اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طرح جدید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طرح جدید

با سلام یه دوستی اومده تو مغازم و گفته
    یه پروژه دارم به این صورت که میخام توسط اون دو هزار تا ال ای دی رو روشن کنم با یک ماتریس دو هزار در سه هزار
    یعنی چطوری
    ماتریس رو با استفاده از برنامه بدیم به میکرو ( حالا چطوری بدیم به میکرو اینم یه سواله ؟؟؟ طرف میگه خروجیشو میتونم با متلب بهتون بدم، ولی اگه توی برنامه کدویژن یه ماتریس دوهزار در سه هزار بنویسیم مشکلی پیش میاد؟؟
    )
    خب بعد هر سطر به روی ال ای دی ها بره و ال ای دی مورد نظر روشن بشه
    و با یک کلید به سطر بعدی برویم
    یعنی هر گاه کلید زده شد سطر بعدی به روی ال ای دی ها بره
    منتظر جواب هستم ممنون
    نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
    barannoor69@yahoo.com

پاسخ : طرح جدید

سوال رو خوب تعریف یا تفهیم نکردی؟
    این ماتریس یعنی رفتار این دو هزار تا ال ای دی در سه هزار حالت مختلف که تو ماتریس هست
    اگه این ماتریس رو قراره طرف ؛ خط به خط با نرم افزار متلب بهمون بده (احتمالا با پورت سریال )
    که دریافت این تعداد بایت حدود 0.2 ثانیه طول میکشه ؛ شما هم نیاز به 2000bit حافظه داری یعنی 250 بایت که میشه مستقیما روی ram ریخت؛ یا میتونی روی حافظه خارجی بریزی و .... هزار تا کار دیگه
    ولی اگه قرار همه 3000 خط یکباره دریافت بشه نیاز به 3000*2000 بیت حافظه داری تقریبا 750 کیلو بایت که باید حتما از حافظه SD یا Flash استفاده کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
      سوال رو خوب تعریف یا تفهیم نکردی؟
      این ماتریس یعنی رفتار این دو هزار تا ال ای دی در سه هزار حالت مختلف که تو ماتریس هست
      اگه این ماتریس رو قراره طرف ؛ خط به خط با نرم افزار متلب بهمون بده (احتمالا با پورت سریال )
      که دریافت این تعداد بایت حدود 0.2 ثانیه طول میکشه ؛ شما هم نیاز به 2000bit حافظه داری یعنی 250 بایت که میشه مستقیما روی ram ریخت؛ یا میتونی روی حافظه خارجی بریزی و .... هزار تا کار دیگه
      ولی اگه قرار همه 3000 خط یکباره دریافت بشه نیاز به 3000*2000 بیت حافظه داری تقریبا 750 کیلو بایت که باید حتما از حافظه SD یا Flash استفاده کنی
      خب
      آفرین درسته
      خط به خط نمیده
      یک بار این ماتریس دو هزار در سه هزار وارد میکرو میشه و دیگه هیچ اطلاعاتی براش میکرو ارسال نمیشه

اتصال این همه ال ای دی به میکرو و چگونگی ارسال اطلاعات یه خورده کار رو سخت کرده
      به نظرتون چقدر وقت میخاد برنامش نوشته بشه و هزینه ی سخت افزار و نرم افزار روی هم چقدر میشه
      barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده
        خب
        آفرین درسته
        خط به خط نمیده
        یک بار این ماتریس دو هزار در سه هزار وارد میکرو میشه و دیگه هیچ اطلاعاتی براش میکرو ارسال نمیشه

اتصال این همه ال ای دی به میکرو و چگونگی ارسال اطلاعات یه خورده کار رو سخت کرده
        به نظرتون چقدر وقت میخاد برنامش نوشته بشه و هزینه ی سخت افزار و نرم افزار روی هم چقدر میشه
        راستی خروجی هم ال ای دی نیست
        گفته یه چیزی هست که وقتی ولتاژ بهش وصل میشه آهنربای قطب n میشه و حدود صدو پنجاه میلی آمپر جریان میشکه
        میگفت ظاهر کار به این صورته که دوهزار تا آهن ربا به این آهن ها وصله وقتی فرمان داده میشه اهن تبدیل به آهن ربا میشه با قطب هم نام آهن ربا(n) و این دوتا از هم دور میشن و آهن ربا میفته پایین
        barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

هیچکی هیچ نظری نداره
          کارمون گیره بابا
          حالا برای تست اولیه یه ماتریس دویست در دویست رو میسازیم و میریم جلو
          barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط •.´™ مَسِِــــح`.•
            shoma bayad 250ta matris 8dar8 besazi bad ba ic595 onraro refrsh ****
            kare sakhti nis
            هیچی متوجه نشدم به جز 74595
            barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

شما باید250 عدد ال ای دی ماتریسی 8 در 8 بسازین
              که میشه 2 هزارتا بعد اونارو رفرش کنین
              .The best question deserves a better answer
              =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
              «پناه»می برم «به خدا»
              از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
              محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

بنظر من کار پر دردسریه (طرف هم که ایده اصلی رو عنوان نکرده)
                2000*0.15=300A ؟؟؟
                جدای از اون شما باید 2000 کانال رو بتونین سوئیچ کنین
                همچنین سرعت سوئیچ کردن هم فکر میکنم مهم باشه (در واقع با این دو هزار تا آهنربا میخواد چیکار کنه)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
                  بنظر من کار پر دردسریه (طرف هم که ایده اصلی رو عنوان نکرده)
                  2000*0.15=300A ؟؟؟
                  جدای از اون شما باید 2000 کانال رو بتونین سوئیچ کنین
                  همچنین سرعت سوئیچ کردن هم فکر میکنم مهم باشه (در واقع با این دو هزار تا آهنربا میخواد چیکار کنه)
                  من کار رو قبول نکردم
                  barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

خیلی وقت پیشا یه نفر توی مسنجر به من pm داد که می خواد چند صد تا آهنربار رو با میکرو یا هر چیز دیگه ای به سرعت کنترل کنه و می گفت می خواد دستگاه شتاب دهنده الکترون یا یه چیز دیگه که دقیقاً یادم نیست بسازه! :eek: فکر کنم طرف هم برای یه همینچین کاری اینهمه آهنربا نیاز داشته، البته شاید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بهنام زکی زاده
                      خیلی وقت پیشا یه نفر توی مسنجر به من pm داد که می خواد چند صد تا آهنربار رو با میکرو یا هر چیز دیگه ای به سرعت کنترل کنه و می گفت می خواد دستگاه شتاب دهنده الکترون یا یه چیز دیگه که دقیقاً یادم نیست بسازه! :eek: فکر کنم طرف هم برای یه همینچین کاری اینهمه آهنربا نیاز داشته، البته شاید.
                      به چه درد میخوره این دستگاه؟؟؟
                      barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

به چه درد میخوره این دستگاه؟؟؟
                        راستش دقیقاً نمیدونم چی میخواست درست کنه ولی فیلد کاریش در رابطه با تجهیزات اتمی و کار روی ذرات اتم و از این جور چیزا بود، منم ترسیدم کلاً بلوکش کردم :wow: قضیه مال خیلی وقت پیشه تقریباً سال 85. میگم شاید این که سفارش رو به شما داده همون شخص باشه، شایدم یه نفر دیگه باشه و می خواد همون مباحث رو پیاده کنه. LHC یه پروژه ایه که برای کنترل آهنرابا ها و شتاب دادن ذره به ابر کامپیوتر نیاز داره نه AVR !! :rolleyes: توی گوگل بزنید LHC مقاله در موردش زیاده: http://en.wikipedia.org/wiki/Large_Hadron_Collider

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X