنم که بتونه حداقل 10 تا باند 12 اینچی رو به خوبی راه بندازه
    توضیحات:
    امپلی فعلی دستگاه شامل دوتا برد مجزا یعنی دو کانال خروجی و هر کانال دو خروجی 8اهم که میشه چهار تا خروجی هشت اهم
    امپلیفایر فعلی هشت تا ترانزیستور 2n3055داره یعنی چهار تا برای هر کانال
    و با این چهار خروجی چهار تا باند مسجدی که هر باکسش دوتا باند 12اینچی داخلش هست رو به صورت ناپایدار داره جواب میده یعنی داره هشت تا باند رو به صورت مریض راه میندازه
    من یه آمپلیفایر میخوام که از این قویتر باشه و بتونه 10 یا 12 تا باند رو راه بندازه
    تغذیه دستگاه اکو هم 50ولت دوبل 10آمپر هست
    پیشنهاد اول خودم دوتا مدار 100وات با چهار تا 250N هست
    پیشنهاد دوم چهار تا مازیتون بسازم هر خروجی اکو رو بدم به 2تا مازیتون.
    پیشنهاد سوم av400
    پیشنهادهای بعدی هم با شما

پاسخ : کمک! برای تقویت دستگاه اکو تندر از چه امپلیفایری استفاده کنم؟؟

به نظر من اون چیزی که شما میخوای av400 باید استفاده کنی این av400 خودش به تنهایی 12 تا باند رو درایو میکنه ولی تغذیه اش رو باید بتونی تامین کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
      به نظر من اون چیزی که شما میخوای av400 باید استفاده کنی این av400 خودش به تنهایی 12 تا باند رو درایو میکنه ولی تغذیه اش رو باید بتونی تامین کنی
      درود بر داداش عزیز خوبی؟
      واقا چه طوری میتونه 12 تا باند رو جواب بده مگه این بنده خدا av400 چند واته 400 که بیشتر نیست اگه برای اون بلندگو مسجدی باشه اونا که خیلی قوی واقا میتونه 12تا از اونا رو جواب بده اونا که هر کدومش 200 واته
      این که میگین 12تا جواب میده 12 تا بلند گو رو موازی میکنیم ؟؟ این جوری که از 1اهم هم کم تر میشه نه ؟؟؟ راستی شما ساختی Av400رو ؟؟یک led داره اون برای چیه ؟؟؟ وقتی امپ کم میاره مال من روشن میشه
      Fail Never
      گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
      دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jooly
        راستی شما ساختی Av400رو ؟؟یک led داره اون برای چیه ؟؟؟ وقتی امپ کم میاره مال من روشن میشه
        داداش اون کلیپ کردن امپ رو نشون میده
        نباید روشن بشه اگه تغذیه مناسب استفاده بکنی
        کلیپ هم که ولتاژ دیسی تو خروجی هست دیگه...
        زکات علم نشر آن است
        بیشتر با من اشنا بشین :
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
        ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نه جولی جان من نساختم این که گفتم حرف استاد اشک بود ایشون ساختن و 12 تا باند رو باهاش درایو کردن
          به نظر من دیگه ساختن این امپا فایداه ای نداره وقتی نمیشه از قدرتش استفاده کرد در ضمن هزینه تغذیش هم خیلی بالاست

دیدگاه

ببخشید میشه منو راهنمایی کنید؟؟
            اگر ۲تا امپلی ماسفت که چهار تا 250N داره رو بسازم جواب میده ده تا ۱۲ اینچی رو؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid_azizi
              ببخشید میشه منو راهنمایی کنید؟؟
              اگر 2تا امپلی ماسفت که چهار تا 250N داره رو بسازم جواب میده ده تا 12 اینچی رو؟
              سلام
              اول جواب سوالت رو میدم بعدم یک درخواست ازت دارم
              جواب : می تونی از همون مدار که از 4 تا irfp250n استفاده کرده براش بسازی من با یک دونه از اون مدار 4 تا 12 اینچ و 2 تا 10 اینچ رو درایو کردم .البته به اهم باندهات هم بستگی داره مثلا" اگر از این فول رنج ها باشه 16 اهمه که می تونی به هر خروجی 4 تا باند 16 اهمی وصل کنی ولی اگر از این باند های دو راهه باشه امپدانس هر باند 8 اهم هست و به هر خروجی می تونی 2 تا باند وصل کنی.
              درخواست : می تونی از مدارات داخلی این اکو امپلی فایر چند تا عکس برام بزاری؟؟؟
              با تشکر

دیدگاه

مرسی بابت جواب هوشمندانه ات در مورد اهم باند
                اگر چهار تا دارلینگتون بسازم بنظرتون بهتر جواب نمیده؟
                محمد اگه اون دارلینگتونه(مازیار) بتونه دوتا از همون فول رنجای دو راهه که ۸ اهم هست رو راه بندازه ۴تاشو میسازم میدم به هشت تا باند
                عکس هم چشم میگیرم میفرستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid_azizi
                  مرسی بابت جواب هوشمندانه ات در مورد اهم باند
                  اگر چهار تا دارلینگتون بسازم بنظرتون بهتر جواب نمیده؟
                  محمد اگه اون دارلینگتونه(مازیار) بتونه دوتا از همون فول رنجای دو راهه که ۸ اهم هست رو راه بندازه ۴تاشو میسازم میدم به هشت تا باند
                  عکس هم چشم میگیرم میفرستم
                  متاسفانه مازیتون به اتصال کوتاه خروجی حساسه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                    متاسفانه مازیتون به اتصال کوتاه خروجی حساسه
                    کاملا" موافقم دارلینگتونه با اولین اتصال می سوزه ولی اون ماسفته مقاوم تر هست

دیدگاه

سلام میتونی از مدار 250وات که سام گذاشته بود هم استفاده کنی من مشابه مدار فوق رادر یکی از دستگاههای اکو قهرمان دیدم به راحتی 4تا از این باندای جفت بلنگوی مسجدی رو ساپورت میکرد اینم ادرسش :
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=84746.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X