اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گوش کردن به حرف های کنترلر و نرم افزارش در پورت سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گوش کردن به حرف های کنترلر و نرم افزارش در پورت سریال

با سلام
    یک کنترلر خاص دارم که با یک نرم افزار مخصوص خودش کنترل میشه و این کنترلر وظیفش خوندن چند تا ولتاژ و جریان البته تو 20 کیلو ولته نرم افزار خودش با RS232 به کنترلر وصل میشه و این ولتاژ و جریان ها را مانیتور میکنه . من نیاز دارم که با نرم افزار لب ویو این مانیتور را انجام بدم برای همین باید اول گوش میدادم ببینم این رله و نرم افزارش با چه زبونی با هم حرف میزنند یعنی اینکه نرم افزار تو ابتدا برای اتصال چی ارسال میکنه و کنترلر بهش چی جواب میده همون طور که میدونیم تو استاندارد RS232 نمیشه بیشتر دو تا دستگاه را به هم وصل کرد برای همین من 2 تا مبدل RS485 درست کردم و ارتباط این دو تا را یعنی کامپیوتر و کنترلر را با RS485 برقرار کردم وبا یک کامیوتر دیگه که با همین استاندارد RS485 رو باس داده ارتباطی بین کامپیوتر مستر و کنترلر اسلیو قرار داره با هایپر ترمینال فقط گوش کردم ببینم چیا رد و بدل میشه اما دیدم که کاراکتر های نا مفهوم میبینم علامت تعجب و کلی چیز های غیر قابل فهم باد ریت ها درست بود همش رو 19200 بود و فیکس هست تو کنترلر امکان تغیرش نیست . به نظر شما مشکل کجاست ؟؟؟ چه جور میشه فهمید چی رد و بدل میشه ؟؟

راستی پروتکل ارتباطی این کنترلر و نرم افزارش اینه : MODBUS RTU PROTOCOL

پاسخ : گوش کردن به حرف های کنترلر و نرم افزارش در پورت سریال

سلام
    من یه زمان این کارو توسط نرم افزار Virtual Serial Ports Emulator http://www.eterlogic.com/Products.VSPE.html انجام داده بودم

اینطور که یادم میاد یه قسمت داشت به نام splitter که می تونستید یک پورت سریال واقعی رو به یه پورت مجازی تبدیل کنید و سپس می تونستی اون پورت مجازی رو بدی به یه برنامه دیگه
    مثلا برنامه اصلی از پورت واقعی استفاده میکرد وبرنامه ای مثل هایپر از پورت مجازی .حالا دیتایی که به برنامه اصلی میره به برنامه هایپر هم وارد میشه.

به این برنامه یه نگاه بنداز شاید به کارت بیاد.

دیدگاه

پاسخ : گوش کردن به حرف های کنترلر و نرم افزارش در پورت سریال

سلام

ممنون تست میکنم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X