اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای ولتاژ رفرنس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای ولتاژ رفرنس

سلام به همگی
    من با مگا8 میخوام یه سری پارامتر مثل ولتاژ و جریان و دما و... رو اندازه گیری و کنترل کنم, از اونجایی که ورودی من باطری هست, در جریان کشی ولتاژ باطری یه مقدارافت میکنه و پایه رفرنس هم که به vcc وصله و کلا رفرنس درست حسابی تو مدار ندارم کلا اندازه گیری ها با خطلی زیاده همراهه
    میخواستم برای ایجاد ولتاژ رفرنس 5 ولتی ازتون راهنمایی بگیرم که از چی استفاده کنم بهتره, درضمن من ورودیم باطری هست و وقتی پره 8.25 و وقتی خالیه 6.3 ولت میشه یعنی ورودیم متغییره
    اولویت ها هم اولا خطاش کم باشه زیر 0.1-+ ولت
    و نکته دوم اینکه باید جمع و جور باشه اندازه lm336 خیلی خوبه تو همون حد باشه, متاصفانه lm336 ولتاژش 4.8 تا 5.2 نوسان داره!! oo: (تو دیتاشیتش گفته)
    ADR292GR رو هم در نظر دارم ولی یه کم جا زیاد میخواد اگه پگیج اندازه ترانزیستوریش بود خیلی عالی میشد
    tl431 هم هست ولی اطلاعاتی ازش ندارم و نمیدونم چه جوری باید ببندمش برا استفاده
    ممنون
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

پاسخ : راهنمایی برای ولتاژ رفرنس

از ولتاژ رفرنس داخلی میکرو استفاده کن که 2.56 هستش که اگه تغذیه مبکرو بین 2.7 تا 5 ولت تغیر کنه اون ثابته
    .The best question deserves a better answer
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
    «پناه»می برم «به خدا»
    از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
    محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X