اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطعات ناشناخته

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطعات ناشناخته

دوستان سلام
    شاید برای شما هم پیش اومده باشه که توی یه مداری یک یا چند قطعه باشه که اسمش رو ندونید و از اون مهمتر از عملکرد اطلاع نداشته باشین
    برای بنده که بارها اتفاق افتاده!!(شاید از اطلاعات بسیار محدود من باشه،که حتما همینطوره :mrgreen
    برای نمونه این قطعه که عکسش رو گذاشتم چیه و چه کاربردی داره

و این داخلش(در ضمن این قطعه پلمپ نیست و این می تونه دلیل بر حساس نبودن و یا تکنولوژی پایین اون باشه)

دوستان اگر کسی به قطعه جدیدی برخورد کرد ،بذاره تا ما هم ببینیم و یاد بگیریم
    ممنون
    ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

پاسخ : قطعات ناشناخته

منم یکی از همینا دارم دقیقا منم از توی ویدیو دراوردم و نمیدونستم چیه :mrgreen:
    البته دوتا ازشون داشتم که یکیشون رو خورد کردم :mrgreen: و تنها اطلاعی که راجع بهشون دارم اینه که روی همونی که خوردش کردم نوشته بود : Delay Line .

دیدگاه

delay line همونطور که از اسمشون پیداست برای ایجاد تاخیر بکار میرن و یک تاخیر در حدود 63.9 میکرو ثانیه رو برای اینکدینگ و دیکدیندگ سیگنال رنگی پال ایجاد می کنند .

دیدگاه

ممنون از همه دوستان
        نوشته اصلی توسط mohsen++
        delay line همونطور که از اسمشون پیداست برای ایجاد تاخیر بکار میرن و یک تاخیر در حدود 63.9 میکرو ثانیه رو برای اینکدینگ و دیکدیندگ سیگنال رنگی پال ایجاد می کنند .
        شما مطمئنید...آخه همونطور که گفتم از ظاهر و باطن این قطعه بر میاد که دقت بالایی نداشته باشه ..آیا میشه برای چینی کار مهمی به این قطعه اعتماد کرد؟....و آیا این قطعه بدرد مدار دیگه ای هم میخوره؟
        ...
        ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

اطلاعات تکمیلی :

ویکیپدیا :

http://en.wikipedia.org/wiki/Delay_l...ic_delay_lines

پتنت ثبت شده شرکت asahi glass co. japan:

http://www.google.com/patents/US3598619

یه پروژه با delay line که 32بیت اطلاعات روش ذخیره کرده :

http://hackaday.com/2012/11/09/stori...iece-of-glass/

دیدگاه

ممنون از همگی بالاخص Sin8 برای توضیحات تکمیلیشون :agree:
            و امــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ـــا
            ایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن چــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیــــــــ ــــــــه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بینوایان
              ممنون از همگی بالاخص Sin8 برای توضیحات تکمیلیشون :agree:
              و امــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ـــا
              ایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن چــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیــــــــ ــــــــه

باید فیلتر(رزوناتور) سرامیکی باشه. بیشتر توی کنترل های گیرنده های تلوزیون و این جور چیزا هستش.
              Ceramic resonator

دیدگاه

همونطور که جناب Rohalamin فرمودند این saw filter هست یک جور فیلتر میانگذره ( همانند فیلتر if 10.7 مگا هرتز و یا فیلتر if 455 کیلو هرتز رادیو ) و برای جدا سازی ساب کریر صدا از سیگنال base band بکار میره معمولا سه مقدار داره 4.5 مگا هرتز برای استاندارد امریکایی ( و احیانا ژاپن اونایی که استاندارد رنک ntsc داشتند ) ، 6.5 مگا هرتز برای شوروی سابق ، 5.5 مگا هرتز برای بقیه کشورها .

این فیلتر در ورودی مدار آشکار ساز صدا قرار میگیره .

پانوشت : ببخشید اشتباهی سینا نوشته بودم :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                  همونطور که جناب سینا فرمودند این saw filter هست یک جور فیلتر میانگذره ( همانند فیلتر if 10.7 مگا هرتز و یا فیلتر if 455 کیلو هرتز رادیو ) و برای جدا سازی ساب کریر صدا از سیگنال base band بکار میره معمولا سه مقدار داره 4.5 مگا هرتز برای استاندارد امریکایی ( و احیانا ژاپن اونایی که استاندارد رنک ntsc داشتند ) ، 6.5 مگا هرتز برای شوروی سابق ، 5.5 مگا هرتز برای بقیه کشورها .

این فیلتر در ورودی مدار آشکار ساز صدا قرار میگیره .
                  ممنون از توضیحات ارزشمندتون

منظورتون قطعه اولیست یا این قطعه سه پایه دومی

متشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X