اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از کتابخانه i2c

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از کتابخانه i2c

از کتابخانه اماده در سمپل کد I2C همین سایت میخوام استفاده کنم.ولی یک مشکلی دارم .اینکه اصلا نمیفهمم چکار میکنه هیچ مشکلم سر این هست که یک ارایه 9 تایی دارم وقتی میزارم تو ی تابع بیت اخر توی ایدوپرام سیو نمیشه و فقط 8 تا بیت توشه.چکار کنم؟کسی میدونه :wow:
    خدا مریض های اسلام رو شفا بده.
    کد:
    I2C_WriteNByte(0xa0, 1, 0x00, number, 9)
    وقتی این اخر را به جای 8 نه میزارم که کلا تعطیل میشه.کسی میتونه ارگمان های این تابع رو توضیح بده.ایتوپرام روی برد 2 بایت هست ایا ادرسش 0X00 تا 0X1FF هست؟این 0XA0 چیه؟ترو خدا کمک کنید :wow:

0XA0جواب:آیسی های حافظه سری 24 آدرسشون 0xA0 هست

پاسخ : استفاده از کتابخانه i2c

کد رو از کجا برداشتین؟(لینکش)
    ارتباط یرد با کدنویسی چیه که شما گفتین این برد رو نمیگرفتم؟

پ.ت: ده هزار بار گفتم انتظار نداشته باشید همه چیز رو یک روزه یاد بگیرید. در بعد یادگیری ARM وقت میگیره.

دیدگاه

حالا چرا میزنی
      کد رو از سمپل i2c همین سایت برداشتم و از توابع i2c استفاده میکنم.مشکلم اینه یک ارایه 9 تایی رو نمیتونم توش ذخیره کنم.
      ایتوپرام از 8 پیج و خانه 9 ارایه درش جا نمیگیره که نباید اینجور باشه.توی 256 بایت حافضه خیلی از این بیشتر باید ذخیره بشه

اینم لینکش
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?a...0;attach=10017

دیدگاه

ما کی باشیم که بزنیم. فایل I2C.c همه چیز توش گفته شده که! oo:

نوشته اصلی توسط arvin2009
        بیا یکی هم که پشتکار و فعالیتش تو این قسمت خوبه فقط سوال رو با سول جواب میده.اقای روح الامین قست جسارت ندارم ولی خودتون یک نگاهی به ارسالات تون بندازید همه سوالی هستند.چرا؟
        چون متاسفانه خیلی ها بلد نیستن سوال بپرسن. البته فقط ایرانی ها نیستن. من خیلی جاهای دیگه هم هستم. اینجا خیلی خوب برخورد میکنن، جاهایی که من هستم اگه کسی اینجوری چندبار سوال بپرسه بنش میکنن! برخورد تا این حد شدیده! لازمه نشون بدم؟

دیدگاه

اره گفته شده ولی شما یکاری کنید به جای 8 تا تا 256 تا بشمره.میتونید؟

اضافه شده در تاریخ :
          یعنی کسی با eeprom روی برد کار نکرده.کسی میتونه این سمپل کد i2c را یک تغییری بده به جای 8 عدد 256 تا یا کمتر درش ذخیره بشه.یکی یک دستی برسونه به برنامه.لینک برنامه در پست بالاتر هست

دیدگاه

من فایل رو که دانلود کرده بودم همون موقع حذف کردم.
            ولی اگه من جای شما باشم میرم سریع دیتاشیت EEPROM روی برد رو میگیرم و می خونم. به کدها هم خوب دقت میکنم که چیکار کرده بعد شروع به دستکاری میکنم.
            به من اطمینان کن و خودت وارد عمل شو!
            دیتاشیت میکروهای فلیپس(NXP) و نمونه کدهای اینجا با اون توضیحات عالیشون خیلی عالیه واسه یادگیری. واسه کارهات خودت وقت بذار! برو اینکارو بکن، اگه کدنویس خوبی باشی خودت می تونی کارت رو راه بندازی. من حتی اگه کسی هم بهتون کمک کنه رو خوب نمی دونم، به نظرم بهتره واقعا خودتون وارد عمل بشد! مثلا اینو ببین:

تنظیمات pll

خودش وارد عمل شد و نتیجه هم گرفت.
            به من اعتماد کن و باور کن دوست دارم که اینو بهت میگم! :smile:

دیدگاه

من هنوز رو قسمت i2c موندم.کل دل و روده این قسمت رو ریختم بیرون و کلی حرفه ای شدم ولی هنوز از رفتار ایدوپرام در مورد یک ارایه بیشتر 8 تا سر در نیاوردم.چرا نمیشه مثل یک شماره مبایل درش ذخیره کرد.میشه فقط 8 رقمی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvin2009
                از کتابخانه اماده در سمپل کد I2C همین سایت میخوام استفاده کنم.ولی یک مشکلی دارم .اینکه اصلا نمیفهمم چکار میکنه هیچ مشکلم سر این هست که یک ارایه 9 تایی دارم وقتی میزارم تو ی تابع بیت اخر توی ایدوپرام سیو نمیشه و فقط 8 تا بیت توشه.چکار کنم؟کسی میدونه :wow:
                خدا مریض های اسلام رو شفا بده.
                کد:
                I2C_WriteNByte(0xa0, 1, 0x00, number, 9)
                وقتی این اخر را به جای 8 نه میزارم که کلا تعطیل میشه.کسی میتونه ارگمان های این تابع رو توضیح بده.ایتوپرام روی برد 2 بایت هست ایا ادرسش 0X00 تا 0X1FF هست؟این 0XA0 چیه؟ترو خدا کمک کنید :wow:

0XA0جواب:آیسی های حافظه سری 24 آدرسشون 0xA0 هست
                سلام من هم همین مشکل دارم . و خیلی مسخره است eeprom pag داره و باید ادرس دهی شه هنوز نتوستم مشکلش حل کنم

دیدگاه

وقی می خواهد اطلاعات را پشت سر هم بریزد تا 8 تا میشه نه بیشتر و بیشتر کنید درست رایت نمی کنه و وقتی می خونید اشتباه داره.
                  فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
                  فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
                  فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
                  فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

سلام این مشکل من هم دارم . فکر کنم به این خاطر که eeprom داری peg است که 16 تا میشه

دیدگاه

وقت بخیر

حدس میزنم مشکل مربوط به page سایز eeprom شما باشه که 8 بایت هست ! شما 8 بایت بنویس و برای بعدی همین دستور رو تکرار کن با آدرس 8 تای بعدی !! بدون شک جواب میگیری !

البته یه نکته دیگه هم هست !! eeprom های با page 8 بایتی بعد از 8 بایت نوشتن باید حدود 10 میلی ثانیه مکث کنی و page بعدی رو بنویسی ! و الا نوشته نمیشه ! یا باید busy check کنی و بعد از آزاد شدن eeprom بایت بعدی رو بنویسی !

راه دیگرش استفاده از eeprom با حجم بالاتر هست ! که page بیشتر دارند 16 و 32 و 64 بایتی هم دارند !!

دیدگاه

آقا این برنامه به من جواب نمیده !!!( اینکه لینکش هست )

فقط صفر دریافت می کنه ؟؟؟؟

آی سی هم 24 سی 64 که آدرساش صفر شدن !!!

[hr]
                        حل شد.
                        با استفاده از CMSIS

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X