اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خاموش کردن اتوماتیک LCD کارکتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خاموش کردن اتوماتیک LCD کارکتری

دوستان بنده در یک پروژه میخواهم بعد از یک مدت زمان مشخص شده lcd به صورت اتوماتیک خاموش بشه برای این کار باید چه کار کنم و از طرفی میخوام کاری کنم که اگر تا یک مدت زمانی هیچ فعالیتی صورت نگرفته کلا منبع تغذیه میکرو قطع بشه اگر کسی راه حلی داره ممنون میشم
    یافته هایت را با باخته هایت مقایسه کن اگر خدا را یافتی هر چه باختی مهم نیست .

فریم ورک تحت وب ایرانی گتنا نسخه هشتم منتشر شد در این نسخه کتابخانه PDO اضافه شده است .

پاسخ : خاموش کردن اتوماتیک LCD کارکتری

از دستورات زیر استفاده کنید

DISPLAY OFF نمایشگر ال سی دی رو خاموش می کنه

POWER DOWN برای میکرو که اون رو خاموش می کنه و برق رو باید از طریق نرم افزاری و رله و ... قطع کنی

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

ممنونم اما من از کد ویژن و زبان سی استفاده میکنم لطفا دستورات سی را بگویید که چطور بکلایت رو خاموش کنم .

فریم ورک تحت وب ایرانی گتنا نسخه هشتم منتشر شد در این نسخه کتابخانه PDO اضافه شده است .

دیدگاه

بکلایت با دستور خاموش نمیشه. باید با یه ترانزیستور درایوش کنی و ترانزیستور رو وصل کنی به یکی از پایه های میکرو و توسط اون پایه ترانزیستور و بکلایت LCD رو کنترل کن

دیدگاه

میشه بگید ترانزیستور رو چطوری وصل کنم ؟یک شماتیک و یا توضیحی بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gtna
            میشه بگید ترانزیستور رو چطوری وصل کنم ؟یک شماتیک و یا توضیحی بدید
            شما باید از ترانزیستور به عنوان یک سوئیچ استفاده کنی
            http://andybrown.me.uk/wk/wp-content/images//lcdAdjustments/circuit.png

از ترانزیستورهای دیگه c945 و ... می تونید بهره ببرید

دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
            وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
            او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

دیدگاه

از این روش استفاده کنید

include <Wire.h>
              include <LiquidCrystal_I2C.h>

// Initialize the LCD with the I2C address (0x27 in this example)
              LiquidCrystal_I2C lcd(0x27, 16, 2); // Adjust the dimensions if needed

void setup() {
              lcd.init(); // Initialize the LCD
              lcd.backlight(); // Turn on the backlight initially
              lcd.setCursor(0, 0);
              lcd.print("LCD Standby Mode");
              }

void loop() {
              // Your main loop code here

// Wait for a few seconds (adjust the delay as needed)
              delay(5000);

// Turn off the backlight to enter standby mode
              lcd.noBacklight();

// Additional logic or tasks can be performed here
              }

دیدگاه

بنظرم که برای تغذیه lcd یه ترانزیستور بزار که ورودیشو از میکرو بگیره بتونی خاموش روشنش کنی. حتی میتونی فقط بک لایتش رو کنترل کنی.

برای میکرو هم میتونی از مدهای sleep استفاده کنی یا همچین چیزی.. چون اگه نرم افزار تغذیه میکرو رو خارج کنه دیگه نمیتونه خودش خودشو روشن کنه مگر با یک مکانیزم دیگه..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X