اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت یک مدار دوطرفه صوتی مانند آیفون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت یک مدار دوطرفه صوتی مانند آیفون

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    ایفون خونه ما مدت ها بود که صداش قطع شده بود و فقط به محظ اینکه کسی زنگ میزد در رو فقط باز میکردیم و حداقل خوبیش این بود که برای باز کردن در دیگه تو حیاط نمیرفتیم ولی الآن از شانسمون دیگه در هم باز نمیکنه این بود که به سرم زد یه با همکاری شما یه مدار برای آیفون درست کنم که با استفاده از منبع تغذیه آیفون و میکرفون و بلندگوهای جلوی درب و گوشی بشه همون مداری با قابلیت ارتیاط و مکالمه
    اصلا خودش یه آیفونه دیگه !
    حالا سوال اینجاست که برای این کار باید در مسیر آمپلی فایر گزاشت که سیگنال رو تقویت کنه
    اصلا برای شروع باید چیکار کرد؟
    اگر تجربه ایی داردی لطفا اینجا قرار بدید :wow:
    خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
    "دکتر علی شریعتی"

پاسخ : ساخت یک مدار دوطرفه صوتی مانند آیفون

سلام
    بعنوان شروع ، اول سیمهای رابط بین پنل دم در و گوشی داخل خونه رو چک کنین بیشتر خرابیهای آیفون از سیمهای رابطه

دیدگاه

این که گفتم آیفون خراب شده بهانه ایی شد تا در زمینه ساخت مداری مانند آیفون قدم برداریم
      راستشو بخواید من بیشتر مدارهای مخابراتی رو دیدم و در دانشگاه در مورد موج کریر و انواع مدولاسیون ها مطالعه کردیم
      که به صورت بی سیم صدا رو منتقل میکنند ولی برای انتقال صوت با سیم و در فواصل دور که تضعیف هم داریم چطور باید عمل کرد
      بیاید این تایپیک رو از دید طراحی نگاه کنیم نه از دید تعمیر :cry2:
      خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
      "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajad great
        این که گفتم آیفون خراب شده بهانه ایی شد تا در زمینه ساخت مداری مانند آیفون قدم برداریم
        راستشو بخواید من بیشتر مدارهای مخابراتی رو دیدم و در دانشگاه در مورد موج کریر و انواع مدولاسیون ها مطالعه کردیم
        که به صورت بی سیم صدا رو منتقل میکنند ولی برای انتقال صوت با سیم و در فواصل دور که تضعیف هم داریم چطور باید عمل کرد
        بیاید این تایپیک رو از دید طراحی نگاه کنیم نه از دید تعمیر :cry2:
        سلام نه عزیز کدوم مسیر طولانی این مسیر ها که نمیشه گفت طولانی شما میتونی با 1 وات صدارو به 200 متر با کیفیت تو گوشی آیفون منتقل کنی همون طور که تو آیفونها نیز با یه مدار ترانزیستوری که با 3 -4 تا ترانزیستور میسازند و وات کمی داره این کارو انجام میدند مثلا میتونی خودت برای تقویت صدای میکروفن از یه پری 2 ترانزیستوری به همراه یه تقویت کننده قدرت کوچک با قطعات کم مثل LM386 استفاده کنی وبه صورت دو طرفه یه مدار طرح کنی
        یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X