اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اختلاف فاز تو الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اختلاف فاز تو الکترونیک

دوستان سلام
    اگه میشه از مواردی که تو الکترونیک بحث اختلاف فاز مطرح میشه مثالهایی بزنید تا با مفاهیم اختلاف فاز تو الکترونیک بطور کاربردی آشنا بشم (راستی اگه سوال بی ربطی و نامفهومی پرسیدم بذارید به حساب کم سوادیم)

پاسخ : اختلاف فاز تو الکترونیک

سلام.
    من در این مورد اطلاعات زیادی دارم و کار هم کردم . لطفا واضحتر و باز تر خواسته خود را بگو. منتظرم.
    در دگرگونی احوالات است که جوهره مردان بزرگ روزگار مشخص می شود.

دیدگاه

راستش من این ترم مدار داشتم که فصلهای اخر در مورد ولتاژ های سینوسی و فازورها و ... بود که بیشتر جنبه محاسباتی داشت و چون درس اندازه گیری رو هم تو این ترم داشتم تقرببا کاربرد شو تو مباحث قدرت فهمیدم حالا برای اینکه با کاربردش تو مباحث الکترونیک آشنا بشم از دوستان خواستم یه مثال از کاربرد این مباحث تو الکترونیک بزنند تا یه دید کاربردی نسبت به موضوع دستم باشه و فقط محاسبات ریاضی نکنم

دیدگاه

فرض کن میخواهی از برق شهر نمونه برداری کنی ودر میکرو از آن استفاده کنی. ساده ترین راه استفاده از ترانس کاهنده است . اما اختلاف فاز بین اولیه وثانویه باعث عدم انطباق نمونه با اصل خود میشود.
        راه بهتر را خودت فکر کن . یا فرض کن میخواهی ضریب توان را در یک مصرف کننده بدست آوری. طراحی چنین سیستمی مستلزم بدست آوردن اختلاف فاز بین ولتاژ و جریان است. این را هم به عنوان یک پروژه انجام بده. در ضمن درس مدار بیشتر از آنکه فکر کنی مهم است و در آینده ما تاثِر گذار. اگر سوالی بود خوشحال میشوم کمکی کنم.
        در دگرگونی احوالات است که جوهره مردان بزرگ روزگار مشخص می شود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X