اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایش تابع به صورت real در C....

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمایش تابع به صورت real در C....

دوستان به نظر شما چگونه میشه شکل موج یه تابع مثل sin رو تو زبان C به شکل واقعی دید؟؟
    منظورم از واقعی اینه که زمانش(t) با زمان واقعی یکی باشه یا به عبارتی سریع شکل موج رو صفحه نشون داده نشه با زمان واقعی سیکل ها طی بشه...
    مممنون میشم پاسخ بدید
    صبرت که تمام شد نرو!
    "معرفت"
    تازه از آن لحظه آغاز می شود...

پاسخ : نمایش تابع به صورت real در C....

سلام
    برای اینکه تابع sin را بسازید می توانید از کتابخانه ی math استفاده کنید که البته به گفته ی دوستان این تابع خیلی تأخیر دارد.
    شما می توانید با توجه به اینکه چقدر می خواهید یک سینوسی واقعی داشته باشید سمپل های ریز تری را درست کنید .
    البته معمولا بنده برای ساخت شکل سینوسی از برنامه ی اکسل کمک می گیرم و سمپل هایی که برنامه ی اکسل به من می دهد را در یک آرایه ذخیره می کنم و بعد شروع به پخش سینوسی مورد نظر می کنم.

از این فرمول در برنامه اکسل کمک می گیرم:
    =INT(((SIN(( i *2*PI())/100)))*127)+127

که i همان اعداد 0 تا 100 هستند که مقدار سمپل را تأیین می کند البته مقدار بیشترین i را در قسمتی که عدد 100 نوشته شده باید جایگزین کرد.
    التبه مقدار 127 باعث می شود سینوسی ما 8 بیت و مقدار int در اول دستور باعث می شود عدد آخر عدد صحیح شود.
    دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

دیدگاه

مرسی "011" ولی ممکنه که برنامه نوشته شده تو اکسل رو هم قرار بدید...
      البته من می خوام که sin تولید شده real باشه یعنی سریع رو صفحه نمایشگر نشون داده نشه....با گذر زمان واقعی موج طی بشه....
      با تشکر فراوان
      صبرت که تمام شد نرو!
      "معرفت"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط RoboRazi
        مرسی "011" ولی ممکنه که برنامه نوشته شده تو اکسل رو هم قرار بدید...
        البته من می خوام که sin تولید شده real باشه یعنی سریع رو صفحه نمایشگر نشون داده نشه....با گذر زمان واقعی موج طی بشه....
        با تشکر فراوان
        http://ecrs-downlod.persiangig.com/sin.xlsx/download

برای اینکه بخواهی شکل موج آهسته حرکت بکند بستگی به خودت دارد که با چه سرعتی سمپل ها را پخش کنید.
        وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
        او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

دیدگاه

ببخشید فایلی که قرار دادید download نمیشه!!!
          راستی من اینو تو زبان C می خوام...تو C دقیقا باید چیکار کرد...کتاب خونه math.h که گفتید بایستی تغییر کنه؟؟
          صبرت که تمام شد نرو!
          "معرفت"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط RoboRazi
            ببخشید فایلی که قرار دادید download نمیشه!!!
            راستی من اینو تو زبان C می خوام...تو C دقیقا باید چیکار کرد...کتاب خونه math.h که گفتید بایستی تغییر کنه؟؟
            من یه بار دیگه هم دانلودش کردم درست بودش
            اگر بخواهی از روش اکسل استفاده کنی نیازی به استفاده از کتابخانه ی math نیست.
            شما باید سمپل های را از اکسل بگیرید یعدش اون سمپل ها را تبدیل کنید به آرایه البته باید کمی اکسل بلد باشید اکسل بدردتون می خوره بهتره برید یاد بگیرید.
            وقتی سمپل ها را وارد آرایه کردید و بعد آوردیدش در داخل برنامه اون وقت می توانی پحشش کنی.
            حالا چه ال سی دی باشه چه صوت !!!
            نمی دونم درس تجزیه تحلیل سیستم خوندید یا نه یا اصلا می دونید سیگنال گسسته چیه؟
            ما با توجه به اینکه چقدر سمپل را تعریف کردیم به تعدادشون عدد باید داشته باشیم.
            بعد این اعداد را که یکسری میله هستند را پخش می کنیم
            http://mirlab.org/jang/books/audiosignalprocessing/example/output/sinusoid01.png

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X