اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل وسایل گازسوز با میکرو(کمک برای تهیه سنسور)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل وسایل گازسوز با میکرو(کمک برای تهیه سنسور)

سلام
    میخوام یکی از این آبگرمکن قدیمیا(و در آینده بخاری و سماور و...) رو با میکرو راه بندازم
    یه سنسور دما میخوام زد آب
    یه سنسور میخوام که خاموش یه روشن بودن شعله رو تشخیص بده
    یه شیر گاز برقی هم میخوام
    کسی میتونه کمکم کنه؟
    متشکرم
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : کنترل وسایل گازسوز با میکرو(کمک برای ت

سنسور دما از SMT160 بهترین گزینه است. خروجی دیجیتال هم داره (PWM)

http://roboeq.ir/products/detail/%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1%20%D8%AF%D9%85%D8%A 7%20SMT160/

واسه تشخیص شعله از سنسور مادون قرمز استفاده کنین( از نوع LED های سیاه 5 میلی متری ) . خروجی رو هم با ADC اندازه بگیرین در ضمن خروجی رو با یه 10K پول دان کنید.

http://roboeq.ir/products/detail/%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1%20%DA%AF%DB%8C%D8%B 1%D9%86%D8%AF%D9%87%20%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%88%D9% 86%20%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2%205%20%D9%85%DB%8C%D 9%84%DB%8C%20%D9%85%D8%AA%D8%B1/

در مورد شیر برقی گاز هم در اینجا هست ( که چه شیری رو انتخاب کنین )
    این هم یه لینک

http://cng.fapco.ir/DaftarcheCNG.aspx?pn=2

سوال دیگه ای بود در خدمتیم.

:smile:
    [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
    درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کنترل وسایل گازسوز با میکرو(کمک برای ت

نوشته اصلی توسط XBlueSky
      سنسور دما از SMT160 بهترین گزینه است. خروجی دیجیتال هم داره (PWM)

http://roboeq.ir/products/detail/%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1%20%D8%AF%D9%85%D8%A 7%20SMT160/

واسه تشخیص شعله از سنسور مادون قرمز استفاده کنین( از نوع LED های سیاه 5 میلی متری ) . خروجی رو هم با ADC اندازه بگیرین در ضمن خروجی رو با یه 10K پول دان کنید.

http://roboeq.ir/products/detail/%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1%20%DA%AF%DB%8C%D8%B 1%D9%86%D8%AF%D9%87%20%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%88%D9% 86%20%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2%205%20%D9%85%DB%8C%D 9%84%DB%8C%20%D9%85%D8%AA%D8%B1/

در مورد شیر برقی گاز هم در اینجا هست ( که چه شیری رو انتخاب کنین )
      این هم یه لینک

http://cng.fapco.ir/DaftarcheCNG.aspx?pn=2

سوال دیگه ای بود در خدمتیم.

واقعا ممنونم از لطفتون
      در مورد سنسور دما به نظرتون اگه بندازمش داخل رزین باز هم کار میکنه؟
      برای سنسور مادون قرمز که خب تو اون حرارت کنار شعله از بین میره که حیوونی

نظرتون در مورد این شیر چیه؟
      http://shop.mashalsazan.ir/product_i...F%D8%A7%D8%B2-
      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

پاسخ : کنترل وسایل گازسوز با میکرو(کمک برای تهیه سنسور)

خواهش می کنم .

من از همچین فروشگاه های تنبل و در و پیتی بدم میاد . راستش پول آدم رو بالا می کشن. :NO:
        بهتره خودتون حظوری بگیرین آخه گاز شهریه !! جای اشتباه وجود نداره نباید نشتی داشته باشه . البته باز هم انتخاب با خودتون که شیر برقی معمولی بگیرین و با رزین یا چسب آکواریم عایقش کنین یا که از اون شیر مخزن های خفن بگیرین.

در مورد سنسور دما باید بگم که سنسور کاری به جای قرار گیریش نداره فقط دمایی که به پلاستیک سیاهش می رسه رو اندازه گیری می کنه. بله میشه داخل رزین استفاده کرد ولی اصولا دمای کمتری نسبت به دمای واقعی نشون میده .

سنسور مادون قرمز رو هم چون اشعه فروسرخی که از شعله ای قوی ساتع میشه خیلی زیاده و باعث آسیب به سنسور میشه باید با آیینه نگاه کنه یعنی آیینه رو طوری بگیرین که سنسور بتونه از طریق آیینه آتیش رو ببینه اینطوره سنسور نمیسوزه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط XBlueSky
          خواهش می کنم .

من از همچین فروشگاه های تنبل و در و پیتی بدم میاد . راستش پول آدم رو بالا می کشن. :NO:
          بهتره خودتون حظوری بگیرین آخه گاز شهریه !! جای اشتباه وجود نداره نباید نشتی داشته باشه . البته باز هم انتخاب با خودتون که شیر برقی معمولی بگیرین و با رزین یا چسب آکواریم عایقش کنین یا که از اون شیر مخزن های خفن بگیرین.

در مورد سنسور دما باید بگم که سنسور کاری به جای قرار گیریش نداره فقط دمایی که به پلاستیک سیاهش می رسه رو اندازه گیری می کنه. بله میشه داخل رزین استفاده کرد ولی اصولا دمای کمتری نسبت به دمای واقعی نشون میده .

سنسور مادون قرمز رو هم چون اشعه فروسرخی که از شعله ای قوی ساتع میشه خیلی زیاده و باعث آسیب به سنسور میشه باید با آیینه نگاه کنه یعنی آیینه رو طوری بگیرین که سنسور بتونه از طریق آیینه آتیش رو ببینه اینطوره سنسور نمیسوزه.
          حق با شماست
          واسه شیر هم یا شیر برقی ماشین میخرم
          یا یه همچین چیزی درست میکنم خودم
          واسه سنسور دما هم طوری داخل رزین میذارم که فقط پایه هاش داخل رزین باشه

دیدگاه

ایده ی خوبیه . آفرین.
            فکر کنم پروژه تکمیل باشه نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط XBlueSky
              ایده ی خوبیه . آفرین.
              فکر کنم پروژه تکمیل باشه نه؟
              مرسی
              آره دیگه همه چیزش جوره فقط میمونه من که وقت کنم و شروع کنم
              البته کار خاص نداره
              آها فقط یه نکته که من یادم رفت
              یه چیزی هم میخوام واسه جرقه زدن اول که میخواد روشن بشه
              مثل آبگرمکن هایی که شمعک نداره
              فکر کنم از فندک اجاق گاز بتونم استفاده کنم
              ولی اون حداقلش 4 کاناله فکر کنم
              شما نظری ندارین؟

دیدگاه

خودتون درست کنین.
                یه رله با مدار راه انداز می خاد با 4 تا باتری قلمی [glow=red,2,300]energizer max[/glow] حتما باید از این مارک باشه.
                یه سری به سایتش بزن و باتری های AA رو نگاه کن . منظورم چهار تا از این هاست.
                این هم لینک:
                www.energizer.com
                خیلی قویه باتری هاش.

4 تا باتری رو که موازی کردی دو تا سیم( مثبت و منفی ) داری .حالا سر این ها رو رشته رشته کن تا مثل جارو شن .
                حالا سر راه این سیم مثبت یه رله بزار که در حالت عادی قطع باشه.
                دو تا سیم رو کنار هم به صورت موازی بزار و چسب نواری بزن. طوزی که رشته های سیم به هم خورده باشن.
                حالا رله رو وصل کن .خواهی دید که رشته ها سرخ سرخ میشه ( البته اول کار یه جرقه کوچیک میزنه) و سیم ها داغ میشه و دود از محل رشته ها بلند میشه.
                در کل میشه باهاش کاغذ رو آتیش زد .
                حواست باشه رله رو زیاد تو حالت وصل نزاری که یه وقت سیم ها ذوب بشه. با موج PWM در حد میلی ثانیه کنترلش کن .

این هم از جرقه زن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط XBlueSky
                  خودتون درست کنین.
                  یه رله با مدار راه انداز می خاد با 4 تا باتری قلمی [glow=red,2,300]energizer max[/glow] حتما باید از این مارک باشه.
                  یه سری به سایتش بزن و باتری های AA رو نگاه کن . منظورم چهار تا از این هاست.
                  این هم لینک:
                  www.energizer.com
                  خیلی قویه باتری هاش.

4 تا باتری رو که موازی کردی دو تا سیم( مثبت و منفی ) داری .حالا سر این ها رو رشته رشته کن تا مثل جارو شن .
                  حالا سر راه این سیم مثبت یه رله بزار که در حالت عادی قطع باشه.
                  دو تا سیم رو کنار هم به صورت موازی بزار و چسب نواری بزن. طوزی که رشته های سیم به هم خورده باشن.
                  حالا رله رو وصل کن .خواهی دید که رشته ها سرخ سرخ میشه ( البته اول کار یه جرقه کوچیک میزنه) و سیم ها داغ میشه و دود از محل رشته ها بلند میشه.
                  در کل میشه باهاش کاغذ رو آتیش زد .
                  حواست باشه رله رو زیاد تو حالت وصل نزاری که یه وقت سیم ها ذوب بشه. با موج PWM در حد میلی ثانیه کنترلش کن .

این هم از جرقه زن
                  خیلی هم خوب
                  خیلی جالبه
                  ببینم چیکار میکنم
                  متشکرم

دیدگاه

یه اصلاحیه بزنم .
                    من همین الآن آزمایش کردم دیدم اینطوری درسته:

من گفتم که رله بزار ولی این جوری جرقه توی رله زده میشه و سیم ها فقط داغ میشن.
                    پس رله نباید باشه.

من گفتم که سیم رو رشته رشته کن ولی باید یه سیم کلفت رو بپیچونین (در اصل سطح باید مثل سطح کاغذ سمباده نا هموار باشد تا جرقه زده شود ) طوری که عین سیم مفتولی شه.

حالا باید یه سیم رو روی اونیکی سیم به صورت مورب بکشی . تو تاریکی امتحان کن جرقه رو می بینی.

الان تنها مشکلی که هست اینه که چطوری یه سیم رو رو اونیکی بکشیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط XBlueSky
                      یه اصلاحیه بزنم .
                      من همین الآن آزمایش کردم دیدم اینطوری درسته:

من گفتم که رله بزار ولی این جوری جرقه توی رله زده میشه و سیم ها فقط داغ میشن.
                      پس رله نباید باشه.

من گفتم که سیم رو رشته رشته کن ولی باید یه سیم کلفت رو بپیچونین (در اصل سطح باید مثل سطح کاغذ سمباده نا هموار باشد تا جرقه زده شود ) طوری که عین سیم مفتولی شه.

حالا باید یه سیم رو روی اونیکی سیم به صورت مورب بکشی . تو تاریکی امتحان کن جرقه رو می بینی.

الان تنها مشکلی که هست اینه که چطوری یه سیم رو رو اونیکی بکشیم.

مرسی
                      من یه فکر دگه کردم
                      یه سری از آبگرمکن های دیواری بوتان رو دیدم که به برق هم وصل میشه
                      بعد که دقت کردم دیدم جرقه اون با برقی که از آدابتور میاد تامین میشه
                      از اون میشه استفاده کرد
                      فقط فکر کنم گرون باشه

یه چیز دیگه هم همون برق 220 ولت
                      یه سری فندکها هستن نمیدونم دیدین یا نه
                      یه مگنت هست با یه فنر و میله داخلش
                      مسیر جریان از داخل این فنر و میله و پلاتینی که جلو میله هست تامین میشه(راحت بگم مثل زنگ اخبار)
                      وقتی میله میاد عقب جریان قطع میشه و فنر اونو برمیگردونه و باز جریان وصل میشه الا آخر
                      تو این برخورد میله با اون پلاتین جرقه های مشتی ایجاد میشه
                      مشکل این سیستم ولتاژ بالاشه
                      اگه خدایی نکرده به جایی از آبگرمکن اتصالی کنه...
                      :-?

دیدگاه

کار نسبتا سختیه .
                        از همون روش زنگ اخبار استفاده کن و بگو چه ولتاژی لازم داری .
                        مسئله ولتاژ چیزی نیست.!!!!! :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط XBlueSky
                          کار نسبتا سختیه .
                          از همون روش زنگ اخبار استفاده کن و بگو چه ولتاژی لازم داری .
                          مسئله ولتاژ چیزی نیست.!!!!! :biggrin:
                          فکر کنم همون 12 خوب باشه دیگه
                          ها؟

دیدگاه

سلام
                            برای روشن کردن شعله گاز میتونین از ترانس جرقه استفاده کنین مدلهای مختلفی داره از اونایی که برای مشعل شوفاژ استفاده میشه تا اونایی که چند راهه هستش و تو اجاق گاز خونگی استفاده میشه احتمالا اون مدلی هم که توی آبگرمکنهای دیواری بدون شمعک استفاده میشه رو هم بتونین گیر بیارین

احتمالا هم بتونین از مدار داخل پشه کش ( از اونایی که شبیه راکت تنیسه ) استفاده کنین

دیدگاه

دیدین که وقتی یه مولد ولتاژ ( مثل MARX ) رو روشن می کنیم آرک میزنه که برای مولد مارکس در حدود 20سانتی متر تا چند متر هست .

ما هم به این آرک نیاز داریم ولی در ابعاد کوچکتر .
                              من آرس زیر رو به شما پیشنهاد می کنم . برای آرک های 20 سانتی هست ولی شما با کم کردن زنجیره مقاومتی و اسپارک گب ها می تونین هزینه و جرقه را کم کنین.
                              مثلا به جای 30 تا زنجیره 5 تا بزارین تا آرک کم شه ( ولی ولتاژ بالا است و خطر مرگ داره ).

http://www.instructables.com/id/Build-a-simple-Marx-Generator/?ALLSTEPS

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X