اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترکیب دو پالس چگونه انجام بدم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترکیب دو پالس چگونه انجام بدم

کمک.دو سیگنال پالس مربعی با دو فرکانس مختلف دارم.میخواهم مداری طراحی کنم که ورودی این دو پالس باشد وخروجی به صورتی باشد که 35میلی ثانیه پالس اول در خروجی ظاهر بعد 5میلی توقف و پالس دوم به مدت 35میلی ظاهر شود و این کار ادامه داشته باشد.لطفا اگه کسی میتونه راهنمایی کنه

پاسخ : ترکیب دو پالس چگونه انجام بدم

فرکانس پالس هات چقدره؟ میتونی از PWM میکروکنترلر استفاده کنی.

دیدگاه

کاش محدودیت های مداری که میخوای طراحی کنی رو گفته بودی (مثلا آیا حتما باید آنالوگ باشه؛ میکرو میتونی داشته باشی؛ و ... ) بعلاوه مشخصات پالسها مثلا که دامنشون چقدره (یکسان هست یا نه و ..)

دیدگاه

سلام
        فرکانس 1300هرتز و2100هرتز میباشد.محدودیتی هم تو ظراحی ندارم اما دقت بالا نیاز دارم.ممنون

دیدگاه

یه طراحی ساده یه میکرو و دو گیت AND open collector که خروجیها به هم متصل و با یه مقاومت به Vcc وصل شدند
          میکرو یکی از دو پایه گیتها رو کنترل میکنه . هر پالسی که قراره به خروجی بره پایه کنترلی AND مورد نظر 1 میشه و اونیکی پایه کنترلی (AND دیگر) 0 میشه
          به این ترتیب 35 میلی ثانیه ورودی کنترلی اول 1 میشه بعد 5 میلی هر دو ورودی کنترلی 0 هستند بعد پایه کنترلی دوم 1 میشه و ....

دیدگاه

با تشکر از راهنمایی شما .atmega8 برای این کار مناسب است ؟برای زمانهای مورد نظر باید از وقفه استفاده کنم .در مورد برنامه میکرو میشه بیشتر راهنمایی کنید.
            پایه and باید یک بشه آیا باید باهمون فرکانس پایه دیگه باشه.چرا خروجی ها به تغذیه وصل میشه؟

دیدگاه

1- مناسبه
              2- برای دقت بیشتر بهتره از وقفه استفاده بشه
              3- ؟
              4- چون خروجی Ope collector باید با یه مقاومت به تغذیه وص شن
              5- ما ایده رو دادیم بقیش با خودت دیگه :biggrin:

دیدگاه

:applause:
                متشکر دوست عزیز

دیدگاه