اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانزیستور و تقویت کنندگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانزیستور و تقویت کنندگی

با سلام
    دوستان اگر جواب این 4 سوال رو میدونید ممنون میشم اگه جواباشونو اینجا بزارید.
    هر 4 سوال در یک فایل پی دی اف هست که مربوط میشه به ترانزیستور و تقویت کنندگی ترانزیستور bjt و fet
    اینم لینک فایل پی دی اف :
    http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=de1141489098aec6c6addaa2296ef64f
    سال 89
    تو دربي 69
    شيث رضائي
    دنبال فرهاد بدو
    آي بدو آي بدو

پاسخ : ترانزیستور و تقویت کنندگی

از دوستان کسی جواب این 4 تا سوال رو نداره؟
    سال 89
    تو دربي 69
    شيث رضائي
    دنبال فرهاد بدو
    آي بدو آي بدو

دیدگاه

بیشترشون بلدن اما نمی دونم چرا جواب نمی دن؟؟
      لطفا کمکش کنید :angry: :angry: :angry:
      به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

از دوستان اگه کسی جواباشونو میدونه خواهشا دریغ نکنه.باید واسه فردا تحویل بدم جواباشونو.
        سال 89
        تو دربي 69
        شيث رضائي
        دنبال فرهاد بدو
        آي بدو آي بدو

دیدگاه

ببخشید من تازه عضو شدم هرچی گشتم جایی پیدا نکردم که سوالم و بپرسم
          من می خوام یه تقویت کننده چند طبقه bjtکه مقاومت های ورودی و خروجی و ولتاژ تغزیه و گین و حداکثر دامنه بدون اعوجاج هم داریم باید از کجا شروع کنم؟

دیدگاه

ببخشید من تازه عضو شدم هرچی گشتم جایی پیدا نکردم که سوالم و بپرسم
            من می خوام یه تقویت کننده چند طبقه bjtکه مقاومت های ورودی و خروجی و ولتاژ تغزیه و گین و حداکثر دامنه بدون اعوجاج هم داریم باید از کجا شروع کنم؟
            سلام
            اول از همه اینکه می خواهی ترانزیستور ها رو به چه شکلی ببندی ؟؟؟
            در حالت کلی برای طراحی یه تقویت کننده بهتر اول با داشتن مقاومت های ورودی و خروجی سعی کنی بایاس dc مدار رو درست کنی اگه بخواهی طبقه های مختلف روی هم اثر نداشته باشن باید با خازن آنها رو از هم جدا کنی که این مورد بازم به ساختار مدارت برمی گرده....
            حداکثر دامنه نقاط قطع و اشباع ترانزیستور خروجی رو بهت میده .....
            یک نکته هم که مهمه اینه شاید اصلا به مقدار دقیقی برای مقاومت ها نرسی فقط یک بازه براشون بدست می آری که باید بهترین مقدار رو انتخاب کنی ... :smile:

دیدگاه

دوست عزیز
              اینجا مثل انجمن های سوسولی مهندسان و اینجور جاها نیست. طرف حرفه ایه و سابقه چند سال کار توی شرکت های ایرانی و غیر ایرانی داره(یا خارج از کشور زندگی میکنه) یا در کل خیلی حرفه اییه و بعضی مواقع اینجا سر میزنه تا مشکلات بیزینسی بعضی دوستان رو حل کنن. اینجا جای اینچیزا نیست.
              لطفا جهت امور درس و مخش :mrgreen: به فرومهای سوسولی بغلی مراجعه فرمایید.
              تشکر!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
                دوست عزیز
                اینجا مثل انجمن های سوسولی مهندسان و اینجور جاها نیست. طرف حرفه ایه و سابقه چند سال کار توی شرکت های ایرانی و غیر ایرانی داره(یا خارج از کشور زندگی میکنه) یا در کل خیلی حرفه اییه و بعضی مواقع اینجا سر میزنه تا مشکلات بیزینسی بعضی دوستان رو حل کنن. اینجا جای اینچیزا نیست.
                لطفا جهت امور درس و مخش :mrgreen: به فرومهای سوسولی بغلی مراجعه فرمایید.
                تشکر!
                با Rohalamin موافق هستم.البته خودم از اونهایی هستم که شدیدا عشق ترانزیستور و الکترونیک و آنالوگ هستم و معمولا سعی میکنم اینجور سوالها رو جواب بدم؛ البته تحت برقرار بودن دو شرط!! اول فرصت داشته باشم، دوم بلد باشم.بعضی سوالها رو نمیشه ذهنی حل کرد و نیاز داره دست به قلم بشی که اون هم بیشتر از حوصله، وقت میخواد... به هر حال، اون موقع که منم دنبال یاد گرفتن و حل مسئله بودم، به جز کتاب، راهنمای دیگه ای که همیشه دم دستم باشه، نداشتم.به خودم زحمت میدادم و چندین بار کتاب رو میخوندم تا یاد میگرفتم....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X