ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 37
    2011/12/22
    کرمان
    2,954
    123

طراحی شماتیک

سلام به همه دوستان
    آقا من میخوام یه برد خیلی ساده با FPGA مدل XC3S400-4PQG208I بزنم
    یه سری چیزا تو سایتش پیدا کردم و خوندم
    تاپیک های دوستان ( آقای حمید نجفی و habib-avr ) رو هم خوندم
    ولی هنوز کلی سوال دارم
    من اول باید برای این برد یه شماتیک ساده طراحی کنم تا بتونم بردشو بزنم
    خب کلا باید از کجا شروع کنم؟!
    ریگولاتورا رو که براش میذارم
    کلی خازن هم که باید داشته باشه
    اسیلاتور هم که میخواد ولی بچه ها میکن به هم پایه ای وصل کردی مهم نیست ( یعنی واقعا اینطوریه؟! )
    یا مثلا SDRAM رو باید چطوری وصل کنم؟!
    دیدم توی یکی از تاپیکا آقای نجفی میگفتم به فلان بانک جواب نمیده باید به فلان بانک وصل بشه و ...
    یا برای RS232 ویا VGA نکته خواصی هست یا کلا یه هر پایه ای وصل کردیم مشکلی نیست؟!
    در کل من بخوام یه شماتیک طراحی کنم براش چیا رو باید بدونم
    و از کدوم رفرنس ها میتونم کمک بگیرم تا یه شماتیک خوب در بیاد؟!

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC
    2012/10/11
    تهران
    134
    4

پاسخ : طراحي شماتيک

من تا بحال شماتيک fpga طراحي نکردم
    ولي يه pdf دارم که کاتالوگ يه برد اموزش اسپارتان 3s400 که پورت vga و سريال و usb و sdram و ... رو داره شماره پايه هاش مشخصه .

اين يه نمونه : اگر اونو ميخواي برات بفرستم از اين کامل تره

در مورد کلاک
    بايد به پورت هايي اتصال پيدا کنه که بافر مخصوص براي کلاک دارن .
    اخه چون کلاک در کل fpga پخش ميشه نياز هست که بره تويه يه بافر مخصوص بعد پخش بشه
    واسه rs232 و vga فکر نکنم فرقي کنه به کدوم پورت اتصال ميدي
    sdram رو نميدونم شايد چون بايد کلاکش سنکرون شه فرق کنه ..نميدونم .
    ولي در کل براي اين ورودي خروجي ها در فرکانس بالا طراحيش و اين که بگيم چه پورتي براي چه کاري بهتره يه عالم نکته داره..
    يه جا يه کتاب ديدم در مورد از بين بردن خاصيت خازني پايه هاي fpga روي برد :biggrin:

2011/12/22
    کرمان
    2,954
    123

پاسخ : طراحي شماتيک

نقل قول نوشته اصلی توسط alialaei110
    من تا بحال شماتيک fpga طراحي نکردم
    ولي يه pdf دارم که کاتالوگ يه برد اموزش اسپارتان 3s400 که پورت vga و سريال و usb و sdram و ... رو داره شماره پايه هاش مشخصه .

اين يه نمونه : اگر اونو ميخواي برات بفرستم از اين کامل تره

در مورد کلاک
    بايد به پورت هايي اتصال پيدا کنه که بافر مخصوص براي کلاک دارن .
    اخه چون کلاک در کل fpga پخش ميشه نياز هست که بره تويه يه بافر مخصوص بعد پخش بشه
    واسه rs232 و vga فکر نکنم فرقي کنه به کدوم پورت اتصال ميدي
    sdram رو نميدونم شايد چون بايد کلاکش سنکرون شه فرق کنه ..نميدونم .
    ولي در کل براي اين ورودي خروجي ها در فرکانس بالا طراحيش و اين که بگيم چه پورتي براي چه کاري بهتره يه عالم نکته داره..
    يه جا يه کتاب ديدم در مورد از بين بردن خاصيت خازني پايه هاي fpga روي برد :biggrin:
    ممنون
    آره اگه لطف کنی برام بفرستی عالی میشه
    من شماتیک های دوستانی که توی سایت قرار دادن رو هم دیدم
    ولی نمیدونم مثلا بخوام توش تغییری بدم چکار باید بکنم یعنی توضیحشو نمیدونم
    اگه یکی بگه برای طراحی یه برد ساده چه چیزای نیازه و چه سخت افزاریی باید ببندم ممنون میشم
    مثلا میگن مینیمم بردی که یه میکرو باش کار میکنه یه مینیمم برد برای XC3S400 می خوام
    و یه سوال دیگه دیدم بچه ها پورت ها رو با 74LS245 به FPGA وصل کردن ( فکنم برای تغییر سطح ولتاژه )

خلاصه کنم آقا من میخوام یه برد ساده بزنم چیا نیازه و چطور وصل کنم که بتونم یه LED چشمکزن با FPGA راه بندازم ، حالا تا بعد ...

2011/02/03
    172
    9

پاسخ : طراحی شماتیک

سلام برادر بسطام

عسکری هستم

اول از همه بگو پروگرامری که میخوای استفاده کنی چی هست؟ پورت پارالل؟ یا میخوای از Xilinx Cable استفاده کنی؟ نمیدونم با Arduino چقدر اشنایی داری ولی با همون تفکر اومدن یک پروژه Open Source برای FPGA درست کردن به اسم Papilio. روی وب سایت http://papilio.cc/ هم کامل توضیح داده. حتی براش یک Soft Processor 32بیتی هم براش طراحی کردند به اسم Zpuino که از همون IDE که توی Arduino هست برای کامپایل کد استفاده میکنه. امکانات برد هم نسبت به قیمتش خیلی خوبه. از یک مبدل FTDI برای تبدیل پورت USB به JTAG Chain استفاده کردند. همچنین از همون رابط FTDI یک پورت مجازی COM هم ساختن. روی برد هم یک حافظه برای ذخیره کد وجود داره که از رابط SPI استفاده میکنه. مدل FPGA که استفاده شده Spartan3E XC3S250 هست مدل S500 هم هست. همچنین یک برد دیگه هم برای Spartan6 دارن با SRAM خارجی .
    خوبی پروژه این هست نحوه ساخت توضیح دادن. تمامی فایل ها برد هم داخل سایت پیدا میشه. برای اینکه بهتر با نحوه پروگرام کردن برد آشنا بشی توصیه میکنم App Note های خود Xilinx رو بخونی. مثلا برای این برد باید UG332 رو بخونی:http://www.xilinx.com/support/documentation/user_guides/ug332.pdf

در کل برای شروع خیلی برد خوبی هست
    2011/12/22
    کرمان
    2,954
    123

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadh1387
    سلام برادر بسطام

عسکری هستم

اول از همه بگو پروگرامری که میخوای استفاده کنی چی هست؟ پورت پارالل؟ یا میخوای از Xilinx Cable استفاده کنی؟ نمیدونم با Arduino چقدر اشنایی داری ولی با همون تفکر اومدن یک پروژه Open Source برای FPGA درست کردن به اسم Papilio. روی وب سایت http://papilio.cc/ هم کامل توضیح داده. حتی براش یک Soft Processor 32بیتی هم براش طراحی کردند به اسم Zpuino که از همون IDE که توی Arduino هست برای کامپایل کد استفاده میکنه. امکانات برد هم نسبت به قیمتش خیلی خوبه. از یک مبدل FTDI برای تبدیل پورت USB به JTAG Chain استفاده کردند. همچنین از همون رابط FTDI یک پورت مجازی COM هم ساختن. روی برد هم یک حافظه برای ذخیره کد وجود داره که از رابط SPI استفاده میکنه. مدل FPGA که استفاده شده Spartan3E XC3S250 هست مدل S500 هم هست. همچنین یک برد دیگه هم برای Spartan6 دارن با SRAM خارجی .
    خوبی پروژه این هست نحوه ساخت توضیح دادن. تمامی فایل ها برد هم داخل سایت پیدا میشه. برای اینکه بهتر با نحوه پروگرام کردن برد آشنا بشی توصیه میکنم App Note های خود Xilinx رو بخونی. مثلا برای این برد باید UG332 رو بخونی:http://www.xilinx.com/support/documentation/user_guides/ug332.pdf

در کل برای شروع خیلی برد خوبی هست
    به به به
    سلام
    ارادت
    باشه من یه نگا میندازم ببینم چی چطوریه ولی اونا اونور آبی هستن که شما کار میکنی اینجا هیچیش پیدا نمیشه
    ولی بازم ممنون میخونمشون ببینم چی دسگیرم میشه
    فعلا میخوام پارالل باشه بعدا ایشالا USB میکنیم
    فعلا یه پروژه ساده ساده
    مرسی

2011/02/03
    172
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
    به به به
    سلام
    ارادت
    باشه من یه نگا میندازم ببینم چی چطوریه ولی اونا اونور آبی هستن که شما کار میکنی اینجا هیچیش پیدا نمیشه
    ولی بازم ممنون میخونمشون ببینم چی دسگیرم میشه
    فعلا میخوام پارالل باشه بعدا ایشالا USB میکنیم
    فعلا یه پروژه ساده ساده
    مرسی
    مهندس شرکت ایستا کیت یک سری از همین بردها رو تولید کرده و خوب هم فروش داشته به این آدرس برو:
    http://istakit.com/product_info.php/products_id/184/pname/I300

همونطور که میبینی به طرز عجیبی بردهاشون به بردهای Papilio شباهت داره
    پس مطمن باش قطعاتش گیر میاد. من خودم با این برد کار کردم. یک سری توضیحات هم اینجا در موردش دادم:
    http://www.iranmicro.ir/forum/showthread.php?t=8933&page=25

ببین به دردت میخوره.
    2011/12/22
    کرمان
    2,954
    123

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadh1387
    مهندس شرکت ایستا کیت یک سری از همین بردها رو تولید کرده و خوب هم فروش داشته به این آدرس برو:
    http://istakit.com/product_info.php/products_id/184/pname/I300

همونطور که میبینی به طرز عجیبی بردهاشون به بردهای Papilio شباهت داره
    پس مطمن باش قطعاتش گیر میاد. من خودم با این برد کار کردم. یک سری توضیحات هم اینجا در موردش دادم:
    http://www.****.ir/forum/showthread.php?t=8933&page=25

ببین به دردت میخوره.
    آره مرسی دیدم
    چقد این فروم ایران میکرو شلوغه همه تاپیکاش بالای 20 - 30 صفحه داره
    ولی دیشب همشو خوندم اما میدونی مشکل چییه؟!
    من تقریبا اصولشو میخوام یاد بگیرم بدونم هر بانکی چی هست
    هر پایه ای برای چییه؟!
    بعضی پایه ها CLK داره توی اسمشون بعضی دیگه پسوندهای دیگه ( میگن کلاکو به هر پایه ای بدی مشکلی نیست ) الان کلاکو چکار کنم؟!
    بعد میخوام بدونم اگه بعدا قرار شه یه پورت COM یا پورت VGA ویا هرچیز دیگه ای وصل کنم ترتیب خاصی داره یا نه؟!( یکی میگه همه پایه ها یکی هستن )
    یا این بانکی که یه SDRAM وصل میشه مثلا از کجا باید فهمید M1 یا PROG_B و ... چی هستن و چطور وصل شن؟!
    کلا از کجا میشه فهمید کدوم پایه برای چه کاریه ، به چی باید وصل شه و در کل شماتیک FPGA چطوری باید طراحی شه؟

2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

طرحی که من در تاپیک های مهم گذاشتم 100% عملی هست
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...
    2011/12/22
    کرمان
    2,954
    123

نقل قول نوشته اصلی توسط حمید نجفی
    طرحی که من در تاپیک های مهم گذاشتم 100% عملی هست
    سلام
    میدونم ما شما رو قبول داریم
    ولی مثلا 4 روز دیگه بخوام نمیدونم یه پروت VGA وصل کنم باید بدونم بانک ها چه فرقی با هم میکنن یا اینکه چطور ببندم ( چرا بعضی هاشون اسم های متفاوتی دارن )
    میدونید یعنی میخوام بدونم برای اتصال مثلا یه پورت COM باید حتما پایه های خاصی به MAX3232 وصل شه یا همه پایه ها I/O هستن و هرکدوم وصل کردم تو برنامه تعریفشون کنم سخت افزارش کار میکنه؟!
    و چیز دیگه M[0-2 توی مدار شما زمین شده نباید اینا قابل تنظیم باشن؟! ( هر مد چه فرقی میکنه با هم )
    یا برای کلاک GCLK با LHCLK وبا RHCLK چه فرقی میکنه؟! ( اصلا کلاک چپو راست یعنی چی دیگه؟! ) ( باید به یکیشون کلاک داد یا هم کدوم برای یه قسمته؟! )
    این دکمه Prog_Res که به پایه PROG_B وصل شده بگیری چی میشه؟!ول کنی چی میشه؟! ( اینا رو از کجا بدونم؟! )
    یا برای ریگولاتور 1.2 ولت مقاومت 100 اهم زمین کردید ، برای چییه؟! این که همینطور جریان میکشه ( توی دیتاشیت FAN1112 هم چیزی نبود )
    و کلا ازین سوالا دارم کجا میتونم جوابشونو پیدا کنم؟!

2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
    سلام
    میدونم ما شما رو قبول داریم
    ولی مثلا 4 روز دیگه بخوام نمیدونم یه پروت VGA وصل کنم باید بدونم بانک ها چه فرقی با هم میکنن یا اینکه چطور ببندم ( چرا بعضی هاشون اسم های متفاوتی دارن )
    میدونید یعنی میخوام بدونم برای اتصال مثلا یه پورت COM باید حتما پایه های خاصی به MAX3232 وصل شه یا همه پایه ها I/O هستن و هرکدوم وصل کردم تو برنامه تعریفشون کنم سخت افزارش کار میکنه؟!
    و چیز دیگه M[0-2 توی مدار شما زمین شده نباید اینا قابل تنظیم باشن؟! ( هر مد چه فرقی میکنه با هم )
    یا برای کلاک GCLK با LHCLK وبا RHCLK چه فرقی میکنه؟! ( اصلا کلاک چپو راست یعنی چی دیگه؟! ) ( باید به یکیشون کلاک داد یا هم کدوم برای یه قسمته؟! )
    این دکمه Prog_Res که به پایه PROG_B وصل شده بگیری چی میشه؟!ول کنی چی میشه؟! ( اینا رو از کجا بدونم؟! )
    یا برای ریگولاتور 1.2 ولت مقاومت 100 اهم زمین کردید ، برای چییه؟! این که همینطور جریان میکشه ( توی دیتاشیت FAN1112 هم چیزی نبود )
    و کلا ازین سوالا دارم کجا میتونم جوابشونو پیدا کنم؟!
    در مورد قسمت اول سوال:
    این شما هستی که سخت افزار کنترل VGA یا COM رو درون FPGA میسازی و این شما هستی که به میل خود به IO هایی که دوست داری متصل می کنی. پورت VGA فقط یک پورت با چند مقاومت یا پورت COM فقط 2 تا پایه هستش که به MAX و یه پورت DB9 متصل میشه. پایه های M برای تنظیم مد های سریال هستش که با اونها انتخاب می کنی برنامه ریزی به چه شکل باشه. پایه های Config رو شما نباید کاری روشون انجام بدی واحد Jtag در داخل FPGA و Prom خودشون اینها رو کنترل می کنن. اون کلید برای ریست FPGA هست و LED که با نام Done معروف برای اینه که وقتی FPGA به درستی Config میشه روشن میشه یا اون پایه 1 میشه.اون مقاومت رو گذاشتم که جریان بکشه. چون اگر جریان نکشه ولتاژ 1.2 نیست. البته خود هسته مرکزی FPGA کمی جربان میکشه ولی برای راحت بودن خیال گذاشتم
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 37