اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش پروگرام کردن میکرو های SMD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روش پروگرام کردن میکرو های SMD

مهندسین گرامی همیشه این سوال ذهن منو مشغول کرده که میکرو های SMD چطوری پروگرام میشن روش خاصی یا پروگرمر خاصی داره چون 4 طرفش پایه هست اگر سوالا مبتی هست به بزرگواری خودتون ببخشید ؟ :rolleyes:
    یافته هایت را با باخته هایت مقایسه کن اگر خدا را یافتی هر چه باختی مهم نیست .

فریم ورک تحت وب ایرانی گتنا نسخه هشتم منتشر شد در این نسخه کتابخانه PDO اضافه شده است .

پاسخ : روش پروگرام کردن میکرو های SMD

میگن پروگرامر خاص خودشون رو دارن ولی من که تا حالا ندیدم
    ولی خودم وقتی از این نوع آی سی ها می خوام استفاده کنم یه برد تبدیل SMD به DIP براش می زنم تمام
    خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 4850
      میگن پروگرامر خاص خودشون رو دارن ولی من که تا حالا ندیدم
      ولی خودم وقتی از این نوع آی سی ها می خوام استفاده کنم یه برد تبدیل DIP به SMD براش می زنم تمام
      برد DIP به SMD چیه ؟ از هر پایه DIP انشعاب میگیری ؟ اگر ممکنه بیشتر توضیح بدید ؟
      مهندسین اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید بگید ممنون میشم
      یافته هایت را با باخته هایت مقایسه کن اگر خدا را یافتی هر چه باختی مهم نیست .

فریم ورک تحت وب ایرانی گتنا نسخه هشتم منتشر شد در این نسخه کتابخانه PDO اضافه شده است .

دیدگاه

چیز خاصی نیست.
        http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%B1%D8%...8%AC-LQFP.html
        در مورد پروگرام کردن هم دقیقا مثل آ‎ی‎سی‎های نوع DIP پروگرام میشن.
        فقط باید به دیتاشیت آی‎سی نگاه کنید تا ترتیب پایه‎هاشو بدونید.

دیدگاه

آخ ببخشید یه اشتباه لپی بود
          درستش اینه SMD به DIP
          عکس و نگاه کن متوجه میشی :

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
          [hr]

دیدگاه

با استفاده از ارتباط spi پروگرم میشن . یعنی sck ، reset, miso,miso,reset,vcc,gnd رو از میکرو میگیری می دی به پروگرمر

دیدگاه

نحوه پروگرم کردن AVRهای SMD ؟

چه جوری میشه AVRهای SMD رو پروگرم کرد؟ مثلا atmega8
              من یه پروگرمر USBasp & STK200/300 دارم و پورت کام رو ندارم.
              می بینیم و نادیده می گیریم!

دیدگاه

پاسخ : نحوه پروگرم کردن AVRهای SMD ؟

در بازار آداپتورهای مختلف برای انواع آی سی وجود داره که میتونید بخرید یا خودتون بسازید

دیدگاه

به پایه های پروگرام سوکت وصل کن تو مدار پروگرامش کن
                  حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

هم میتونید از سوکت های تبدیل SMD استفاده کنید و هم از برد های تبدیل....

تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

با درود . . .
                      قبلا شنیده بودم یه سری میان و رو همون بورد تبدیل با گیره کاغذ و یا یه چیز مشابه محکمش میکنن و ...
                      اما از یکی از دوستان شنیدم سوکت مخصوص فنری هم گیر میاد براشون
                      من خودم مستقیم روی بورد مورد نظرم یه سوکت پروگرم بر مبنای MKII در نظرم میگیرم و مستقیم به بورد وصل میشم:

موفق باشید
                      درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                      بدرود . . .

دیدگاه

مرسی از دوستان.
                        من می خوام میکرو رو که روی بورد هست رو پروگرم کنم. بایستی از پایه های MISO,MOSI RST,SCK و زمین و ولتاژ استفاده کنم. این کار رو می کنم اما میکرو اصلا شناخته نمیشه. پروگرمر هم USBasp & STK200/300 هستش. راستش اصلا نمی دونم با USBasp میشه این کار رو کرد یا نه؟
                        می بینیم و نادیده می گیریم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohsen P
                          مرسی از دوستان.
                          من می خوام میکرو رو که روی بورد هست رو پروگرم کنم. بایستی از پایه های MISO,MOSI RST,SCK و زمین و ولتاژ استفاده کنم. این کار رو می کنم اما میکرو اصلا شناخته نمیشه. پروگرمر هم USBasp & STK200/300 هستش. راستش اصلا نمی دونم با USBasp میشه این کار رو کرد یا نه؟
                          من با usbasp mega64,mega128 رو پروگرم کردم موردی نداره
                          شما اتصالات رو دوباره چک کن
                          تغذیه رو چطور تامین میکنی؟
                          اگر میکرو mega64/128 باشه MISO,MOSI باید به پای های PDI,PDO وصل بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohsen P
                            مرسی از دوستان.
                            هر دو پروگرمر با یه روش کار میکنند و با هردو میشه این کار رو کرد...بهترین کار اینه که تغذیه برد رو جدا وصل کنی و فقط گراندش رو به گراند پروگرمر متصل کنی...باقی پایه ها رو هم یجوری از روی برد بکش بیرون..اینجوری نباید مشکلی پیش بیاد...
                            تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

دوستان پروگرمر بنده هاتل جیبی هستش چند تا سوال دارم از محضر دوستان گل:

1:ایا باید هر دو vcc وgnd ها برای پروگرم گردنن تاز طریغ پروگرمر تغذیه شن؟

2:دوستان منطورش از این جمله چیه؟( زمین این کانکتور مستقیماً به زمین مدار، کابل USB و از آنجا به زمین کامپیوتر متصل است بنابراین قبل از اتصال آن به بورد مقصد، نسبت به ایزوله بودن کامل زمین بورد مقصد از زمین کامپیوتر و یا هم پتانسیل بودن آنها با یکدیگر، اطمینان حاصل کنید (توسط ولتمتر، ولتاژ AC بین دو زمین باید نزدیک به صفر باشد). عدم توجه به مساله زمین یا موضوع دشارژ الکتریکی، ممکن است موجب بروز خسارات غیرقابل پیشآ‌آ‌بینی به بورد مقصد، پروگرامر و یا کامپیوتر شود. صنایع الکترونیک هاتل هیچگونه مسوولیتی را در این خصوص بعهده نخواهد گرفت .سایر پینهای این کانکتور، مستقیماً ( یا با مقاومت سری ) به میکرو داخلی دستگاه متصل شدهآ‌اند، استقامت این پینآ‌ها نسبت به موضوع تخلیه الکتریکی یا ESD بسته به قابلیتهای ATmega8 استفاده شده در دستگاه دارد. هاتل دستگاه را مقاوم نسبت به ESD اعلام نمیآ‌کند.)

با تشکر ./

.The best question deserves a better answer
                              =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
                              «پناه»می برم «به خدا»
                              از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
                              محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X