اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در راه اندازی ماژول قطب نما کمکم کنید !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در راه اندازی ماژول قطب نما کمکم کنید !

سلام بر دوستان

من این ماژول را خریدم.

http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%...hmc5883l-.html

یک نمونه برنامه نیز نوشتم که دقیقا می توانم رجیستر محورهای X و Y و Z را بخوانم. اما نمی توانم جهت های شما جنوب و شرق و غرب را تشخیص بدهم. هدف من تنها و تنها ساخت یک قطب نما می باشد. در اینترنتن یک فرمول برای تشخیص جهت با محورهای X و Y بود که من تست کردم ولی درست جواب نداد. لطفا کمک کنید.

ممنون

نمونه برنامه ای که کاملا جواب میده ولی قطب ها را نمیشه درست تشخیص داد :

http://mcselec.com/index2.php?option...c8ed283b5d66d7

پاسخ : در راه اندازی ماژول قطب نما کمکم کنید !

عنوان تاپیک اصلاح شد !

دیدگاه

در واقع من فرمولی میخوام که بر اساس داده های خام X و Y و Z ، بتوانم قطب ها را تشخیص بدهم.

دیدگاه

دیتا شیتی چیزی نداره؟
        .The best question deserves a better answer
        =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
        «پناه»می برم «به خدا»
        از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
        محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط •.´™ مَسِِــــح`.•
          دیتا شیتی چیزی نداره؟
          دیتا شیت داره. ولی هیچ چی در مورد محاسبات ننوشته. :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

دیدگاه

اگه میشه بزارش
            «پناه»می برم «به خدا»
            از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
            محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...56643336,d.bGE

دیدگاه

میشه دیتا های که تو زاویه مثلا x=90
                و مرحله بعد x=0 درجه رو تست کنی
                وبگی؟
                «پناه»می برم «به خدا»

دیدگاه

من برای یکی از دانشگاه ها یک عدد CMPS10 گرفتم ، مثل هلو X و Y و Z را میدهد. هیچ تبدیل و فرمولی هم نیاز نداره. حیف که 140000 تومان قیمت داره. ولی این اصلا خروجیش یه جور دیگه هست. البته باید بگم که کل دنیا از این ماژول HMC که در فروشگاه هست استفاده کرده اند و کلی نمنه کد آردینو براش موجود هست. ولی من که هیچ چی نفهمیدم. فعلا یک عدد CMPS10 میگیرم تا کارم راه بیافته ، تا ببینم چی میشه.

فقط فرمول آرک تانژانت را نفهمیدم برای چی بود.

دیدگاه

یه چیزی بگم که نمونه کد برای آردینو موجود هست که دقیقا قطب ها را می توان تشخیص داد ، ولی نمی توانم برای BASCOM AVR تبدیل کنم. فردا کدها را میزارم ، شاید یکی از دوستان تبدیل کردند. به هر حال از این ماژول جواب گرفته اند ما هم باید جواب بگیریم. قیمت این ماژول خیلی خوبه و ارزش بالایی داره.

ممنون.

دیدگاه

فقط جهت راهنمایی (چون خودم راه اندازی نکردم؛ اگه ایراد داره دوستان اصلاح کنند)
                      میدان مغناطیسی زمین موازی با سطح زمین (بجز نزدیک قطبها) است
                      این سنسورها اندازه میدان مغناطیسی رو تشخیص میدن. شما وقتی رو به شما یا جنوب بایستی و همسطح افق باشی)؛ روی یکی از محورها (مثلا Z)شدت میدان 0 رو داری و ماکزیمم یا مینیمم قرائت رو روی یکی دیگه از محورها (مثلا X)داری و محور دیگه Y هم باید 0 باشه. وقتی روبه شمال یا جنوب نیستی از شدت محور X کم میشه , Y اضافه میشه و با روابط برداری میتونی جهت رو تشخیص بدی
                      عموما برای کالیبره کردن این سنسورها (اگه دو محوره باشن) یکبار این سنورها رو دور خوشون میچرخونن تا ماکزیمم و مینیمم رو بدست بیارن (چون ممکنه سنسور نسبت به افق زاویه نصب داشته باشه)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
                        فقط جهت راهنمایی (چون خودم راه اندازی نکردم؛ اگه ایراد داره دوستان اصلاح کنند)
                        میدان مغناطیسی زمین موازی با سطح زمین (بجز نزدیک قطبها) است
                        این سنسورها اندازه میدان مغناطیسی رو تشخیص میدن. شما وقتی رو به شما یا جنوب بایستی و همسطح افق باشی)؛ روی یکی از محورها (مثلا Z)شدت میدان 0 رو داری و ماکزیمم یا مینیمم قرائت رو روی یکی دیگه از محورها (مثلا X)داری و محور دیگه Y هم باید 0 باشه. وقتی روبه شمال یا جنوب نیستی از شدت محور X کم میشه , Y اضافه میشه و با روابط برداری میتونی جهت رو تشخیص بدی
                        عموما برای کالیبره کردن این سنسورها (اگه دو محوره باشن) یکبار این سنورها رو دور خوشون میچرخونن تا ماکزیمم و مینیمم رو بدست بیارن (چون ممکنه سنسور نسبت به افق زاویه نصب داشته باشه)
                        یعنی این ماژول مستقیما زاویه ها را نمی دهد؟

کد ARDUINO هست. اگه یکی ترجمه کنه می تونم تبدیل کنم به بیسیک یا کدویژن.

کسی هست؟

دیدگاه

قصد دارم در آینده این ماژول رو راه اندازی کنم! لذا زمان بر هست!

نوشته اصلی توسط حسین وکیل زاده
                          یک نمونه برنامه نیز نوشتم که دقیقا می توانم رجیستر محورهای X و Y و Z را بخوانم. اما نمی توانم جهت های شما جنوب و شرق و غرب را تشخیص بدهم. هدف من تنها و تنها ساخت یک قطب نما می باشد. در اینترنتن یک فرمول برای تشخیص جهت با محورهای X و Y بود که من تست کردم ولی درست جواب نداد. لطفا کمک کنید.
                          نمونه برنامه ای که کاملا جواب میده ولی قطب ها را نمیشه درست تشخیص داد :
                          [/url]
                          میشه یک لطفی بکنید، شما می گویید که راه افتاده و خروجی های سه محور رو هم می دهد، درسته؟
                          میشه یک فیلم کوتاه از نمایش این اطلاعات هر محور تهیه و منتشر کنید؟
                          همواره يادمان باشد:
                          1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
                          2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
                          3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S_Ahmad
                            قصد دارم در آینده این ماژول رو راه اندازی کنم! لذا زمان بر هست!

میشه یک لطفی بکنید، شما می گویید که راه افتاده و خروجی های سه محور رو هم می دهد، درسته؟
                            میشه یک فیلم کوتاه از نمایش این اطلاعات هر محور تهیه و منتشر کنید؟
                            من روی برد برد تست گرفتم ، الآن هم برد برد را باز کرده ام. متاسفانه خروجی ها زیاد پایدار نبود و الآن فیلم تهیه کردن و در نت منتشر کردن زیاد جالب نیست. کاش دوستان همکاری کنند تا ماژول را تا یک جایی برسانیم و بعد فیلم بگیریم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X