اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد پایه های PIO

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد پایه های PIO

پایه های PIO تا چه مسافتی به خوبی کار می کنن

پاسخ : سوال در مورد پایه های PIO

تا مسافتی که روش نویز نیفته
    برا هر فرکانس سیگنال فرق میکنه
    تو یک کیلو هرتز فکر کنم حداکثر 3-4 متر
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

منظور شما GPIO هستش؟
      بستگی به خیلی چیزا داره! مثلا اون مسافت شما با چه کابل یا سیمی باشه. تازه این مهمه که شما واسه چه کاری می خوایید!(که مثلا تا چه حد کفاف میده)
      تازه اگه SET/RESET شما سریع باشه یعنی بشه به عنوان سیگنال در نظرش گرفت به قول aliila به فرکانسش هم بستگی داره.

دیدگاه

ممنون می خوام یه کیبرد(ماتریسی) براش درست کنم ولی فاصلش از دستگاه (داخل رک) تا روی میز اپراتور حدود 10 تا 15 متر میشه

دیدگاه

بهتره هر سیگنالی که میاد سمت میکرو بافر باشه . با این کار بافر تعییین کننده میشود.
          { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

فکر میکنم حرف مهدی درسته.
            یا شاید هم درست باشه که مثلا اونور کلا صفحه کلید خودش یه میکرو داشته باشه و بعد با یه پروتکول مثل RS-232 یا غیره بفرستی و از طرف دیگه بگیریش.

دیدگاه

بافر؟
              بافر چه کمکی میکنه؟
              خب زیاد جالب نیست برام بخاطر یه کیبرد یه میکرو بزارم و اونور هم کامپورتم رو درگیر کنم با وجود اینکه آلانش هم کمبود پورت یوآرت دارم

دیدگاه

بافر باعث میشه سیستم میکرو از باس ها جدا بشه و معمولا بافر ها قابلیت جریان دهی بهتری دارند و باس پایدار تری ایجاد میکنند.
                یک کار دیگری که بعضی بافر ها میکنند افزایش سطح ولتاژ برای نویز گیری کمتر خط هست.
                خیلی از برد های خارجی را نگاه کنید پایه های اصلی مستقیم بیرون نمیآیند و معمولا بافر می شوند به خصوص ای سی های حساس به دلیل اینکه ممکن است با تماس دست هم آسیب ببینند معمولا بافر قرار داده میشود و بافر ها توانایی تحمل الکترواستاتیک بیشتری دارند.
                { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام و خسته نباشید .ببخشید منم یک سوال راجع به pio داشتم.گفتم اینجا مطرح کنم تا یک تاپیک کاملتری بشه.
                  اینکه وقتی با adc arm کار میکنیم حداکثر ولتاژ که به adc میدیم چقدره؟3.3 هست یا مثل avr 5 هست؟
                  توی datasheet x256 نوشته 3.3 ولی توی انجمن سرچ کردم یکی گفته بود با 5v هم میشه!!!!!! یکم سردرگم شدم .ممنون میشم جوابمو بدید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hero.seller17
                    اینکه وقتی با adc arm کار میکنیم حداکثر ولتاژ که به adc میدیم چقدره؟3.3 هست یا مثل avr 5 هست؟
                    توی datasheet x256 نوشته 3.3 ولی توی انجمن سرچ کردم یکی گفته بود با 5v هم میشه!!!!!! یکم سردرگم شدم
                    همون که دیتاشیت بهت گفت.

دیدگاه

ممنون.پس واسه ی سنسور هایی که خروجی 5 ولت میدن چه کار کنیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hero.seller17
                        ممنون.پس واسه ی سنسور هایی که خروجی 5 ولت میدن چه کار کنیم؟
                        ساده ترین راه مقسم ولتاژ هستش.
                        بهترین راه هم بافر کردن با op-amp هستش(بهره 2/3).

ADC input voltage level shifting 5V to 3.3V??

دیدگاه

یه چیزی توی شبکه های PLC خونده بودم که وقتی فاصله زیاد میشه باید از ریپیتر استفاده کنیم. کار ریپیتر اینه که میاد سیگنال رو میگیره و تقویت میکنه و بعدشم ارسال. فک کنم همین بافر رو شما وسط راه قرار بدی عین همون ریپیترها عمل میکنه. قیمت چندانی هم نداره و حدود 500 تومنن.
                          زندگی یعنی امید و حرکت
                          کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
                          سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
                          برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
                          به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

سلام ببخشید برای سرعت کم pio باید چه کار کرد؟ از pll استفاده کرد؟سرعت رفرش lcd الان خیلی پایینه ولی یه بنده خدایی گفته بود رسوندتش به 25 hz .ایا ممکنه برای at91sam7x256?????? :eek:

دیدگاه

سلام
                              اقای Rohalamin یعنی اگر adxl330 که با 3.3 ولت کار میکنه و خروجی Adc اون حداکثر 2 ولت هست را مستقیم میشه به Arm7 وصل کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X