اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دیمر دیجیتال برای power led

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دیمر دیجیتال برای power led

سلام
    من خیلی با الکترونیک آشنایی ندارم برای همین راهنمایی میخواهم
    از شما دوستان

فرض کنید 15 عدد پاور led 1 وات داریم که بوسیله یک درایور 12-18 (ورودی برق شهر و خروجی
    DC 45-67 ولت) روشن میشه. مشکل اینجاست که نور در یک لحظه روشن میشه میخواهم بدونم
    امکان روشن شدن آهسته پاور led وجود داره؟
    میخواهم زمانی که برق وصل میشه نور در یک مدت زمان مشخص (مثلا 30 دقیقه) از حداقل
    به حداکثر برسه و زمانی که برق قطع میشه نور از حداکثر به حداقل برسه و در انتها خاموش بشه.
    توی بازار که هر چی گشتم چنین چیزی پیدا نکردم، البته یک آدم با انصاف پیدا شد و میگفت برات
    میسازم به قیمت 220 هزار تومن تصویر: :eek: من هم شاخام زده بود بیرون از مغازه خارج شدم

خوب آیا میشه همچین چیزی ساخت؟ آیا میتونم از درایور استفاده کنم؟
    میشه مدار دیمر رو بعد از خروجی درایور قرار داد.
    یک نکته من نمیخواهم دستم دخیل باشه یعنی سر یک ساعت مشخص که برق وصل شد فرایندی که در بالا گفتم اتوماتیک انجام بشه
    خروجی آمپر هم بیشتر از 320میلی آمپر (برای led 1 وات) یا 700 میلی آمپر (برای led 3 وات) نباید باشه (خود شما که استادید در این مورد)

با تشکر

پاسخ : دیمر دیجیتال برای power led

به احتمال زیاد شما چنین چیزی رو برای آکواریوم می خواید.
    با درایور نمی شه همچین کاری کرد چون درایور ها جریان ثابت هستند و دیم شدن یعنی تغییر جریان ،در نتیجه این دو متضاد همند.
    در ضمن 220 هزار تومن واسه یه همچین چیزی کاملا منصفانه است . ارزش کار رو پایین نیارید . اگه نمی خواید هزینه کنید خودتون بسازید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین بنیامین پور
      به احتمال زیاد شما چنین چیزی رو برای آکواریوم می خواید.
      با درایور نمی شه همچین کاری کرد چون درایور ها جریان ثابت هستند و دیم شدن یعنی تغییر جریان ،در نتیجه این دو متضاد همند.
      در ضمن 220 هزار تومن واسه یه همچین چیزی کاملا منصفانه است . ارزش کار رو پایین نیارید . اگه نمی خواید هزینه کنید خودتون بسازید .
      من ارزش کار رو پایین نیاوردم منتهی انتظار داشتم با 100 تومن بشه جمعش کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sysman2007
        من ارزش کار رو پایین نیاوردم منتهی انتظار داشتم با 100 تومن بشه جمعش کرد
        چون شما یه دونه می خوای از نظر قیمت خیلی فرق داره با وقتی که مثلا 10 تا بخوای ،یا یه تعدادی بخوای که مثلا در هر ماه تکرار پذیر باشه .
        در این صورت قیمتش همون حدودای 100 تومن می شه .واگه تعداد بالاتر باشه باز هم قیمت پایین تر میاد .
        ولی برای یک عدد شما حساب بکن طرف باید طراحی بکنه ،برنامه نویسی واسه تایمینگش بکنه ،PCB بزنه ،خرید قطعات از بازار انجام بده (هم وقت هم هزینه)،مونتاژ بکنه ...
        حالا واسه اینکه کمتر پول طراحی بدید پیشنهاد می دم که یه منبع تغذیه ی 24 ولت 3 آمپر (قیمتش حدود 20 تا 25 تومنه) بخرید و یه PCB برای LED هاتون با چیدمان 3 تا مجموعه ی 6 تایی که سری شده باهم و در نهایت موازی شده ،بزنید (قیمتش حدود 10 تا 15 تومن،تازه توی این سایت هم براتون انجام می دن و بعضا بدون هزینه )و بعد به طراح فقط پول واسه دیمر دیجیتال بدید که نباید بیشتر از 100 تومن بگیره .
        برای بعد کار هم کامل بهتون می گم چی کار کنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sysman2007
          سلام
          من خیلی با الکترونیک آشنایی ندارم برای همین راهنمایی میخواهم
          از شما دوستان

فرض کنید 15 عدد پاور led 1 وات داریم که بوسیله یک درایور 12-18 (ورودی برق شهر و خروجی
          DC 45-67 ولت) روشن میشه. مشکل اینجاست که نور در یک لحظه روشن میشه میخواهم بدونم
          امکان روشن شدن آهسته پاور led وجود داره؟
          میخواهم زمانی که برق وصل میشه نور در یک مدت زمان مشخص (مثلا 30 دقیقه) از حداقل
          به حداکثر برسه و زمانی که برق قطع میشه نور از حداکثر به حداقل برسه و در انتها خاموش بشه.
          توی بازار که هر چی گشتم چنین چیزی پیدا نکردم، البته یک آدم با انصاف پیدا شد و میگفت برات
          میسازم به قیمت 220 هزار تومن تصویر: :eek: من هم شاخام زده بود بیرون از مغازه خارج شدم

خوب آیا میشه همچین چیزی ساخت؟ آیا میتونم از درایور استفاده کنم؟
          میشه مدار دیمر رو بعد از خروجی درایور قرار داد.
          یک نکته من نمیخواهم دستم دخیل باشه یعنی سر یک ساعت مشخص که برق وصل شد فرایندی که در بالا گفتم اتوماتیک انجام بشه
          خروجی آمپر هم بیشتر از 320میلی آمپر (برای led 1 وات) یا 700 میلی آمپر (برای led 3 وات) نباید باشه (خود شما که استادید در این مورد)

با تشکر
          سلام دوست عزیز.
          اگه بتونین دیتاشیت دراورتونو به من بدین احتمالا بتونم کمکتون کنم.
          در هر صورت اگه این درایور پایه فعال ساز خروجی ( output inable ) داشته باشه میتونین با اعمال پالس به این پایه قدرت خروجی رو کنترل کنین. یعنی کاهش فرکانس باعث کاهش نور led ها میشه، و افزایش فرکانس باعث افزایش نور.
          در هر صورت اگه اسم دقیق درایورتونو بگین من میتونم کمکتون کنم!
          تو را دانش و دين نمايد درست در رستگاري ببايدت جست
          وگر دل نخواهي كه باشي نژند نخواهي كه دائم بوي مستمند
          به گفتار پيغمبرت راه جوي دل از تيرگي ها بدين آب شوي

دیدگاه

درایورهایی که دارم شبیه به این عکس هست
            http://www.ledwv.com/en/images/led%2060w%20driver.jpg

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X