اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد ساخت فرستنده گیرنده رادیویی ساده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد ساخت فرستنده گیرنده رادیویی ساده

سلام
    تو کار برق کشی ساختمون بعضی وقتا پیش میاد که لوله خرطومی دچار گرفتگی میشه یا سرش گم میشه
    برای رفع این مشکل این راه حل به نظرم رسید
    اول از همه یه سیم پیچ ظریف که روی سر فنر برق کشی نصب شده و با یه سیم به طول فنر به یه نوسان ساز(مثلا با 555) وصل شده
    اونطرف یه آنتن 10-15 سانتی که به یه دستگاه مثل فایندر متصل شده و میتونه محل اون سیم پیچ رو مشخص کنه
    ولی چون اصلا از مدارات آنالوگ سر در نمیارم از دوستان خواهش میکنم بهم کمک کنن
    برای شروع چندتا سوال دارم
    1- سیم پیچ رو با چه سیمی و چجوری بپیچم تا اولا خیلی ظریف باشه و دوما بردی حدود 10 تا 15 متر داشته باشه؟(که 10-20 سانتی مترش از داخل گچ و آجر و سیمانه)
    2- برای نوسان ساز از چه مداری و با چه فرکانسی استفاده کنم؟
    3- مهمترین سوالم اینه؛ چه مداری برای قسمت فایندر استفاده کنم که اولا حساسیتش قابل تنظیم باشه و دوما با صدا هشدار بده؟(میخوام درست مثل دستگاه فایندر باشه)
    ممنون از تمام عزیزان
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : سوال در مورد ساخت فرستنده گیرنده رادیویی ساده

مسعود جان نمی خواد خودتو خیلی اذیت کنی!
    می تونی یه فرستنده ساده AM یا FM بسازی و بعد با AM Detector یا FM Detector معلومش کنی. البته احتمالا لازمه یه مقدار تغییرات هم روش بدی.

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد ساخت فرستنده گیرنده رادیویی ساده

نوشته اصلی توسط Rohalamin
      مسعود جان نمی خواد خودتو خیلی اذیت کنی!
      می تونی یه فرستنده ساده AM یا FM بسازی و بعد با AM Detector یا FM Detector معلومش کنی. البته احتمالا لازمه یه مقدار تغییرات هم روش بدی.
      ممنونم
      برای من مهم نیست چی باشه
      مهم فایندر هست که بتونه اون کارایی که گفتم رو انجام بده
      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X